МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ! Въпроси за водна баня и ротовап...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Здравейте, момчета,
Предстои ми синтез (в момента чакам основния реагент) и синтезът изисква както водна баня, така и ротовап.
Така че, за да разгледам ситуацията си в перспектива, е важно да кажа, че изучавам химията като хоби и не правя неща за други хора освен за себе си!
Добре, така че първо с водната баня, тя за премахване на разтворителите ли е или за поддържане на рхн при много специфична температура? Или и двете? Или нито едното, нито другото?
На второ място, пише, че трябва да се постави РМ в ротовап и да се отстрани разтворителят - сега, като любител химик, аз очевидно нямам ротовап - и ще ми отнеме много време, за да се сдобия с такъв.
Мога да разбера защо това би било изключително полезно, но ми беше интересно дали мога просто да го освободя от разтворителя под вакуум, за да не навредя на ценното, но сравнително крехко съединение, което току-що създадох.
Разбирам, че това не е установен и забравен начин на действие, просто е досадно, че ще трябва да го наблюдавам.
Може ли някой да отдели време да ми обясни? Съжалявам, ако това са наистина елементарни въпроси и никой не ме приема на сериозно, като се има предвид как се уча сам и работя с МНОГО ограничен бюджет!
О, също така, може ли някой да препоръча сравнително прилична ротационна вакуумна помпа за вени, която си струва да се купи, за да се управляват реакциите? Аз съм в Обединеното кралство, но начинът, по който всички купуваме всичко от Китай, означава, че могат да се правят предложения. Купих си една преди, обаче не осъзнах, че е глупава, не е маслена и не може да се оставя включена за дълго и затова се използва като моя помпа за филтриране, вместо да се използва за RXN.
Знам, че питам много с този пост, но наистина всяка помощ ще бъде ОГРОМНО оценена!
С уважение
RR
 

OTC_HomeChemist

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2024
Messages
17
Reaction score
7
Points
3
Здравейте,

Водната баня се използва само като средство за равномерно нагряване на стъклените ви съдове до определена температура. Със сигурност има и други начини за това, но водната баня може лесно да се създаде, като просто поставите съд или термоустойчиви стъклени съдове върху гореща плоча.

Ротавапът е просто удобен начин за отстраняване на разтворителите от реакционната смес, но никога не е необходим, а вакуумната дестилация е още по-добър вариант в много отношения. Магнитното разбъркване или чиповете за варене ще подобрят процеса и може дори да са абсолютно необходими в зависимост от това какво искате да дестилирате.

Съществуват евтини и доста безшумни вакуумни помпи без масло, които могат да работят дълго време, но няма да създадат много силен вакуум.

Вакуумните помпи за наистина ниско налягане са или доста скъпи, или много шибано шумни.

Ако разполагате с воден кран с добро налягане, тогава Вакуумният адаптер на Вентури може да бъде добър избор и има много предимства, а вакуумът ще бъде достатъчно силен за повечето нужди.

В зависимост от съединението, което се опитвате да дестилирате, дестилацията с пара може да бъде друг добър вариант. Въпреки че е доста бавна, тя може да доведе до много по-чист продукт в зависимост от различни фактори.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Интересно и много благодаря за отговора. В общи линии това, което си мислех, да - за съжаление ми трябва помпа, за да дестилацията, тъй като трябва да е от немаслените, които могат да работят само за бавно време.
да, обмислях аспиратор, но не бях сигурен колко ще намали точката на кипене - проблемът е, че или имам водна помпа, с която да я използвам, ИЛИ кран на кухненската мивка, към който няма да се свържеһттр://....
Шумът, нямам нищо против, просто ще използвам метода за заглушаване на вентилаторите за помпата, ако някой мрънка - честно казано, съседите ми са свикнали да пускам електрически триони и други глупости доста често! Аз съм малко луд с много хобита!!
Позволено ли ми е да кажа какво се опитвам да направя тук? Не исках да го поставям в заглавието, защото, честно казано, има много съединения, които възнамерявам да направя, но мога да ви кажа, че моят прекурсор е триптамин.
Не съм сигурен дали е необходима вакуумна дестилация, но знам, че би било за предпочитане да не е вакуумна, когато говорим за триптамини.....
 

OTC_HomeChemist

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2024
Messages
17
Reaction score
7
Points
3
Можете да използвате аспиратор с водна помпа, стига тя да има достатъчно налягане, и трябва да използвате голям резервоар за вода и/или да сменяте водата от време на време... Или да я охлаждате. Тъй като максималното налягане на вакуума ще зависи от температурата на водата. Винаги можете да си вземете и адаптер за вашия кран. Стига налягането на водата да е наред, тогава вакуумът ще е достатъчно силен за почти всякаква дестилация.

Имам професионална лабораторна вакуумна помпа за 800 евро и честно казано, почти никога не я използвам, защото е абсурдно шумна. Поставих я в "Направи си сам" безшумна кутия и използвах гумени пръстени, за да я окача, и все пак... Използвам изпускателен вентилатор Prima Klima за моя абсорбатор и той работи почти 24 часа в денонощието, 7 дни в седмицата и това изобщо не ме притеснява...

Водният аспиратор има и предимството, че не се отделят газове като Нискокипящите разтворители, няма нужда от студен капан.

Доста съм сигурен, че почти всяко вещество е разрешено тук, така че не се притеснявайте ;)
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
О, добре, това е готино тогава. В такъв случай дори имам допълнителни въпроси към вас.
първо, благодаря, че ми отвори очите за факта, че температурата на водата, както и дебитът влияят на вакуума, който аспираторът изтегля - това е наистина интересно.
честно казано, винаги добавям лед в съда с помпата, тъй като водата, в която я пускам, е толкова малко - обикновено имам или лед, или поне буркани с лед (това, което аз наричам буркани, пълни с вода, поставени във фризера), а и добавям сол 🧂 към водата.
Добре, опитвам се да направя ДМТ - наред с други първични амини - сега ЗНАМ, че вакуум не е необходим, но имам един въпрос относно синтеза на ДМТ.
Искам да следвам маршрута на "човека с трите очи на Хамилтън", който изисква да се направи STAB на място.
Разбирам, че всичко това rxn и страхотно, екзотермично и също така трябва да се държи в ацето баня така или иначе, така че перфектно за моите нужди.
Това, което се чудя, е, че в края на видеото в YouTube, ако търсите за синтез на ДМТ и погледнете процеса на момчетата му, той казва точно в края - след това използва PH, за да го манипулира по анаголичен начин, както ако правите MHRB.
Сега, това означава ли, че използвам натриев хидроксид, като се има предвид, че забоят, който правите в Situ, е киселинен?
Също така аз имам само 3а мол сейвс, но както разбирам, някой друг тук каза, че 3а работи по-добре.
Също така възнамерявам да направя ДЕТ (всъщност се интересувам повече от неща, ДРУГИ от ДМТ, които мога да направя от триптамин) и имам малко алкохол/ацеталдехид, който идва (но наистина малко количество!). Потърсете Reddit за DET SYNTH и отново Хамилтън е направил пост, в който основно заменяте формалдехида с ацеталдехид и получавате DET? Това правилно ли е? Почти съм сигурен, че той казва да се използва само NaBH4 на този все пак....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Човече, понякога ми се струва, че съм се захванал с твърде много неща, а после се сещам за всичко, което съм научил за около 5-6 месеца, и си мисля, че може би си струва да се придържам към това хоби.
Основният ми проблем е да мога да изпълнявам поръчки от Китай с минимална стойност 1 кг!
Имам късмет, че някой ми продаде 500 г трип от Китай на прилична цена в сравнение с половин ключ 3,4,5 тмоба или 2,5 дмба, за да направя интересни фенетиламини, но тогава трябва и нитро...
Gosh it’s all very long,,.,YET ADDICTIVE AS F.
Буквално се опитвам да се откажа от наркотиците и въпреки това химията ми помага да го направя, което е някак си нелогично!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Оценявам това, че тези помпи могат да бъдат шумни КАТО ДУПКА, то! Аз също живея в апартамент!!! Може би аспираторът е начинът да се отиде. Произвеждат ли се някакви може би гумени преобразуватели или нещо подобно, което се увива около кран тип мивка, за разлика от този, който беше като този, който имахме в химическата лаборатория в училище... знаете онези, които приличат на всмукателния отвор на някой газ или на входа за вода на стъкленицата?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Предполагам, че по-мощна водна помпа = по-високо налягане също, ако заледявам водата си? Винаги мога да намеря и по-голяма вана, която да побере споменатата вода, което означава повече вода и по-малко топлина
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
По дяволите, защо си купих студен капан толкова рано! Хаха Предполагам, че мога да го използвам с моята немаслена помпа за по 20 минути! Хаха jk
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
О, също така можете ли да ми разясните нещо, защото съм малко объркан по отношение на манометрите за отрицателно налягане.
Гледах видеото в pootube и там се казва, че по-ниско число = по-висока степен на вакуум, но според IME по-високо число (защото е в отрицателна стойност) = по-висок вакуум))
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Fuck....im осъзнавам, че ще имам нужда от повече DCE и моят италиански доставчик затвори (въпреки че съм в Обединеното кралство)
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
О, по дяволите, да, точно това исках да попитам. Откъде знаеш какво е налягането, което изкарваш на аспиратора?
 
Top