Предотвратяване на миризмата от пристройка към лаборатория?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Правя много планиране занапред и се опитвам да си представя всякаква превенция на проблемите за лабораторията в задния двор, която евентуално бих искал да създам. Това няма да е в голям мащаб, а само за лична употреба.

Вероятно ще се сдобия с навес с височина 10 фута, някъде около 100 квадратни метра. Съседите са близо, но не в съседство, а само в близост, може би на 20 фута от двете страни, задният съсед не е проблем. Навесът евентуално ще бъде свързан с електричество, но няма да може да има течаща вода, все още проучвам това.

Мислех си, че поради близостта на съседите трябва да имам въглероден филтър на аспиратора, който ще изградя. Това, което ме притеснява, е дизайнът.

Ако навесът е 10 фута, смятам, че ще има достатъчно място за аспиратора, но може би не и за въглеродния филтър? Бих искал той да е точно за аспиратора, но може да се наложи да не го направя поради ограниченото пространство. Би било хубаво да изразите мнение по този въпрос.

Освен това е трудно да се направи отвор за вентилация на аспиратора. Предпочитам да не се забелязва, да не е замаскиран или да не се вижда. Не съм сигурен как да подходя към това.

Също така ще има някакво намаляване на звука, аа предпочитам хората да не чуват толкова добре аспиратора и да се чудят за какво служи.

Би било хубаво да се изкажете по този въпрос.
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
f
Какво лекарство искате да направите ?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Нищо диво, просто списък на тези, които бих искал.

Метамфетамин, MDMA, 2cb, ghb, мефедрон, със сигурност. Може би, когато натрупам малко опит, някои барбитурати, метаквалон и някои специфични опиати, декстроморамид или кетобемидон.

Но задължително първите 5. Нищо наистина трудно, а и съм запознат с всички потенциални пътища, необходимите прекурсори, разтворители, реактиви и т.н. за всички тях.
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Най-големият проблем, който не споменахте, е миризмата. ( а това са много остри миризми, оцет, киселини, алкохоли)
Само с въглероден филтър по-голямата част от миризмата все още ще излиза навън.
Нужни са 2 системи/системи за утайки.
1, която изсмуква изпаренията (от реакциите), истински пречиствател на въздуха, направен от "Направи си сам", и 1, която изсмуква почистения въздух от кабинета "Направи си сам" навън.
Може да се направи така: въглероден филтър - въздуховод - двигател - направи си сам - двигател - допълнителен филтър - навън.
Не забравяйте, че колкото повече филтри, пречистватели, аксесоари,... са свързани към един мотор, толкова повече мощност ще загубите ( тъй като има по-голямо съпротивление)
Направи си сам: резервоар за вода, в който въздухът преминава, кутия с дървени въглища в нея,...
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Мисля, че разбирам какво искате да кажете.

По принцип вентилаторът трябва да е достатъчно силен, за да издърпа през толкова канали, колкото е необходимо. И че е необходим двустепенен филтър, един въглероден филтър и един, който се пуска във водата.

Правилно ли съм разбрал това?
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
не , но мисля, че разбирате идеята .(имате нужда от 2 фена.)
Както споменахте: 2-степенно филтриране ( въглеродният филтър влиза във вентилатор, вентилаторът съществува, когато отива в кутия с вода/на дъното, така че въздухът влиза във водата, е 1 вентилатор)
+ допълнителен вентилатор: на входа се вкарва почистеният въздух от кутията с вода, (така че от кутията над нивото на водата), а на изхода - навън ( +може да се добави допълнителен филтър, направен от въглеродни пластини, точно преди въздухът да излезе навън).
Можете да си играете с настройките и да добавяте допълнителни елементи, но тази настройка за мен е минимумът, който трябва да имам за приемлива миризма. ( това ще доведе до миризма, която не е толкова подозрителна, хората ще си помислят, че правя нещо, свързано със заваряване или нещо подобно, тъй като заварявам/шлифовам навън)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Можете да прекарате маркуч и удължител до сградата, те не могат да ви попречат да го направите лесно. 20 фута?! Дали е адски близо, със сигурност ще има шумове. Ако можехте да се включите към канализационната система или септичната яма, да прекарате тръбата през водния сифон, всичките ви проблеми с миризмите щяха да изчезнат моментално. Друга идея е инсинератор за вашата миризма, тръбата за въздух през пещ и през покрива.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Сигурен съм, че тъй като ще бъде в малък мащаб (вероятно най-голямата колба ще бъде 2 литра), мога да измисля начин да прекарам изпаренията основно през серия от водни капани, чел съм за това, че е правено. Може би това е най-добрата идея, просто да прекарам всичко през няколко капана.

По отношение на шума като цяло съм на висота. Разглеждам основно дебели и тежки одеяла за заглушаване на звука, които вероятно ще се поставят върху панели от пяна, предназначени за заглушаване на звука. Вероятно сглобяването им ще бъде огромна болка в задника, но затворът е по-лош.

Също така мисля, че да се измисли как да се съхраняват химикалите там би било добра идея, както и съхранението като цяло. Мисля да си взема един или два хладилни сандъка и да ги оборудвам с нещо, което ще включва компресора при зададени диапазони, така че по принцип ще държи химикалите при стайна температура. Хората правят същата настройка, но за температурата в хладилника, тъй като фризерите в сандъците са много по-добре изолирани. След това включвам климатик, когато имам нужда от охлаждане за дадена реакция, или може би правя повечето от синтезите си в по-меко време, като късна пролет или ранна есен, или някои като реакция със Сандмайер Габа през зимата, така че да остане хладно.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
СЛУЧАЙ, който можете да намалите с помощта на картонени опаковки за яйца или пирамидални подложки за форми. ЗВУК се нуждаете от нещо повече от въглероден филтър и видимост, които трябва да планирате със сградата си.🤷‍♂️ И се опитайте да си осигурите хладилник или фризер, който да е под точката на кондензация и над точката на замръзване от всички ваши потребители или използвайте друг хладилник за всички.

 
Last edited:
Top