Прост синтез на метилон (bk-MDMA)

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
DnzLBhvNV1
Метилонът (3,4-метилендиоксиметакатинон, βк-MDMA) е синтетично вещество от класа на катиноните, което често се сравнява с MDMA. Този продукт е много популярен и предизвиква силна еуфория и съпричастност. Той действа като мощен афродизиак, чийто ефект предизвиква неудържимо желание за секс.
LvPtWE6U08
В тази статия е описан синтезът на малко количество метилон. Бих искал да отбележа, че реакцията се скалира линейно и пропорциите на всички вещества се запазват. Метилонът е доста лесен за производство в големи количества. Производството му не изисква сложно лабораторно оборудване. Тази статия описва технологията за производство на метилон от халогенен кетон (2-бромо-3,4-метилендиоксипропиофенон), който се получава чрез стандартно бромиране от 3,4-метилендиоксипропиофенон (3,4-(метилендиокси)фенил-1-пропанон (MDP1P)).

Реагенти.
  • 3,4-метилендиоксипропиофенон (MDP1P; cas 28281-49-4) 20 g.
  • дихлорметан (DСM) 90 ml.
  • Бром (Br2) 22 g.
  • Разтвор на натриев тиосулфат (Na2S2O3) aq 10% ~50 ml.
  • Дестилирана вода.
  • n-метилпиролидон (cas 872-50-4) 50 ml.
  • Воден разтвор на метиламин 40% 20 ml.
  • Натриев бикарбонат 12 g.
  • Магнезиев сулфат (MgSO4) ~30 g.
  • Солна киселина (~35%) ~10 ml.
  • Ацетон.
Оборудване и стъклария.
  • Колба с плоско дъно 250 ml;
  • Стойка за реторта и скоба за закрепване на апаратурата (по избор);
  • Магнитна бъркалка;
  • обратен хладник (по избор);
  • Фуния;
  • Спринцовка или пипета на Пастьор;
  • Индикаторни хартийки зарН;
  • Чаши (500 ml x1, 250 ml x2; 100 ml x2);
  • Източник на вакуум;
  • Лабораторна везна (подходяща за 0,1-200 g);
  • мерителни цилиндри от 100 ml;
  • Студена водна баня;
  • Стъклена пръчка и шпатула;
  • Разделителна фуния 1 L (по избор);
  • Лабораторен термометър;
  • колба на Бюхнер и фуния;
  • Филтърна хартия;
Процедури за синтез
MDP1P 20 g се разтваря в DСM 60 ml и се добавят няколко капки солна киселина, след което на капки се добавя бром 22 g. Реакцията е екзотермична, реакционната смес потъмнява, след което става светла поради отделянето на хидробромид (бял газ). Останалият бром се отстранява с 10% разтвор на натриев тиосулфат, а след края на реакцията реакционната смес се промива с вода. Органичният слой може да се използва за реакцията на метиламиниране (добив ~140 % MDP1P) или да се дестилира DСM под вакуум до твърдо вещество.

Синтезът се провежда при нормални условия. 2-бромо-3,4-метилендиоксипропиофенон 10 g от предишната стъпка се разтваря с n-метилпиролидон 50 ml в реакционната колба. Сместа се разбърква до разтваряне на твърдите частици.
XcuQHTMzkp
Към сместа се добавя воден метиламин 40% 20 ml, колбата се затваря и се разбърква енергично. Екзотермичната реакция трябва да се контролира. Реакцията приключва след 10 min и температурата се понижава.

Екзотермичната реакция може да бъде много бурна и в случай на голямо натоварване е необходимо принудително охлаждане. Колбата трябва да се потопи в студена водна баня за охлаждане. Важно е температурата да се поддържа под 55 ºC
.
QVTqOU6mR3
Пречистване на свободна от метилон база
Реакционната маса се промива с разтвор на натриев бикарбонат след края на реакцията, който се приготвя предварително (вода 120 ml и натриев бикарбонат 12 g). Разтворът на натриев бикарбонат се излива в реакционната смес и се разбърква енергично в продължение на 1-2 min.
Cn5pETB1OI
Добавя се дихлорметан (CH2Cl2) 30 ml и се разбърква енергично в продължение на 5 min. Свободната от метилон основа се екстрахира с DCM от тази смес. Органичният слой се отделя с помощта на разделителна фуния.
CYFu1wPcRQ
Екстракция
Разделяне на слоевете в разделителна фуния (снимка 1). Долният слой е DCM екстракт с катинонова основа. Водната фракция е горният слой, който трябва да се отдели и да сеекстрахира още веднъж с 30 ml DCM (снимки 2-3-4). Долните органични слоеве се комбинират и се промиват с дестилирана вода 60 ml 3-4 пъти в делителна фуния, докато отсъства миризмата на метиламин (снимки 5-6). Свободната от метилон основа в DCM винаги е в долния слой. Слоевете се разделят внимателно. Опитайте се да избегнете попадането на вода в органичния слой. Органичният разтвор се изсушава над MgSO4.
Ilo54CD2dg
Подкиселяване
Безметилоновият разтвор на основата в DCM се разрежда с равен обем сух ацетон (лабораторен клас 99%+). След това се добавя солна киселина (~35%) на малки порции на капки. Сместа се разбърква непрекъснато и се контролира рН. Появява се утайка. Ако сместа стане много гъста, се добавя ацетон.
9Pb2tE4KvY
Сместа трябва да е много течна, за да се подкисели метилонът правилно. Когато рН достигне 5,5-6, добавянето на HCl се прекратява. Сместа се охлажда и се филтрира.
IZ8e71PmBb
Ако метилоновият хидрохлорид не е достатъчно чист, можете да прочетете как да го пречистите тук. Производството на големи кристали е описано втази статия.

Пречистването на метилонов хидрохлорид със сух ацетон дава добър резултат. Има няколко снимки на метилонов хидрохлорид преди и след процедурата на пречистване.
VyerkFfsCY

ELiAWq8a9r
 
Last edited by a moderator:

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
добър М1 има голям удар - за мен дори твърде голям, за да го произвеждам :) Тук използвате много DCM, не ми харесва, мога ли да го заменя с нещо друго? (Етер?)
 

karamelosanto

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
15
Reaction score
4
Points
3
HI, Благодаря за споделянето на този синтез, мисля, че е много ясен.
Аз съм от Южна Америка и тук е малко трудно да се намери DCM. Въпреки това мога да се опитам да го намеря по някакъв начин. Може би да го купя от Китай.
Искам да попитам. Можете ли да поставите всички регенти в списък с количествата, за да е малко по-лесно да разбера какво трябва да купя. Ако е възможно, и с приблизителна цена.
Благодаря!!!
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
DCM може да бъде заменен с по-лесно достъпен разтворител. Количествата на реагентите зависят от вашите нужди.
Писах ви на PM за по-подробно обсъждане.
 

Jacka

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Може ли да бъде заменен миталамин 40%?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Метиламинът не може да бъде заменен. Ако разполагате с по-нисък % метиламин, можете да го използвате.
Можете да използвате метиламин хидрохлорид вместо разтвор на метиламин, но трябва да се добави алкален разтвор.
 
Last edited by a moderator:

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Приятелю, бихте ли ми казали цвета и структурата в чисто и нечисто състояние на синтетичния прекурсор на катинона 2-бромо-3',4'-(метилендиокси)пропиофенон (CAS:52190-28-0)?
Повечето от китайските доставчици на химикали го продават под формата на прах и малки пясъчнокафяви камъчета, не знам дали този кафяв цвят се дължи на примеси или това е различен химикал, тъй като доставчикът ми каза, че посоченият химически прекурсор има чистота от 99 %, дори да има този кафяв цвят.
Благодаря ви!!
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
все още чакаме отговора
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
160
Points
43
възможно ли е да се намери в европа 3,4-метилендиоксипропиофенон или 2-бромо-3,4-метилендиоксипропиофенон ?
 

Jacka

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
И какъв алкален разтвор трябва да комбинирате, за да замените 20ml метиламин 40% с метиламин хидрохлорид + алкален разтвор, който обяснявате в синтеза си
 

Jacka

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Можете ли да посочите лабораторните инструменти, които са били използвани в този процес, и употребата, която играя, моля :)
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Таблицата показва, че плътността на 40% метиламин е 0,89 г/см3, следователно в 20 мл се получават 7,18 г чист газ метиламин.
Нека да сравним молекулните тегла на метиламина и неговия хидрохлорид:
M (CH3NH2)HCl = 67,518 g/mol
M CH3NH2 = 31,057 g/mol.
Съотношение = 2,174
Ако използвате пропорциите от синтеза, ще са ви необходими 15,6 g метиламин хидрохлорид, за да замените 20 ml 40% разтвор на метиламин.
Метиламин хидрохлорид трябва да се разтвори предварително в съотношение 1 g към 2,5 ml вода (15,6 g и 39 ml).
Пригответе разтвор на натриев хидроксид (NaOH) от 18 g и 54 ml вода, оставете го да се охлади и го изсипете в колбата с разтвор на 2-бромо-3,4-метилендиоксипропиофенон. След това добавете разтвор на метиламин хидрохлорид. След това продължете според инструкциите.
 
Last edited by a moderator:

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
в полша
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
bk-MDMA ОТ ТАЗИ МЕТОДОЛОГИЯ И ДОМАШНИ РЕДАКЦИИ.
5l6eTjRPuq
 

Attachments

  • BTqb9ONzUv.mp4
    5 MB · Views: 0

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Колко трябва да се използва dcm и колко дълго трябва да се смесва само смесването не е необходимо да се загрява ?
Колко се получава от 2 kg mdp2p ??
 

darkblink

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 2, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Може ли DCM да бъде заменен с друг разтворител? Как мога да купя DCM в Обединеното кралство? Имам на разположение Xylene и Ethyl Acetate лесно в големи количества за мен
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
етилов ацетат
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
Здравейте, съжалявам, приятелю, искам да попитам, колко мг се използва, когато се използва, това се използва чрез смъркане като метамфетамин или чрез поглъщане като хапче. Съжалявам, току-що чух за това ново нещо.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Орален начин на приложение
Light 75 - 150 mg
Обикновени 150 - 225 mg
Силни 225 - 325 mg
Силни 325 mg +
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Im може да се използва dcm като NMP и колко трябва да се смесва, ако на NMP трябва да се смесва само 10 мин, тогава колко време трябва да се смесва на dcm ??
 
View previous replies…

hexen

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2023
Messages
29
Reaction score
7
Points
8
Дали 20 минути са твърде малко за анимации?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Разбирате ли, че 10 г вещество може да реагира по-бързо от 10 кг? Има разлика и времето за реакция не е постоянно. Не разполагам с данни за зависимост за тази реакция (реакционен товар : време). Както казах в предишното съобщение, трябва да я контролирате чрез TLC.
 

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
27
Reaction score
10
Points
3
@G.Patton
Интересува ме колко милиграма от всеки 4MMC и метилон са необходими, ако ги комбинирате ? може би не е правилното място да попитам това, но никъде не намирам отговор.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, можете да ме попитате в директно съобщение, а не тук.
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
Добре, благодаря ви, господине.
 

Didi

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2022
Messages
31
Reaction score
18
Points
8
Как да си направим метилоамин 40% стъпка по стъпка ?
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Поздрави на вас и на всички! Някой може да предложи резултата и да опише ефекта на веществото, ако 3,4-(метилендиокси)пропиофенон се замени в този синтез с 3,4-(метилендиокси)бутирофенон.
Имах такъв въпрос, защото на нашия свободен пазар открих само 3,4-(метилендиокси)бутирофенон.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ще получите 2-метиламино-1-(3',4'-метилендиоксифенил)бутан-1-он хидрохлорид cas 17762-90-2
 
Top