Моля, помогнете със синтеза на A-OIL

diminutoelfo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 6, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Здравейте на всички. Имам едно съмнение, намерих една скорост, която идва много течна. Искам да знам дали излишъкът е A-OlL, тъй като имам значително количество течност.
Тя има силна миризма на "риба", а ph е равно или по-голямо от 10.
 
Last edited:

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Опитайте се да го неутрализирате със сярна киселина и вижте дали ще се разпадне
 

diminutoelfo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 6, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Това е снимка на течността. как трябва да добавям сярна киселина? Колко?
 

Attachments

  • 1ASHQZ6ILy.jpg
    1ASHQZ6ILy.jpg
    336.8 KB · Views: 363
  • 6yhbtC2epU.jpg
    6yhbtC2epU.jpg
    1.2 MB · Views: 392

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Осоляването на амфетаминовата свободна база обикновено се извършва със смес от сярна киселина:изопропанол в съотношение 1:5, докато разтворът достигне рН 6-7, също така свободната база трябва да се смеси с изопропанол. Използвайте спринцовка, за да добавите киселината капка по капка към края.
Разбъркайте разтвора, амфетаминовият сулфат трябва да се вижда от първата капка в разтвора, ако разтворът е твърде гъст, добавете още изопропанол, за да го разбъркате по-добре. Надявам се това да ви помогне.
 

diminutoelfo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 6, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
След това трябва да:
1º Да направя разтвор на сярна киселина с изопропанол 1/5 100ml сярна киселина + 400ml изопропанол
2º Добавям предишната смес капка по капка към течността от снимката (евентуално A-OIL)
Как мога да разбера дали съм добавил достатъчно? Когато PH е 6 или 7? Има ли някакъв риск при смесването на изопропанол със сярна киселина?
Извинявам се за толкова многото въпроси, но нивото ми на английски език е малко основно и искам да разбера на 100% процеса.
Поздрави и много ти благодаря, братко
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Първо: Концентрираната сярна киселина не е напълно безвредна, не забравяйте да носите очила и ръкавици по време на дейността.

Сярната киселина и изопропанолът трябва да са възможно най-без вода.

Ако използвате pH хартия, преди да тествате свободния разтвор, намокрете pH хартията с дестилирана вода, това ще гарантира точен резултат.

Бих взел по-малко количество за изпитване.
Например смесете 10 ml от възможната свободна основа (масло А) с 30 ml изопропанол.

След това смесете киселинния разтвор с 2ml сярна киселина и 10ml изопропанол. Добавете бавно сярната киселина към изопропанола, като внимавате да не стане гореща. Използвайте спринцовка. Ако количеството не е достатъчно, просто смесете нов разтвор на киселина и продължете.

Свободната основа (масло А) е основна с рН, по-голямо или равно на 10, с киселината неутрализираме основата до максимум рН6 (неутрално), всичко под това ще намали добива и сулфатът ще стане червеникав.

Така че, след като достигнете pH 7-8, действайте внимателно и винаги разбърквайте добре разтвора на свободната основа след добавянето на киселината, както казах преди, ако стане твърде гъст, добавете още изопропанол, дори ако трябва да е 100 ml :D

. Отделете получения сулфат с филтър и го изсушете добре.

Бих направил още една-две стъпки на почистване в зависимост от ситуацията, ако сулфатът е чист, можете да го консумирате веднага. Внимание, много чист :D
 
Top