Ключова база на PGP

ney10

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 9, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Добър вечер на всички.

В момента търся информация за PGP и по-конкретно за извличане на информация чрез "база от ключове". Наскоро имах дискусия с много интересни хора, които бяха в състояние да идентифицират имейл адрес единствено по PGP отпечатък. Те използваха ключова база, която съдържа списък с пръстови отпечатъци на PGP, за да проведат изследването си.

Аз обаче не съм много запознат с това понятие "база данни". Може ли някой да ми обясни как точно функционира тя? Какви са предимствата и ограниченията на този метод за извличане на информация?

Ако имате примери за "keybase" или ресурси, които да ми препоръчате, за да науча повече, ще ви бъда много благодарен.

Предварително ви благодаря за помощта и съветите.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Когато създавате PGP ключ, можете да включите в него електронната си поща, ако желаете. Можете също така да качите публичните си ключове на публичен сървър за ключове.

Не сте провели дискусия с интересни хора, извършващи "научни изследвания". Това са нормални функции на pgp. Не сте ли използвали GnuPG? Просто прочетете ръководството.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Много лоша идея е: а) да прикачите имейл с PGP ключ и б) да го заредите на публичен сървър.

Имам предвид, искате ли да е секретно или не?
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
77
Reaction score
46
Points
18
Всеки, който знае как работи pgp, може да го направи. и това е наистина много глупава идея да прикачиш пощата си към ключа си.
 
Top