Споделете мислите си

Baphomet666

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 3, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, момчета, интересуваше ме дали някой от вас може да сподели мислите или знанията си за това кое е по-вредно - MDMA, 4MMC или кокаин, също така кое от тях е по-опасно, смесено с алкохол, случва ми се, че ако не пия, когато ме удари, ставам малко тревожен и претоварен.
 

cofita666

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Apr 12, 2024
Messages
37
Reaction score
30
Points
18
Лично аз мисля, че е мдма по-невротоксичен от тези три супстанса, 4 ммк по-малко..иначе ви предлагам да не смесвате алкохол със супстанс, защото това е променен опит и опасно в някои случаи
 

Baphomet666

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 3, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Знам, че е опасно, но току-що започнах да пия алкохол, докато правя MDMA или кокаин, усещането е много по-голямо и е различно, сега, ако правя само кокаин или MDMA без алкохол, не ми харесва усещането е като зашеметяващо и се чувствам като алкохолен баланс, може ли да е заради ADHD?
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Може би приемайте по-малко от кое да е вещество и вижте дали все още се чувствате претоварени?

Или може да се дължи на това къде/кога приемате тези вещества?

Излизате ли да танцувате, седите ли в бар или просто сте си вкъщи?
Вярвам, че Mdma работи много по-добре с музика и танци.

В никакъв случай не бих взел Mdma, ако просто седя в една стая и говоря, например, мисля, че също бих бил потиснат!
 
Last edited:

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
200
Reaction score
203
Points
43
Опасностите на веществата зависят от много фактори. Ако се опитаме да сведем всичко до еднакви стойности, тогава според мен ще се получи тази картина:
  1. Кокаинът често се смята за най-вреден поради високия си потенциал за пристрастяване, тежките ефекти върху сърдечносъдовата система и образуването на кокаилен при смесване с алкохол.
  2. 4-MMC има рискове, подобни на тези при другите стимуланти, със забележими сърдечносъдови и невротоксични ефекти, но за него има по-малко данни в сравнение с кокаина и MDMA.
  3. MDMA има рискове, особено свързани с невротоксичност и прегряване, но те обикновено са по-ниски в сравнение с острите сърдечносъдови рискове при кокаина. По мое мнение MDMA, при подходящо качество и спазване на всички препоръки за намаляване на вредите, е един от най-безопасните еуфостимуланти.
Опасност при алкохола:
  • Кокаинът и алкохолът заедно са най-опасни поради образуването на кокаетилен, който значително увеличава токсичността.
  • MDMA и алкохолът също представляват значителен риск, най-вече поради тежката дехидратация, хипертермията и чернодробния стрес.
  • 4-MMC и алкохолът представляват значителен риск поради повишеното сърдечносъдово натоварване и потенциала за маскиране на симптомите, което води до прекомерна консумация.
Най-доброто решение е да не се комбинират стимуланти с алкохол. Невротоксичните ефекти при тази комбинация се появяват дори там, където не са налице при самостоятелна употреба. Последното добавяне е възможно да се използва като средство за успокоение в края на сеанса, когато ефектите намаляват или вече са преминали. За по-плавно излизане и заспиване, например. Ако няма друг начин и това носи реален дискомфорт, или трябва да заспите по-бързо. Това не означава, че това е напълно безопасен подход. Но предварителното приемане на алкохол за справяне със стресови състояния в случаите със стимуланти е прекомерен подход.

Чувството на тревожност и претоварване без алкохол при употребата на тези вещества може да бъде овладяно чрез:
  • Да останете хидратирани: Пийте вода или електролитни напитки, за да останете хидратирани.
  • Обкръжаваща среда: Включете в менюто си и в менюто си и в менюто си и в менюто си и в менюто си и в менюто си: Уверете се, че се намирате в удобна и безопасна среда.
  • Управление на дозата: Обмислете по-ниски дози, за да намалите интензивността.
  • Система за подкрепа: Имайте наблизо доверени приятели, които могат да ви помогнат, ако се почувствате претоварени.
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
По едно време се занимавах с много хапчета / Мдма и пиех кофи алкохол, докато бях на тях, а..
След това умирах (особено в понеделник и вторник).
Спрях алкохола напълно и щях да се чувствам много по-добре след парти.
Вече не мога да понасям алкохола, мисля, че съм станал алергичен към него!
 

Baphomet666

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 3, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Това звучи интересно, предполагам, че е по-добре да се коментира? Или просто не се чувствате толкова гадно във физическо отношение? Да, алкохолът унищожава стомаха ти.
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Физически не се усеща толкова грубо и по-гладко слизане (все пак много канабис).
Това, което можеше да отнеме 3-4 дни за възстановяване, се съкращава до 1 ден без алкохол.
Това е, което работеше при мен.
Но ми отне много време, за да го отработя
 
Top