Проблем с генерирането на сол в толуол (2cb) помощ :(

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Опитвах се да направя 2cb тези дни, на последния етап след бромирането добавям NAOH, за да накарам 2cb да отиде в слоя с толуол (който се добавя малко по-късно), толуолът се изсмуква и би трябвало да генерира 2cbHCL при добавянето на hcl, но вместо това се генерира само черна слуз, която потъва на дъното, Опитах се да взема само най-концентрирания толуол, отгоре, и да се опитам да генерирам само в него (мислейки, че по-високата концентрация ще е по-лесна за генериране на сол), и имах този проблем, че лекарството просто не иска да генерира сол в разтворителя?
 

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
снимка
 

Attachments

  • ETS0vsdNPB.jpeg
    ETS0vsdNPB.jpeg
    69.3 KB · Views: 361

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Защо се използва толуол? Опитайте се да го направите чрез CH2Cl2, както е описано тук.
 

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1

Сега имам много работа , добавих 35% hcl към толуол и трябваше да се образува сол на 2CB hcl , но тя не се образува , утре ще проверя при моя доставчик на химикали за DCM , има ли идея защо солта не се образува ? , ако добавя hcl към толуол с 2cb, той ще потъне като тъмно масло?
 

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1

Здравейте, аз открих нова заплаха с процеса, надявам се, че можете да ми помогнете


Надявам се да ми помогнете там , също така имам достъп до DCM " и какво мислите за етапа на редукция с ЦИНК и екстракция с ипа за 2ч.
Благодаря надявам се да успея да го разбера.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Изглежда просто, а преброихте ли добива?
 

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
около 45-60% от 2,5 dmba единственият проблем е, че трябва да работи при много ниски температури (около 0oC) аз го пускам във фризер, но ледената солна баня ще свърши работа, пускам го при около 10oC и 2ch излиза тъмен, а знам, че трябва да е светложълт, можете да видите на втората снимка на IPA вляво, може би тъмният ми 2ch не е излязъл много добре, което е повлияло на бромирането и образуването на слуз, има ли идея какво може да се случи, че да стане по-тъмен при по-висока температура? като 10оС което не е горещо по принцип , ще направя реакцията днес при 0С както ми каза един приятел и ще докладвам за цвета.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Друг начин на реакция и други продукти. Трябва да проверите температурата на топене на 2C-H*HCl преди следващите реакции. Мп е 138-139 °C. Температурата на кипене на свободната основа е 80-100 °C при 0,4 mm/Hg.
 
Last edited:
Top