Разумен начин за синтезиране на амфетамин с (предимно) домашно оборудване?

KlintoL

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 12, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Знам, че подходящите лабораторни съдове съществуват по някаква причина, но съм виждал хора, които се кълнат, че е възможно и без тях. Наистина ли е така и би ли желал някой да сподели своите методи?

Събирането на лабораторни еквилибристики просто изглежда малко плашещо в момента от гледна точка на опсек, намиране на подходящите неща и заплащане за тях. Но възнамерявам да се сдобия с някои в бъдеще!

Благодаря за всеки съвет!
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Здравейте,

Не е оптимално да излизате извън лабораторните съдове, за да правите синтези, защото домашните предмети/оборудване не са направени така, че да издържат на корозия, температурни разлики и налягане в някои случаи.

Така че по същество поемате голям риск за здравето си и заобикалянето.

При това положение можете в общи линии просто да прочетете във форума синтез какво оборудване е необходимо и да използвате нещо подобно, не е много трудно. Ако е посочено, че ви е необходима чаша от 500 ml, просто използвайте неръждаема тенджера или стъклен буркан.

Отново повтарям, че не одобрявам този начин на работа, той е опасен и несигурен. На добър час
 

KlintoL

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 12, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Благодаря за отговора!

Няма ли киселините да разяждат неръждаемата стомана?

Мисля обаче, че сте прав и ще се опитам да набавя най-съществените неща.

10L RBF, 5L RBF, нагревателна мантия, кондензатор, термометър, вакуумна помпа и някои допълнителни чаши

Бих искал да направя синтез на амфетамин от p2np с натриев борхидрат и CuCl². Ще мога ли да се справя с това? Също така, ако не взема вакуумната помпа, ще ми остане или да дестилирам IPA, или да го оставя да се изпари сам? Но дестилацията вероятно ще бъде твърде гореща, а ако я оставя да се изпари, това означава, че губя IPA.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Здравейте,

Да, ще го направят, затова направих това изказване и ви дадох два варианта на замяна.

Влезте в доклада за синтеза и прочетете, там има списък на цялото оборудване, необходимо за този синтез, и стъпки как да се извърши.

Не, не ви е необходима вакуумната помпа, ако не искате да дестилирате във вакуум или да филтрирате във вакуум.

Не трябва да изпарявате ипа в отворен съд, амфетаминолът ще се окисли на открито и има по-голям риск за експлозия, ами тъй като, вие а изпарявате запалим разтворител на открито.

С най-добри пожелания
 

KlintoL

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 12, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Добре, ще прочета още малко, преди да питам. Благодаря за отговора :)
 
Top