Програмируем котлон в Европа

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
мисля за подарък за рождения си ден. най-добрият вариант, според мен, е програмируем котлон.
Какъв е най-добрият вариант, като се има предвид цената/функционалността за такова устройство в ЕС?
Не мисля, че ще го използвам за някакъв сложен синтезатор. но да покажа рекристализация - да!
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Бих се насочил към IKA/Corning/VWR, Fischer също е вариант, но напоследък се разпространява мнението, че това е Walmart на научните марки. Можете да си вземете употребяван такъв на ниска цена, колко пребит и за колко време ще ви служи обаче ще остане въпрос. Размерът на плочата също е нещо, което трябва да се вземе предвид, дали плочата ще пасне на размера на стъклото, което ще използвате (топлината ще идва от центъра), или стъклото ще виси неудобно от нея и евентуално ще се преобърне?

Друго съображение е магнитното разбъркване, предполагам, че за re-x ще искате то да е включено. Капацитетът на разбъркване на двигателите, който производителите посочват, се отнася за разбъркване на H2O при най-добри условия, ако ще разбърквате 3 л смес, която прилича на каша, магнитна бъркалка за 3 л няма да ви свърши работа.

Материалът - ще дестилирате ли върху него сярна киселина? Тогава може би ще искате най-евтината. Ако това ще бъде част от оборудването, което ще избърсвате след всяка употреба и ще прибирате, тогава може и да отидете надалеч и да купите стъкло, покрито с керамика.

Научих всичко това в процеса на работа, ако искате да получите личното ми мнение за най-добрия ценови източник и модел, не се колебайте да ми пишете. Не насърчавам портала, като казвам това, просто реалността е такава, че не трябва да се споделят линкове към конкретни уебсайтове, сочещи към конкретни модели, тъй като лесно могат да бъдат маркирани (както беше с поставянето на 20-литровата(?) колба в списъка за наблюдение на DEA в разгара на излизането на ръководства за производство на метамфетамин, всички те препоръчваха една и съща вместимост).
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Никога не съм виждал дори програмируем котлон, сигурно са скъпи. Когато ми трябва тази функционалност, вероятно просто ще свържа няколко PID контролера. Имам няколко, които седят наоколо и са много евтини, около 25 долара. Ще ви трябва термостат, но този pidgin ще има само сондата, а релето ще е последователно с проводника на нагревателния елемент и ще завъртите копчето на високо и ще оставите pid да го управлява. За рекристал няма да разбърквате, просто искате да контролирате спада на температурата до 1-2°/час, нали?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Добра идея. Трябва да припомня някои от знанията си в областта на проектирането на ссхеми.

Видях в интернет няколко употребявани 2-литрови горещи плочи около 150 EUR, но всички са от САЩ. Като се има предвид моето положение, не си заслужава усилията за разчистване.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
у се нуждаете само от добър ПИД контролер и можете да превърнете всеки източник на топлина в програмируем такъв. REX-C-100 бяха добри и евтини в миналото, но сега са боклук - избягвайте ги! Ако ви трябва нещо повече от термостат. Аз имам тайвански "VERTEX", който е добър, има всички функции за увеличаване/намаляване на рампата и много повече. Има и PID контролер с отворен код, който се предлага за около 50 долара, мисля, че може да прави всичко и може да бъде свързан и към лаптоп. Това би бил моят избор в днешно време.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Да, всичко, от което наистина се нуждаете, е tem0 p4obe и реле и нещо, което да използвате като интерфейс към компютъра или телефона си. Тази конкретна функция би била лесна за кодиране
 
Top