Question Въпроси към китайските доставчици

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Купуването от Китай на теория звучи невероятно, като изключим по-дългите срокове за доставка. Сега обаче имам няколко въпроса.
  1. Какво означава да имаш склад в Полша или в други държави?
    Да кажем, че искам да поръчам контролирано вещество като натриев борохидрид или прегабалин на адрес в Полша.
    Как става това след приключване на плащането? Изпращате ли продукта от Китай до споменатия склад за този пример в Полша и го изпращате отново на адреса на клиента в страната, или продуктът вече е в Полша и се изпраща директно на клиента?
  2. Кой отговаря за митническите проверки, когато пратката влиза в Европейския съюз до посочения склад? Клиентът или продавачът?
  3. При получаването на продукта, той счита ли се за доставка от Китай или за доставка от Полша?
  4. Вътрешната доставка от Полша до Полша не крие почти никакъв риск, въпреки че доставката от Китай до Полша крие такъв. Покупката от китайски продавач не представлява ли риск, тъй като продуктът се доставя от местния склад?
  5. Кой поема грижата за данъците върху вноса, ако са приложими?
  6. Какво точно представлява местният склад? Притежавате ли частен склад в посочената държава или наемате място в обществен склад? Един пример, например снимка или адрес, би изяснил много неща.
  7. Да вземем например whwingroup Jeissychem621. Реклама на местна доставка в Полша. Означава ли това, че мога да направя поръчка и да получа местна пратка от Полша на полския си адрес без никакъв риск пратката да изчезне или да бъде конфискувана и всичко, което е свързано с вноса ѝ от Китай в Европа, няма нищо общо с мен. Правилно ли съм разбрал?

    Задавам тези въпроси, за да разбера по-ясно процеса, преди да се опитам да поръчам от китайски доставчик. Знам, че вие, момчета, се спотайвате във всяка тема, за да се рекламирате, така че, моля, направете същото и тук и се надявам да изясните всичко за мен и за други, които мислят да поръчат от Китай. ❤️
 

flyrc

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Sep 19, 2023
Messages
167
Reaction score
90
Points
28
Deals
18
Здравейте, господине:
На първо място, за мен е чест, че сте ме добавили в списъка на китайските доставчици, с удоволствие ще обсъдя с вас тези въпроси и ще направя необходимите разяснения за всички, следното е само като гледна точка на нашия екип и не е насочено към никоя компания или физическо лице:
1. Полски складове или задгранични складове в други държави означава, че доставчикът транспортира тези локално контролирани като Prebutaline и др. от Китай до тези публични складове и след това ги изпраща на клиента, когато клиентът се нуждае от тях, чрез спедитора на публичния склад. Разбира се, това има предимството, че осигурява бърза доставка, но в същото време има някои въпроси, свързани със сигурността, които трябва да се вземат предвид, защото, както казахте, много от тези вещества са местно контролирани, така че ако един от чуждестранните складове на доставчика бъде проверен от властите или ако клиентът (получателят), до когото доставчикът изпраща от чуждестранния склад, бъде арестуван или има някакви проблеми със сигурността, това означава, че всички купувачи, които изпращат през склада, ще бъдат изложени на риск да бъдат проверени или техните стоки да бъдат изпратени до склада на доставчика. Ако един от чуждестранните складове на доставчика бъде инспектиран от властите или клиентът (получателят) на пратките на доставчика от чуждестранния склад бъде арестуван, или има някакъв проблем със сигурността, това означава, че всички купувачи, които изпращат през чуждестранния склад, са изложени на риск да бъдат инспектирани или да им бъдат начислени такси, което е риск за сигурността, който трябва да се вземе предвид.
2. Що се отнася до митническото оформяне, без значение дали стоките се изпращат през чуждестранен склад или не, продавачът отговаря за митническото оформяне на всички стоки (с изключение на някои специални държави като Кувейт, Саудитска Арабия и др.)
3. Независимо от това дали стоките се изпращат от полски склад или директно от Китай, повечето от стоките са произведени в Китай, разликата е, че стоките, изпратени от полски склад, се доставят директно от местната пощенска служба, докато стоките, изпратени от Китай, обикновено трябва първо да пристигнат в третата държава в Европейския съюз и след това да бъдат препратени до местната ви пощенска служба от превозвача в третата държава за доставка, което ще отнеме повече време.
4. Не мисля, че изпращането от Полша до Полша не е рисковано, а изпращането от Китай до Полша може да бъде опасно. Защото например премаринът, който споменахте, е законно вещество в Китай, но когато пристигне в полски склад, той е контролирана контрабанда, както вече споменах, не е безопасно да се съхраняват големи количества контрабанда в Полша, не мисля, че е безопасно да се прави това, след като този склад бъде проверен от властите, всички купувачи са лесно проследими и са изложени на известен риск, но е по-безопасно да се изпращат стоките директно от Китай (по принцип). Вместо това е по-безопасно да се изпращат директно от Китай (обикновено доставчикът ще прикрие стоките според нуждите и ще представи съответните документи), защото за митниците на ЕС е много трудно да установят десетките хиляди пратки, обозначени като законни продукти, принадлежащи на купувача.
5. За да бъдат сигурни, обикновено китайските продукти се внасят от трета държава в Европейския съюз, след което се предават от третата държава на местния превозвач за транспортиране до посочения от купувача адрес, така че данъкът върху вноса ще бъде наложен от третата държава.
6. Всички местни складове, които са наети обществени складове, могат значително да спестят времето за транспортиране, но както казах преди, ще се сблъскат с някои проблеми със сигурността, можете да поискате от други доставчици, които наемат складове в чужбина, някои снимки на складовете.
7. не мисля, че ще бъдете по-сигурни, ако доставяте от местен склад, можете да се позовете на предишната акция на ЕС за специална проверка, мисля, че доставката от местен склад е по-несигурна и по-лесно може да бъде проследена от властите, разбира се, това е само мое лично мнение.
Освен това: Надявам се, че всички хора рационално гледат на нещата, свързани с транспортирането от чуждестранен склад, в зависимост от собствената си фактическа ситуация, за да изберат начина на транспортиране, всеки начин има своите предимства и недостатъци, що се отнася до времето, чуждестранният склад е по-бърз, но сигурността на пратката от Китай до трета страна в Европейския съюз и след това се препраща до страната на получателя, ще бъде по-малко вероятно да бъде проследена, няма да се сблъска с органите за внезапна проверка на складовете и такъв риск.
Приложен е номерът за проследяване на пратката до Полша и новините за контролните дейности на органите на ЕС през предишния период (когато спряхме пратката), надявам се всички да са в безопасност и да имат весела Коледа!
Безопасността на първо място

IY0Jb6aO1v

 
Last edited:

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Благодаря ви, че изяснихте всеки един въпрос, който имах, с допълнителното си мнение. Сега мога много по-ясно да избера откъде да си набавям химикали. Огромно уважение за отделеното време да напишете всичко това, сигурен съм, че сте изяснили всичко не само за мен, но и за много други хора.
 

flyrc

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Sep 19, 2023
Messages
167
Reaction score
90
Points
28
Deals
18
Да, добре дошъл, приятелю, това е проблем за много хора и като китайски доставчик е необходима любезност да отговоря на въпросите, които задавате ,вие повдигнахте този въпрос и мисля, че е важно за мен да дам на вас и на тези, които са загрижени за този въпрос, моето мнение и това, което знам за чуждестранните складове и доставките, както трябва!
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Някой препоръчва ли надежден доставчик в раздела за реактиви за бмк глицидна киселина
 
Top