прост синтез на амфетамин

strannik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 22, 2023
Messages
6
Reaction score
8
Points
3
Добър ден! Предварително се извинявам за моя английски език. Към днешна дата се е появил нов прекурсор, който позволява производството на амфетамин само за 1 час. Този прекурсор е алфа-метилпрепанамид. CAS: 7499-19-6
6xFuRi5p4f


Натриев хидроксид (алкали) 3kg Бром 1,5kg(0,5l) Нефтен етер 1L Ацетон 5L Сярна киселина hcl 1L Лакмус Вземаме 3 kg алкали (натриев хидроксид), разтваряме в 3 литра вода, реакцията е езотермична, не изсипваме всичко наведнъж, а постепенно, водата може да кипне. След това охлаждаме алкалния разтвор. Внимание!!! Преди реакцията е необходимо алкалният разтвор да се охлади до температура около 0 градуса по Целзий! Необходимо е да се работи с разбъркване - реактор, бъркалка и т.н.! В охладения до 0 градуса алкален разтвор бавно се изсипват 0,5 литра бром, като разтворът задължително трябва да остане безцветен или жълтеникав, след като се добави целият обем бром, в разтвора се изсипва пропанамид и бавно се загрява при разбъркване. При температура 80-90 градуса настъпва реакция, разтворът става мътен поради отделената основа. Разбърква се още 5-7 минути, охлажда се до стайна температура, налива се 1 литър петролен етер, продължава се разбъркването. Отделете горния етерен слой. След това стандартно се подкиселява със сярна киселина, т.е. налива се малко или се капе сярна киселина, докато рН стане 5,5-5, ако се сгъсти, може да се разреди с ацетон. След това изстискваме получената смес през вакуум и изплакваме праха с ацетон.

Бромът може да се замени с натриев хипохлорид
 
Last edited:

strannik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 22, 2023
Messages
6
Reaction score
8
Points
3
Корекция
CAS 7499-19-6 Бензен Пропанамид (2-метил-3-фенилпропанамид)

2NaOH + Br2 → NaBr + NaBrO + H2O
Натриевият хипобромид може да се замени с натриев хипохлорид
 
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Почти. Това е Benzenepropanamide, a-methyl- ще ви липсва метиловата група по веригата с Benzene Propanamide, CAS и 2-methyl-3-phenylpropanamide е правилно все пак. Прилича много на фенилаланин...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Аз глупак, това прилича на Амида от Хелионал, разбира се. Ако разграждането на Хофман не беше такава болка...
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Здравейте, имате ли някаква рецепта за приготвяне на 7499-19-6?
 
Top