Question Рекристализация на P2NP

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Здравейте, хора,

тъй като скоро ще поръчам първия си P2NP, търся съвет за следната тема:

Рекристализация на P2NP

Прочетох някои неща за този процес във форума и разбрах, че той се препоръчва не само за доказване на качеството на P2NP, но и за подобряване на качеството му, ако то е по-лошо от желаното.

Един потребител ми препоръча да потърся "Isomer Seperation" Опитах се да намеря повече информация, но не успях.

Сега търся ръководство, което обяснява как става рекристализацията на P2NP и какво оборудване + химикали са необходими за процедурата.

Всяка помощ ще бъде високо оценена.

Cincerly,

Коко
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
Колега, следващия път, моля, търсете повече.

Разтворете 1 g p2np в 2 ml изопропил/етанол или метанол
След това поставете във фризера и изчакайте 1 ден, когато се образуват иглички или кристали, източете останалия разтворител и изсушете p2np.
Повторете няколко пъти, докато получите чист продукт.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Благодаря много!

Междувременно Г.Патън ми изпрати ръководството за рекристализация, допълнително вашата информация помага много!!!

Cincerly,

Коко
 

Roadium

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 16, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
ако имате нужда от допълнителни книги или помощ, ще се радвам да помогна. доста опит с този.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Моля, не се колебайте да ме уведомите за това.

Мисля, че и за другите тук тази информация може да е полезна, но бих се радвал да я имам и в моите ДМ, ако това не пречи!
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Просто невероятно лесен синтез p2np, не съм стигнал по-далеч, тъй като опитах с натриев борохидрид и имах бягство.
 

BRKNGBD45

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 7, 2022
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Къде мога да намеря ръководството за рекристализация?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте, прочетете BB Wiki за P2NP. Там има информация. Също така прочетете за него тук.
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Г. Патън Отдавна не съм се занимавал с химия, но най-лесният метод, който съм използвал с химикали от търговската мрежа за p2np, е добавяне на база с катилизация (в литературата се срещаше като нитроетанол, който не можах лесно да намеря), но дестилирах горивото за запалителни свещи, за да премахна маслото, и използвах нитрометанол за бензалдехид и се получи невероятно мащабиране, лесно правех партиди от 200 г.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Използвахте ли нитроетан или нитрометан за синтеза на P2NP?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Интересно, не знаех, че нитрометанът работи също така добре за синтеза на P2NP.
Каква е разликата при използването на нитроетан и нитрометан? Ще има ли разлики в добивите или в други аспекти като качеството на крайния продукт?

@G.Patton
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Опитайте, ще се изненадате много лесно. Почистването е лесно и след това рекристализирайте за невероятни жълти кристали
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Това би било невероятно, тъй като нитрометанът е много по-евтин от нитроетана. колко P2NP получавате за 1 л нитрометан?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ще получите 1-нитро-2-фенилетан CAS 6125-24-2, той не е P2NP.
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Im
Радвам се, че казахте това. Беше преди 5 години, когато направих тази реакция и наистина си мислех, че е p2np изглеждаше идентично жълти иглоподобни кристали кошмар за очите и носа като p2np.
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Г-н Патън Току-що прочетох и нитро-2-фенилетанът не звучи като моя продукт. Все още го имам някъде във фризера. Ще намеря време тази седмица и ще го кристализирам отново и вероятно ще направя точка на топене, за да видя дали съм в топката за p2np. Има ли някакъв начин да потвърдя продукта си. Дестилирах горивото за нитромоторни модели, за да премахна маслото, и смятах, че това е смес от нитрометанол и го реагирах с бензалдехид, който на 99 % е p2np. Буквално съм просто ноуб, който намира тези неща за интересни, и прочетох някъде за това, че е направено с нитроетан, така че го замених.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Абсолютно сигурен съм в това. В обратния случай не е бил нитрометан.
Добра идея
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Все още съм 99% сигурен, че това е p2np, може би се опитвам да се убедя. Нямам търпение да го тествам. Бих могъл да направя снимка, но в момента не мога да стигна до нея поради количеството неща, натрупани пред фризера. Знам, че си бог и всичко, което чета тук и приемам за факт, е "твои постове" Нямам аператив за температурата на топене, но с p2np, който е в 60-те, би трябвало да мога да го направя в капилярна тръба във вода, така че ще докладвам възможно най-скоро. Благодаря за отговорите G. Patton
 
Top