Отдалечаване към еднократен анонимен куб от локална мрежа?

pap.pine

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2024
Messages
29
Reaction score
9
Points
8
Възнамерявам да осъществявам отдалечен достъп до куб за еднократна употреба на Анон от моята настройка за военна стая с помощта на друг лаптоп. Основната ми грижа е да поддържам сигурността на QubesOS по време на този процес. Обмислям да използвам SSH за връзката между двата компютъра и бих искал да поканя предложения за оптималния начин за постигане на това.

Една от идеите е да се използва SSH пренасочване на портове, за да се създаде защитен тунел, осигуряващ подобен на локалния достъп до Anon cube, без да се излага директно на локалната мрежа. Въпреки това съм отворен за алтернативни методи, които могат да гарантират целостта на QubesOS, като същевременно позволяват отдалечен достъп. Има ли препоръчани инструменти или стратегии в общността, които да отговарят на моите специфични изисквания?

Нетърпелив съм да чуя за подходите, които други са използвали при подобни сценарии, и за ефективността на техните реализации. Това ще ми помогне да определя най-добрия начин на действие въз основа на наличните инструменти и моите уникални нужди.
 
Top