Търсите помощ за извличане на псевдоефедрин

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Здравейте! Наскоро започнах да се интересувам от синтез на метамфетамин и имам нужда от помощ за извличане на псевдоефедрин(img.4) от таблетки, някои от които съдържат 200mg/30mg (Iboprofen(img.3)/Pseudo Hydrochloride)5,26 €(img.1), а други 5mg/120mg (Cetirizine Dihydrochloride(img.5)/Pseudo Hydrochloride)3,73 €(img.2), като и за двата варианта не се изисква рецепта. Разбира се, тези за 3,73 € са много по-изгодни от останалите, но не се предлагат във всяка аптека, а и са по-трудни за "обяснение", защото са за алергии (някои аптеки изискват медицинска бележка за алергията, колкото и глупаво да звучи, а те са направени от интересни). Не съм много добре запознат с това в какво могат и в какво не могат да се разтварят амините освен във вода, че първичните са най-разтворими и т.н., дори след това нямам представа как да ги разделя. Ако някой има някакви идеи, благодаря предварително. В бъдеще ще се опитам да го синтезирам със снимки и може би видео без скъпа техника и т.н.


Снимки на хапчетата и структурни формули, ако помагат:
 

Attachments

  • 9OVq6Rx4JF.jpg
    9OVq6Rx4JF.jpg
    439.2 KB · Views: 86
  • VRYwJCaAv2.jpg
    VRYwJCaAv2.jpg
    240.4 KB · Views: 72
  • aN3hl6pQg0.jpg
    aN3hl6pQg0.jpg
    213.1 KB · Views: 62
  • I8ysxik75B.jpg
    I8ysxik75B.jpg
    33.9 KB · Views: 63
  • YDIiSA6FMB.jpg
    YDIiSA6FMB.jpg
    201.3 KB · Views: 61

Speedfac

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 2, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Трябва да направите екстракция на киселини/основи , най-големият ви проблем е, че не намирате във вашата страна източник на HCI и разтворители. Във вашата страна не продават на частно лице HCI, Toulol, Acetone и други разтворители. Също така не можете да намерите червен фосфор, който трябва да направите сами, другият проблем е, че цената на вашия продукт ще бъде изключително висока, той ще бъде добър за самостоятелна употреба, но за продажба е абсурден. 120 мг получавате може би 100 мг от едно хапче, трябва ви 1 пакет за един грам ефедрин, имате разходи за извличането, след това имате разходи за другите мисли, Друг проблем ще бъде, че как ще купувате големи количества хапчета, защото от тази година ви трябва електронна рецепта. От другите хапчета с 30 mg крайният ви продукт ще бъде повече от 20-25 евро за една бройка, цената на едро във вашата страна е наполовина от нея.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Ами източникът за ацетон тук е Хардуерни магазини можете да 500мл Ацетон за разтворител на боя за по-малко от 2евро. HCl понякога се намира в супермаркетите в по-малките градове, беше HCL 17% и т.н. Относно цената, мисля, че тук в България е най-евтино за ефедрие и всеки го прави, а цената е точно 20-25евро за удар (idk колко е точно, но вероятно 0,4 или 0,5gs. И не ме започвайте с кристалите... те дори не са жълти, а оранжеви
 

Speedfac

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 2, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Истинските кристали на Улицата в България са 120-140 лева , но насипната цена за един К е 10500 до 13000 евро на хубав материал , с вашата производствена цена от 25 т евро сте прецакани. И HCi 17% ви трябва по-добре.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Fr????? Това са някои безумно високи цени omg
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Здравейте, изненадах се да видя всички тези отрицателни коментари, в които се споменава всичко, освен отговора на въпроса. Сега не знам какво е налично/неналично в страната на задаващия въпроса, но този форум е, за да си помагаме взаимно да преодоляваме трудностите и съм сигурна, че има решения за почти всичко.

Като начало препоръчвам киселинно-основна екстракция и използване на таблетки, съдържащи цетиризин, макар че не съм го правил. (Ще се опитам да се сдобия с подобни таблетки, тъй като те се предлагат в почти всяка страна - тогава ще опитам процедурата, някои подводни камъни могат да излязат наяве само с експериментиране).

1. Първо смелете таблетките си на фин прах - например с помощта на кафемелачка
2. Разтворете праха в дестилирана вода
3. Вакуумно филтрирайте неразтворимия остатък (ако има такъв)
4. Мисля, че цетиризинът е разтворим във вода, но той също така е карбоксилна киселина. Карбоксилните киселини винаги са разтворими в алкален разтвор, защото те образуват соли с основи (NaOH, KOH, NaHCO3 и др.).
5. Първо бих направил промивка с неполярен разтворител, за да премахна примесите.
6. (Не е задължително, но ако разтворът ви е голямо количество, тогава бихте могли да намалите обема, като бавно изпарявате водата (или вакуумна дестилация, ротавап, каквото имате. Това ще повиши ефективността на екстракцията ви.)
7. Сега подсилете разтвора с 25% NaOH или 33%KOH до поне pH12, можете да го надвишите, но не използвайте прекалено много основа, не става въпрос за "повече е по-добре", а за това, че според някои източници тя може да навреди на вашия псевдоразтвор. Някои хора препоръчват първо да се добави неполярен разтворител (DCM, хлороформ, хексан, бензинов етер и т.н.), а след това да се добави основата, така че базифицираният псевдоген да мигрира веднага към неполярния, когато се образува. Аз бих използвал DCM, защото тогава водата ще бъде отгоре и ще можете да проверявате рН по-лесно във водната фаза. Кажете ми с какъв разтворител разполагате, не мога да си представя страна без достъпни за обществеността разтворители. Отидете в някой магазин за строителни материали или железария, или просто в супермаркет и започнете да проверявате етикетите. Напр. разтворители за боядисване или разтворител за отстраняване на петна (последният обикновено е много чист.) DCM може да се съдържа в препаратите за отстраняване на бои, ако магазините не ви го продават, проверете на пазара или в други сайтове за реклама.
8. Екстрахирайте с възможно най-голямо количество разтворител. Направете това три пъти. В идеалния случай комбинираният разтворител трябва да е поне толкова, колкото е останалата вода. Това повишава изключително много ефективността, а след това можете да дестилирате и да запазите по-голямата част от разтворителя така или иначе.
9. Комбинирайте разтворителя от трите екстракции, промийте го с малко дестилирана вода. 2 пъти 1/4 от обема на разтворителя е достатъчна. След това накрая измийте със солен разтвор - оставете това да престои известно време, за да може соленият разтвор да изсмуче възможно най-много вода от вашия разтворител. След това изсушете със сух MgSO4 и филтрирайте сушилния агент. Трябва да имате сравнително чист разтвор.
10. Дестилирайте разтворителя и трябва да ви остане псевдосвободна основа.
11. Тук бих направил TLC, за да видя дали има други компоненти, след което можете да филтрирате с вакуум, за да го почистите, или да дестилирате с пара, ако нямате достатъчно силна вакуумна помпа. Ако нямате опит с TLC, тогава можете да оставите това, продуктът ви би трябвало да е ОК за редукция. Ще се опитам да направя това, ако успея да се сдобия с подобни таблетки и ще докладвам.

Уведомете ме, ако имате някакви въпроси, след което ще преминем към следващата фаза, за да направим метамфетамин. :)
 

rapse2025

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 21, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Аз съм в Бразилия и там няма много информация за метамфетамина и още по-малко за това как да се синтезира, искам да го направя и това, което имам на разположение тук, са 60х2,5 таблетки (трипролидин) с лактоза магнезиево нишесте и повидон, това ваше ръководство за тези таблетки ли е?
 
Top