Няма еуфория от рацемичен 4-флуороамфетамин

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Наскоро синтезирах амфетамин и 4-флуороамфетамин. Радвах се за обикновения амфетамин, който да ми помогне да се съсредоточа върху работата си, а за 4-ФА очаквах с нетърпение ефекта на "еуфория", за който все чувах (като страниците в Erowid от Rhodium и SpicyBrown).

Погледнах страницата за 4-FA на уебсайта на Psychonaut, където се посочваше, че "обичайната" доза е 100-130 mg. Така че продължих напред и опитах 115 mg. Определено усетих ефекти, подобни на тези на амфетамините, но абсолютно никаква еуфория. Помислих си, че тъй като това е рацемична смес, може би имам нужда от повече, така че увеличих до 200 mg и усетих повече от "ампедиращото" усещане, но отново никаква еуфория.

Освен това нямам супер висока толерантност към амфетамини. Никога не съм взимал метамфетамин, използвах сценарий за Vyvanse и взех малко Adderall, даден ми от един приятел преди много време. Но като цяло са минали около 4 години, откакто в тялото ми е имало какъвто и да е вид амфетамин, така че не мисля, че толерантността е проблем.

Може би трябва да опитам оптичното разрешение, описано в темата за синтез на декстроамфетамин, за да получа изомера на декстро 4-FA?

Благодаря.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
271
Points
63
Здравейте. Наистина в посочените от вас източници има информация, че 4FA осигурява ефекта "еуфория", но ще обясня защо това се смята за грешка.
Факт е, че фармакодинамичните свойства на 4FA са различни от тези на класическия амфетамин. 4FA предизвиква освобождаване не само на NE и DA, но и на 5-HT, след което инхибира обратното им захващане. Първоначално се освобождава NE, последван от DA и 5-HT. В сравнение с амфетамина нашето вещество има по-силно серотонинергично транспортно действие. Точно ефектът върху 5-HT прави това вещество близко до MDMA, но не достатъчно за появата на еуфория. Според всички налични клинични изпитвания при хора 4FA е близък по своето действие до D-амфетамина и "лекия MDMA" и предизвиква ЕМПАТИЯ, но не и еуфория (поне няма да получите еуфорията, която ще получите при употребата на MDMA).

Освен това има и друг фактор, който влияе върху нивото на "еуфогенност" на 4FA - това е биологичният профил на чернодробните микрозомални ензими. Ако сте силен метаболизатор, ще има малък шанс да се образува хидроксилиран 4-флуорофенилов остатък, което също ще повлияе на индуцирането на "еуфорогенни" ефекти. Има още един фактор, който е съвсем незначителен за вас, свързан с "изходната линия" на допаминовия транспорт, но той, в този случай, не играе важна роля. Дори да синтезирате D-енантиомера на 4FA и да го използвате, няма да получите еуфорията, която може да изпитате при употребата на MDMA. Въпреки това нивото на еуфория от D-енантиомера ще бъде с 10-30% по-високо от това на +-4FA.

В случай че искате да увеличите дозата до 200 или повече, съществува голяма вероятност да развиете нежелани сърдечно-съдови ефекти, но не и еуфория.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
На каква форма на солта се спряхте при 4FA? Или предполагам коя е най-разпространената? Прочетох отговора на @Brain, в който се казва, че не е хидроскопичен. Това ли са всички солни форми?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
При моите експерименти 4-FA сулфат предизвика много силна еуфория в доза 250-300 mg перорално. Интраназално почти не действаше.
 
Top