Получаване на опиум от цялото маково растение!

ZS.28

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Здравейте на всички, имам 50 мака, които растат, вече са цъфнали. Интересувах се от извличането на опиум от цялото растение, защото ваденето на маковата шушулка ми се струва загуба на мак, тъй като цялото растение съдържа алкалоиди.

Но не съм сигурен как да го направя, трябва ли да го откъсна от земята, да го измия и след това да го сваря във вода, да го филтрирам и след това да изпаря водата?

Или каква би била по-добрата процедура?
 

T 3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Въобще не е загуба, ако искате да получите 2 пъти по-голям добив или повече, тъй като макът, когато е правилно набран, ще продължи да изпуска латекса, който търсите, и ще продължи да прави More, което не би се случило, ако просто ги отрежете... все пак ще се получи, макар че ги поставяте в съд с вода и леко кипвате, филтрирате, изстъргвате, но аз обичам да отделям стъблата от шушулките и да варя и намалявам, както казахте.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Ето как се прави - извлечете цялото растение. Съберете реколтата, изсушете костите и смелете възможно най-фино. Алкохолът (какъвто и да е) е подходящият разтворител, водата изобщо не е добра.
 
  • Like
Reactions: T 3

ZS.28

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Защо не водата? Можете ли да уточните метода? трябва ли да ги събирам, когато са сухи, защото обикновено ги събирам, когато са в пикова зрялост, когато имат най-много опиум ака все още са зелени.
 

T 3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Стига да са минали 5-7 дни, след като всички листенца са паднали, би трябвало да получите добър добив, като кипнете с вода, но не надвишавайте 80 С (мисля, че 45 С е най-добре) температурно, тъй като може да започне разграждане на морфина. Определено трябва да остържете или да наберете един и да видите дали ще започне да изтича доброта.
 
Last edited:
Top