Повторна употреба на разтворители.....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Добре, така че нямам ротационен изпарител - бих искал да имам и може би някой ден, но имам успех от това да знам 0 химията до това да съм създал няколко съединения сега...

Добре, купих си купчина триптамин - вероятно наистина прекалено много, но хей така! Всъщност не, никога не можеш да имаш твърде много!

Стига да можете да сменяте правилните алдехиди и кетони.

Така или иначе, тъй като действителният механизъм на реакцията е абсолютно еднакъв за всички (досега), в крайна сметка получавам купчина наистина основен метанол.

Сега току-що си купих още 5 литра наистина евтино, обаче не е добре за екосистемата просто да го изхвърлям или каквото и да било друго. Не мога да се накарам да го направя, това е доста зло.

Така че въпросът ми е - трябва ли да използвам киселина, за да я неутрализирам, преди да дестилирам метанола от водата?
Ако е като етанола, ще трябва да го направя няколко пъти, но все пак какъв е най-добрият начин да се справя с основната му природа?

Наздраве
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Предполагам, че можете да дестилирате метанола и да оставите това, което го прави основен, стига температурите на кипене да са достатъчно отдалечени една от друга.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Добре, страхотно. Това е само разтвор на метанол и KOH, така че да, това е логично - просто се чудех дали няма да пренесе някоя от водите, както става с етанола, когато го дестилираш от вода...
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Смятам, че е така. Трудно е да се отстранят 100% от водата само чрез дестилация. Ще трябва да използвате друг метод за отстраняване на останалия процент вода, ако трябва да е безводен.
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
За да допълня отговора си, можете да използвате молекулно сито, за да отстраните водата от разтвора след дестилацията.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Просто дестилирайте, изсушете и отново дестилирайте, така винаги го правя с моите разтворители
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Да, това има смисъл и е в съответствие с това, което си мислехһттр://.... След това добавих силициеви топчета за смяна на цвета и сега е лилаво😖 така че ще трябва да се пренасочи и да се добави гадно количество MgSO4! Гах, да си зелен е такъв п.и.т.а на евтиния! Току-що си поръчах 5 л безводен метанол и се фукам с 200 мл хаха, толкова глупаво...
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Искам да кажа, че така или иначе никога не можеш да имаш достатъчно разтворители
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Йех. Съгласен съм с това на - при условие, че имате безопасно място за съхранение, разбира се!
С нетърпение обаче очаквам да се появят 5-те литра метанол!!!
Мисля, че когато този път ми свърши DCM, ще си поръчам и 5 л - просто е дразнещо колко тежък е DCM в сравнение с него!
В крайна сметка искам да си купя ротовап, но мисля, че първо ще чакам да се преместя в къща...
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
тбх ротовап е безполезен и е загуба на пари, освен ако не сте голяма лаборатория с 0 време за спар.е. иначе нормалната вакуумна дестилация е по-добра imo
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Предполагам, че е така, харесва ми автоматизацията на ротационния изпарител - също така, той е точно толкова за разбиване на нещата при RT, колкото би бил за повторно използване на разтворители.
Харесва ми автоматизацията, която осигурява - също така ротационните помпи са ШУМНИ и затова си представям, че ще си купя една от диафрагмените помпи, от които ротационните изпарители пускат вакуума си, единствено защото имам малка диафрагмена помпа, която е МНОГО по-тиха от ротационната помпа - просто не може да се използва повече от половин час, което очевидно не е полезно за вакуумна дестилация.
Проблемът е, че в момента имам съседи, които трябва да обмислям. Стените тук са тънки и имам хора под мен и до мен, тъй като живея в апартамент в момента.

Ако трябва да съм честен, колкото повече молекули разработвам, толкова по-малко искам да използвам ротовап - в момента работя с n,n-DMT (най-вече) и кристализирането му може да бъде неприятно, а при RT просто няма да се получи, а и не обичам особено замразяването, тъй като от него те болят ръцете, а и лесно може да вкараш вода в продукта. По мое мнение това е просто досадно като цяло,

Планирам да направя първата си реакция на Хенри или днес, или утре, така че се надявам да видя, че някои неща кристализират ТОЧНО ДОБРЕ при RT, когато се прави съответният стирен.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Научете се да работите без ротативка. Не се нуждаете от такъв, ако работите в апартамент с хора наоколо, предполагам, че ако поемате такъв риск, то не правите почти никакви количества, които биха оправдали подобен разход или дори биха го осмислили.

Усъвършенствайте техниката си без ротативка, ако ви е необходима, за да ви улесни живота при кристализацията, простият отговор е, че текът ви е гаден и трябва да усъвършенствате първо него, ротативката е нещо, което използвате, след като овладеете вакуумната дестилация и всичко останало, когато нямате време за губене, защото произвеждате килограми и сте сигурни, че можете да работите с ротативката, докато едновременно с това правите друга стъпка от синтеза, за да намалите натоварването си.

Аз не използвам повторно разтворители. Усъвършенствам метода, с който работя, след това обработвам всичкия си материал в чисти лабораторни разтворители, след като приключа със синтеза, почиствам и се отървавам от отпадъците, Ако трябваше да дестилирам и изсушавам отново 10-20 литра IPA например, тогава да, предполагам, че щях да използвам ротовап, но за мен лично е по-разумно да купя реагентите и да произведа висококачествен продукт, който струва много пари, отколкото да седя на място и да не правя нищо, опитвайки се да спестя няколкостотин евро, докато мога да похарча тези няколкостотин евро, за да направя продукт на стойност няколко хиляди евро. В по-голям мащаб времето е пари.
 
Top