Приходите от P2p дестилация ми разбиват сърцето! ! Имам нужда от помощ от голям експерт! !

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
господа,

Претърпях ужасни загуби, докато дестилирах P2P.

500mlp2p дава 200ml чист p2p.

Такива печалби разбиват сърцето ми!

Построих тиган - тенджера под налягане, която ври при високи температури, за да произвежда пара.

Поставете бутилката за дестилация в електрическата нагревателна мантия и включете нагревателната мантия до температура приблизително 130°C.

Когато парата навлезе в тръбата на кондензатора и започне да се охлажда, обърнете тенджерата под налягане надолу, за да регулирате размера на парата. Ако я поддържате висока, интензивната пара бързо ще запълни приемната бутилка.

Първите две бутилки с дестилат, получени по време на процеса на дестилация, съдържат по-голямата част от p2p.

Следващият дестилат съдържа много малко. След добавянето на разтвора на натриев хлорид от приблизително 2 литра дестилат се получават 20 ml p2p.
Когато водата в дестилационната колба се изпари и нагряването продължи, ще се получи гъста карамелена маса.

Вторият път се опитах да добавя вода, за да продължа дестилацията, но се кондензираше само дестилираната вода.

Сега имам няколко въпроса:

1: Когато парата започне да се кондензира, трябва ли тенджерата под налягане да продължи да бъде на висока температура или да се намали температурата?

2: Трябва ли да се включи електрическата нагревателна риза на дестилационната бутилка? Или е необходимо само пара от тенджерата под налягане, за да завърши нагряването?

3: Когато водата в дестилационната бутилка стане по-малко, трябва ли да добавям дестилирана вода, за да продължа дестилацията? Или да добавя разтвор на калиев карбонат?

Има ли нещо друго, което правя погрешно?

Господине, моля, помогнете ми!

Много ви благодаря! !
 

Attachments

  • yYdHxlzOpP.jpg
    yYdHxlzOpP.jpg
    4 MB · Views: 35

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
След дестилацията сместа в дестилационната колба все още изглежда мазна. След охлаждане на дъното ще се появят някои кристали. Съдържа ли такава смес и р2р?
Има ли начин да се извлече p2p и да се дестилира отново?

Знам, че въпросът ми е глупав! Страната ми и нивото на английския ми език! В резултат на това не съм в състояние да попитам за повече информация.

Моля, помогнете ми! !
Много ви благодаря! !
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Възможно е също така да се използва разтвор на натриев карбонат. Поставете мръсния Р2Р и натриевия карбонат в малка колба и я загрейте, докато заври. Ако другата колба на паропредавателя е по-голяма от вашата колба за P2P, трябва да използвате дестилирана вода и да я загреете до 105 градуса (поддържайте температурата), докато разберете, че течността, която изтича, не е мазна. Това е много просто, но отнема твърде много време.
 

spongebomb

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 8, 2023
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
Мога да ви кажа точката с отнемането на време от първа ръка, аз също правя в момента парна дестилация след реакция от БМК. Без източник на поток.
Сега е на нагряване от около 48ч и преди около 1ч виждам мътна бяла струя пара в кондензатора, в колбата за събиране.
Първоначално тя плува на повърхността, а след това потъва на дъното, където има голяма буца, която се коалира.
Когато светнете с фенерче в нея, тя е леко жълта с оттенък на неоново зелено.
Хубаво е да имате източник на поток за следващия път.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
1. да и не регулирайте скоростта на изпаряване в зависимост от количеството в дестилационната колба.
2.да, трябва да е на
3. отговор 1
Добавете камъни за кипене в дестилационната колба . разтворът на натриев карбонат трябва да се добави към P2P, а не към парата
Ако не се получи, опитайте вакуумна дестилация
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Мисля, че знам източника на проблема, или по-скоро загубих всичките си p2p веднъж поради собствената си глупост. Може би и вие сте постъпили по същия глупав начин.
 

spongebomb

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 8, 2023
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
Не го правете толкова вълнуващо, това би било ? Благодарим ви за подкрепата !
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Съжалявам, че не разбрах напълно какво сте имали предвид. Законите на Мърфи работят за мен, напреднах, като направих и разбрах всички грешки, преди да направя каквото и да било.
 

Honeymoon302@

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Mar 10, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Как го загубихте? и какво мога да получа?
Аз съм от Индия
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Поради високото налягане на парите (колебания на налягането и др.) основната колба и приемникът също разрушават дестилираното в колбата р2р. За да не правя отново същата глупост, добавих клапан за контрол на налягането на парата и бутилка за бягство няколко пъти. докато не го научите напълно.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Не добавяйте никаква основа към P2P.
В дестилационната колба винаги трябва да има вода, никога не я оставяйте да пресъхне.
 
Top