Редукция в едно гърне на b-нитростирен до фенетиламин с помощта на натриев борхидрид и меден 2хлорид

jacksprat

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 12, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Попаднах на този документ, в който подробно се описва редукцията на b-нитростирен (не транс b-метил нитростирен} . това предизвика интереса ми поради факта, че нитроетанът е почти невъзможно да се намери в страната, в която живея, но нитрометанът е . Този документ е доста нов, тъй като е посочен като чакащ преглед на мола.

Нямам официално химическо образование, но имам тарифа от тайния тип, {това е самотна професия, човек не може да поиска съвет от съседа си, който е инженер-химик}.

Така че въпросът ми към тези, които имат академично образование, е следният.

Концептуалният документ е следният. Редукция по Хенри с използване на бензалдехид и нитрометан = b-нитростирен.
Редукция до фенетиламин с помощта на натриев борхидрид и меден хлорид (и няколко други химикали за катализатор}. Възможноли е да се добави нитрометан, за да се генерира метиламин по време на същия процес на редукция, както при редукцията на al/hg.

Моля, застреляйте ме в пламъци, ако това е неосъществима мечта


Връзка към документа:

https://chemrxiv.org/engage/api-gateway/chemrxiv/assets/orp/resource/item/65088cd1b6ab98a41caea11f/original/one-pot-reduction-of-nitrostyrenes-to-phenethylamines-using-sodium-borohydride-and-copper-ii-chloride.pdf
 
Last edited:

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8

За съжаление не, Ch3No2 няма да доведе до M-Amp AFAIK с този метод. Беше споменато, че Това може да е възможно в първия пост на много голяма тема, в която се обсъжда тази процедура на друго място. Но никога не съм попадал на някой, който да каже "да" или "не". От това, което разбирам, MeAm трябва да образува имин с кетона при безводни условия. Също така прочетох в някои архивирани текстове, че иминът не се образува толкова добре с кетона, необходим за MEFF, колкото със заместени кетони (MD Variety).

Възможно е, но не е едно гърне и много повече стъпки за постигане на целта си, за съжаление.

Въпреки това, аз никога не съм опитвал себе си, но както винаги бях любопитен, така че реших да науча механиката на реакциите. Може би някой друг ще може да обясни по-добре.[/url]
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
На теория това е възможно, но не сме опитвали. Можете да опитате и да публикувате тук резултатите си.
Обърнете внимание, че първо трябва да извършите синтез на b-нитрозирен и след това да добавите там нитрометан с допълнителна преброена порция NaBH4 с катализатор.
 

jacksprat

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 12, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Добре, може би ще се опитам да го направя. Въпросът ще бъде обемът на нитрометана до NaBH4, дали това ще бъде подобно на добре документираната редукция на Al/Ag на място?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Здравейте, не разбирам ясно въпроса ви. Преформулирайте го правилно, моля.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Това е отново синтология на Jademyr.
Какво лошо има в това P2P + нитрометан/метиламин -> метамфетамин? БМК е по-евтин от П2НП, а и ви трябва много по-малко NaBH4. Така че защо?
 

jacksprat

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 12, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
ако можете да ме насочите към доставчик на бмк, който има разумни цени и доставя до южна африка, това би било отговорът. но доставчиците от китай и индия са уклончиви като всички останали, а тези, които изброяват цените на този форум, са толкова скъпи, че няма смисъл на търговско ниво. Или дори нитроетан, нитрометанът е свободно достъпен тук, но не и нитроетанът, а синтезирането му изглежда осъществимо, ако може да се получи натриев етил салфат в количества на добри цени.
 
Top