Премахване на оцветител от червено/синьо дизелово гориво без данъци.

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Здравейте, премахването на оцветителя от необлагаемия дизел в тези времена на повишаване на цените на бензина би могло да бъде потенциално голям печеливш продукт, ако се извършва в промишлен мащаб.
Отстраняването на оцветителя би трябвало да е доста прост процес, който минава през вакуумна филтрация с помощта на силициев диоксид или активен въглен.
Подобно на това.
Чувал съм и за използване на киселини за химическо избелване на дизела.Кое би било по-осъществимо?
И последният и вероятно най-голям проблем е, че правителствата поставят маркери в тези дизелови горива, които се активират при добавяне на някакъв реагент и се използват от митниците/данъчните служби.
Така че, ако някой има някаква представа, идеи за това как би изглеждала една осъществима операция в промишлен мащаб, може да коментира тук.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Гранулираният активен въглен (BGAC), който е на въглеродна основа, е подходящ адсорбент.
Тартразинът е вид матрица, произвеждана от Morgan Chemical Company; Други реактиви, които могат да се използват, включват фосфорна киселина (H3PO4) и разредена солна киселина (HCL) и натриев хидроксид (NaOH). Следователно добавянето на горепосочените разтвори ще доведе до обезцветяване на червеното багрило от дизеловото гориво
 
Last edited by a moderator:

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Благодаря ви за информацията. тя е най-ценна. след обезцветяване с горепосочените разтвори слоевете на горивото и разтвора отделят ли се или трябва да се екстрахират с някакъв разтворител?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Трябва да го филтрирате с вакуум чрез памучен или хартиен филтър. Опитайте се и кажете тук кое е най-доброто за.
 

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
един мой приятел работи в рафинерия и ми каза, че в горивото се добавя нов оцветител(SUDAN) и е трудно да се отървеш от цвета. имам такова гориво, мога да се опитам да обезцветя, само кажете как
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Да, чух. имат и маркери в горивото, които реагират с капка реагент, дори когато са обезцветени. ако приятелят ти може да предостави колкото се може повече информация, ще бъде страхотно.
 

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Ще се получи ли някаква печалба от мащабно пречистване на дизелово гориво?:unsure:
Имам предвид, че дизеловото гориво, освободено от данъци, е с около 0,5 долара по-евтино от нормалното гориво, струва ли си?
А глобите са високи за това престъпление. Чувал съм за 1000 долара за един резервоар с гориво.
 
Last edited:

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Това е много добра забележка. Струва си само за огромни мащаби, като например продажби от рода на 20 хил. 50 хил. галона на ден. И това трябва да се забележи, тъй като ще трябва да се транспортира и обработва този дизел, за да се премахне боята, което ще изисква фабрични настройки като при такъв мащаб.

Не си заслужава.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Веднъж един мъдър човек е казалһттр://.........cat litter
 
Top