Експерименти в Станфордския затвор и психология на полицаите

sickofit

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 28, 2023
Messages
9
Reaction score
21
Points
3
Всеки акредитиран клас по психология несъмнено ще включва някъде в плана на урока Станфордския затворнически експеримент.


На какво трябва да научи експериментът учениците в днешните класни стаи, може да се тълкува свободно.
Взимал съм по 4 различни класа по психология и всички те говореха за подробностите на събитията и други неща. Но не и някакви заключения.

Така че ще напиша някои от собствените си мисли за него.

Полицейските служители са в позиция, в която им се дава власт. Забелязал съм, че те наистина не обичат тази власт да им се отнема.
Те са аплодирани от общността, в която живеят, защото от тях се очаква да бъдат тези, които се появяват и залагат живота си на карта.
Така че, когато всички започнат да говорят, че наркотиците са лоши, а хората, които ги употребяват, са зли. Нещо трябва да се направи!
И тогава те имат онези ярки задни светлини на колата си, които оставят включени твърде дълго, за да бъдат възможно най-шумни, така че всеки в радиус от 5 шибани мили да се чуди какво се случва там.

И така, вие имате тези гей червени и сини сценични светлини, всички в квартала ви приветстват, докато шофьорът ви е с белезници.
Нищо лошо не се е случило, забележете! Имало е изгасена задна светлина, следващото нещо, което знаеш, е, че си в белезници, докато гледаш как полицаите се навеждат и претърсват задника ти.
Лъжеш го, като казваш, че не, няма нищо в колата. Аз лично мразя, когато ме лъжат.
А сега е намерил цип с някакви трохи от пилешкото месо на дъното. А, ха! Как смееш да ме лъжеш!
Задната част се навива нагоре, плясва петица на арестуващия ви офицер Кокс за това, че е намерил трохите.
Всички се радват, Кокс! Кокс! Кокошки!

Нека да анализираме тази ситуация.
Офицер Кокс е с промит мозък от така наречените "когнитивни предубеждения".

- Предразсъдъци на авторитета: Когато някой в униформа казва нещо, за мозъка ви е по-лесно просто да приеме и да повярва на това, което казва този човек. Имам предвид, че ако президентът на Съединените американски щати и неговата глупава съпруга ми казват по телевизията важно съобщение, най-добре да повярвам, че е вярно.

- Илюзията за честотата: Когато чуете нещо многократно от различни хора, за мозъка ви е по-лесно да го приеме и да му повярва. Няма как всички тези хора да са сгрешили. Просто има твърде много хора.

- Социално доказателство: Офицер Кокс е получил церемония, на която е бил на сцената пред целия град! Дадоха му... специален медал! Оооо!!! Човекът, който му го връчи, получи поздрав от шефа и колегите на Кок! Това трябва да означава, че специален човек му е дал специален медал за това, че е свършил толкова добра работа,

Не можеш да кажеш на Кок, че цялата тази добра работа, която е свършил... всъщност е била просто загуба на шибано време, пари и труд.
Единственият резултат, който наистина се получи, беше, че един пич, който имаше две деца, отиде в шибания затвор, загуби работата си в резултат на това, дълго проточилия се съдебен процес, загуби дома си и всичко, което притежаваше в него. Жената го напусна заради офицера Кок. Майка му се отрече от него. Не може да си намери работа, когато излезе. В затвора му набиват задника от футболния отбор "Оукланд Рейдърс".

Но те казали на Кокс, че е свършил добра работа. Много по-трудно е да разбереш, че добрата ти работа всъщност е била гадна с всички тези предразсъдъци, които тежат около нея, отколкото да разбереш, че гадната ти работа всъщност е била доста добра. 1000 пъти по-трудно.

Да кажем, че Кокс НЯКАК си е наумил да се убеди, че е чудовище.
Това не може да е вярно! Защото всеки път, когато арестуваше онези главорези, които крадяха мед, те имаха тръба върху себе си!
А когато арестуваше онези въоръжени с пистолети мъже, те имаха тръба!
Всеки път, когато той спираше някоя гадна употребявана карта, която беше мръсна, те също имаха тръба!

Хората, които той арестуваше за престъпления, имаха тръби, което затвърди с бетон схващането, че тръба = престъпление.
Е, Кокс не е като теб и мен.
Той няма възможност да види света такъв, какъвто е в действителност.
Съдията и прокурорът, които осъдиха всички тези хораһттр://....е правили горещи релси на паркинга по време на обяда си.

Офицер Кокс е дълбоко в основната матрица на обществото.
Тъй като залогът е висок, хората винаги ще го лъжат.
Ето защо той с удоволствие ще отдели доброволно почивните си дни, за да помогне на екипа си.
Винаги ще направи нещо допълнително. Кучето не е усетило нищо, когато се е разхождало?
Кокошките така или иначе винаги ще проверяват под пода.



Надявам се, че писането ми ви е харесало.
Изстреляйте ми DM, ако искате да дарите кристал и да подкрепите творбите ми.

-
 

justanotherrr

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 14, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Повечето полицаи са дебили с оръжия, нищо ново.
 
Top