Въпрос относно Синтез на алфа-метилтриптамин с помощта на триптофан

bigdigrandy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Mar 29, 2024
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Имам идея за възможен начин на синтез на аМТ, като се използва триптофан като изходна суровина.
Потърсих подобен синтез в този форум, но не открих нищо, така че ако подобен въпрос вече съществува, много се извинявам.

Синтезът, за който се сетих, започва с редукция на карбоксилната група на триптофана с помощта на LAH, за да се получи хидрокси група, и след това с помощта на водороден йодид в присъствието на червен фосфор се отстранява хидрокси групата и се превръща в триптаминов йодид.
CFZ8KQu2oE

Триптаминовият йодид се редуцира с литиев алуминиев хидрид, за да се получи крайният продукт aMT
ARXruUzxBf


Въпросът ми сега е дали този синтез теоретично би протекъл и какъв би бил идеалният разтворител, в който да се извърши този синтез?
Ако този синтез работи, aMT може да бъде направен от лесно достъпни и неподозрителни рекурси, които могат да бъдат направени с минимално оборудване и познания.
Би било чудесно, ако някой може да ми помогне, защото моите умения по химия не са много добри и не се доверявам на себе си, за да опитам това, без да попитам някого дали изобщо ще се получи.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Е, във вашия план има няколко слаби места, но хей, поздравления за такъв смел план за синтетичен път. На първо място любезно препоръчвам да използвате Red-Al (дълго име, трябва да го проверите сами), той е много по-малко пирофорен, така че е по-безопасен за работа. Второто нещо е, че ще се нуждаете от метиловия естер на Trp и аз имам някои предишни работи, което означава, че мога да ви предоставя удобен метод за приготвянето му, който с LAH или Red-Al ще даде хидроксиметил аналог. Що се отнася до Red P/HI, очаквам да се редуцира до AMT, ако имате късмет (не знам дали това работи за първични по подобен начин, както за вторични алкохоли, така че трябва да проверите). Почти съм сигурен, че има по-удобни методи за йодиране, а йодът е достатъчно добра напускаща група, за да е необходимо само да го сложите заедно с молекула, на която той би предпочел да бъде, отколкото на Trp. Друго нещо, което трябва да се вземе предвид, е, че триптаминовата химия е доста досадна и неизменно разочароваща, дори ако за късмет е само мъничко.
 
Top