няколко съвета... CAS bmk прах извън 5449-12-7

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Така че след известни затруднения започваме с нищо

cas 5449-12-7 Преобразуване Получава се фосфорна киселина 75/85 или сярна киселина 98..

Ще направя това навън имам 1 кг бмк глицидат натриева сол.

някакви съвети все още не притежавам никакъв вид стъклария, освен някои адаптери и асансьор..

През времето, когато не бъркам или акумулаторът ми бърка, ще добавям мравчена киселина към nh4carbonate... или има по-бърз и по-добър начин за получаване на формамид ?? просто загрявам разтвора до 160c за един час... вакуумната дестилация сега не е възможна.

Звучи или изглежда, че съм мързелив, но не мога да направя някакъв тест, ще го направя на 3 етапа. 1kg bmk прах -->p2p следващата вечер дестилация с пара и приготвяне на формамид, етап 3 leuckart

всякакви съвети са добре дошли
Използвате ли съд от неръждаема стомана?
hdpe за първото преобразуване p2p refluX необходимо в смисъл на добив или просто добавете киселина.
стъклото ще бъде получено на етапа на Leuckart.

Благодаря за всички съвети

пс мразя този начин на работа с химикали, обикновено ми харесва да наблюдавам реакцията и да не бързам, но сега не мога и нямам опит в този стил.

ps Някой има опит с натриева вар и реакцията с натриева сол на карбоксилната киселина.
така че добавям моята CAS 5449-12-7 към вар на прах ( натриевата вар е смес от NaOH и CaO)
Кажете ми как да го преместя на правилното място
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Фосфорна киселина 85% (75 също работи използвайте по-малко вода) може да използвате и HCI.

стъклени изделия от боросиликатно стъкло 3.3,
Не използвайте съдове от неръждаема стомана, когато работите с киселина.

Нуждаете се от рефлукс, когато преобразувате BMK.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Така че да, аз губя много p2p кипене на с h20 аз осъзнах
но желязото от хромоникел влияе ли на добива ?

и каква е химическата причина да бъде фосфорна киселина? използвах да правя аминовата сол с нея, но никога не съм я използвал при преобразувания на бмк apaan p2np.
Ако знаете, ще ви бъда благодарен, ако го споделите ;)
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Добре никога не съм използвал хромникелово желязо. не е необходимо да използвате фосфорна киселина, опитайте по пътя на HCI, добивът е повече или по-малко същият.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Оке, чух, че трябва да поддържате температура в диапазона 140-150 С,
така че мисля да отида на сигурно място и да взема малко 75 фосфорици през границата.. направих малък бърз ''тест'' със сярна киселина тя напълно се разтвори и пълната течност стана тъмно жълта и миризма малко като апаан. след като акробатът ми беше празен и колата достатъчно проветрена си тръгнах не съм толкова спокоен тези дни навън. мисля за хотел или кемпер за една или две но капан за студена вода за киселинни вейпъри и миризма на б не е достатъчна трябва ли малък въглероден филтър да помогне ?
 
Top