Question Странно прекъсване на амфетамина ми. Как по-добре да се отърва от него без екстракция на основата на киселина? Как правилно да изпарявам водния разтвор на амфетамина?

faelivrin42

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Здравейте. нямам химическо образование и нямам място с добра вентилация, затова се страхувам да не използвам някое вещество, което не бива да се използва в кухнята.
Просто съм любопитен любител на амфетамина и обикновено правя обикновено промиване с ацетон или изопропилов алкохол, няколко пъти правих рекристализация с горещ изопропилов алкохол и всичко беше наред. Но напоследък почти всички скорости, които имам, започнаха да имат разрез, който не излиза с това.

Това е нещо като целулоза, но не знам. Ако добавя съвсем малко вода към пробата от веществото, то става на желе. Ако добавя повече вода, то просто се разтваря.
Филтърът с колело с размер 0,44 микрона не помага за филтрирането му от водния разтвор. Ако го разтворя в гореща вода и след това го охладя, то образува лъскави влакна, които при изсушаване са много много меки, почти като коприна. Външният им вид наподобява кофеин, но вероятно това не е кофеин - тествах го с разтвор на повидон-йод, смесен с нишесте, докато придобие тъмносиньо-виолетов цвят, и той изобщо не променя цвета на разтвора (използвах прясно приготвено кафе като контрола), а една от пробите, съдържащи го, беше изпратена в Energy Control и там не откриха кофеин, а каквото и да е нарязано, то не е в списъка на веществата, които идентифицират.

И така. имах проба от паста за бързи закуски. Вероятно в нея е имало амфетамин, защото Маркизът стана оранжев, а Робадоп - розов.
Когато добавих капка вода към малкото количество вещество, то стана мътно, а след това се превърна в желеобразна субстанция.

4vdycLipeh


Първоначално се опитах да го рекристализирам, като използвах изопропилов алкохол. То се разтвори напълно във врящия изотоп, но когато започнах да го охлаждам, цялото стана желе с влакната, така че това не се получи, не можах да филтрирам амфетамина от него. След известно търсене в Гугъл прочетох за екстракция с вода.

Така че направих следното:
1. Сложих 1 г от даденото вещество във филтър за кафе и започнах да го обливам бавно с гореща вода, докато всичко се разтвори
2. След това поставих разтвора в хладилника и получих тези влакна, толкова много, че разтворът стана кремообразен
S2R8dQokDG
V3GJhik7LE
HitfT4n1aD


3. Отново филтрирах разтвора с филтър за кафе и изстисках всичко, което можех, от влакната.
4. След това поставих получения разтвор в чаша и го изпарих на водна баня
5. Резултатът не изглеждаше равномерен и даде тъмнокафяв, почти черен цвят с реактива на Mecke. Затова реших да направя рекристализация.
OQswkLCeyt

6. Добавих изо в стъклото с веществото и го накарах да заври на водна баня. След известно време остана някаква утайка, нещо, което не се разтваря дори във врящо изо. Прелях горещия разтвор в друга чаша, като останаха някакви лъскави полупрозрачни парченца, които не се разтвориха.
Pvx7yJoILl
T2nhfv6Hu7

7. Оставих разтвора да се охлади на масата до стайна температура, след което го сложих в хладилника за една нощ. На сутринта го оставям да престои известно време в ледена баня, след което го филтрирам с филтър за кафе. Получих 0,03 г амфетамин сулфат (направих колориметрични тестове и получих очакваните резултати с Mandelin, Marquis и Mecke)
8. От любопитство изпарих част от филтрираното изо и го оставих да се охлади. и отново получих тази проклета желеобразна субстанция.
Така че беше очевидно, че процедурата, която извърших, не е помогнала наистина с него и то все още може да остане в чистото вещество

Въпроси:

1. Какво представлява този разрез? Намерих различни споменавания на подобни неща в reddit и dread, така че е доста често срещано
2. Възможно ли е ефективно да се отървете от него?
3. Въпреки тази скоростна паста определено е гадна, съмнявам се, че в нея има само 0,03% амфетамин сулфат. Така че вероятно съм направил нещо погрешно с изпаряването и рекристализацията. Как мога да се справя по-добре?
 

faelivrin42

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Някои по-подробни въпроси
- Ако сглобя прост дестилационен уред (колба с гумена тапа + гумена тръба), ще бъде ли по-добър по отношение на получаването на суха скорост на сулфат от воден разтвор?
- Знам, че за рекристализацията е важно да се използва възможно най-малкото количество разтворител. Но ако са налице неразтворими импурити, е трудно да се определи минималното количество. В случай на амфетаминов сулфат и изопропилов алкохол как мога да преценя необходимото количество изопропилов алкохол? Опитах се да потърся в Google разтворимостта на амфетамин сулфат в горещ изопропилов алкохол, но не успях.
- По-добре ли е да се използва ацетон + изопропилов алкохол за рекристализация на амфетамин сулфат, отколкото да се използва само изопропилов алкохол? Защо?
- В някои ръководства за рекристализация се споменава, че е важно горната част на стъклото да се покрие с разтвор, защо това е важно? За да се забави охлаждането? Мислех, че амфетаминовият сулфат не може да се изпарява, така ли е?
- Някои ръководства за рекристализация предлагат поставяне на разтвора във фризера за една нощ, добра идея ли е това? Няма ли тогава да кристализират и други примеси?
- Ако съм използвал твърде много изопропилов алкохол, мога ли да го преваря, за да намаля обема му, след като филтрирам кристализиралия амфетамин и да повторя процедурата по рекристализация?
- По-ефективно ли е филтрирането чрез засмукване или просто по-бързо от простото изливане на течността върху филтъра? Мога ли да използвам обикновена електрическа помпа, която обикновено използвам за матрак, като аспиратор? (тя има възможност за засмукване)
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
най-доброто, което можете да направите, е да го пречистите с ацетон, което вече сте опитали, ако това не помогне, тогава получавате пречистване чрез киселинно-основна екстракция, не отнема много време и е много просто.
 

feinkostParanoia

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
12
Reaction score
10
Points
3
Здравейте,
Мога да кажа, че при мен е почти като при вас, винаги съм бил любопитен любител на амфетамините и по този начин за съжаление отворих "кутията на Пандора".
Така че започнах да пречиствам амфетамина си по един прост, но много ефективен начин, преди да го използвам.
стана ясно, че никъде не е примесена толкова мръсотия, колкото в амфетамина, въображението няма граници!
така че сега към описания от вас проблем;
Мисля, че сте прави в предположението си, че в амфетамина ви има някакъв вид целулоза.
В миналото имах същия проблем, изглеждаше точно така, както на вашите снимки. ще да е била кроскармелоза или друго растително влакно, често се използват бамбукови влакна от хранителната промишленост.
кремообразното нещо, което описвате в точка 2, често е смес от кофеин и някакъв вид фибри или целулоза.
Единственото странно нещо е, че не сте открили никакъв кофеин във вашите неща. обикновено кофеинът изглежда така, както на четвъртата ви снимка(така изглеждат тези абсорбиращи памучни като влакна връхчета), след като е бил изваден от амфетамина. във всеки случай в моя случай.
от опит мога да ви кажа, че е напълно възможно това, което сте имали, да съдържа само 0,03% амфетамин!
казвате, че дори веществото определено е било лошо, така че най-добре не купувайте нищо повече там, ако става дума за него!
Винаги съм процедирал по следния начин, за да се отърва от остатъците от синтеза и особено от кофеина:
амфетаминът трябва да е наистина сух и фино натрошен!!!
Измийте амфетамина с безводен ацетон и след това поставете цялото нещо в кафеен филтър и го оставете да изсъхне.
След изсушаването и отново се смачква добре.
сега имам вряща дестилирана вода капка по капка върху даас амфетамин, даден, докато се разтвори.
(така че почти всичко като васһттр://!!!!)
покривам амфетамина, разтворен в дестилираната вода, и го поставям в хладилника за 2-3 часа.
след това сложете всичко във филтър за кафе (по-добре, ако вземете два, навлажнете ги предварително с дестилирана вода) и ги изстискайте внимателно! След това винаги оставях цялото нещо да се изпари и получавах наистина чист амфетамин.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
-Разтваряйте нещата си във вода, всичко, което не се разтваря = скрап.
-Определете стойността на PH. Всичко, което е над PH 4, добавете 1 капка солна киселина.
-Добавете петролен етер в същото количество като водата.
-Поставете всичко в делителна фуния и разклатете много добре.
-Отцедете долния слой вода.
-Вазетиновият етер (горният слой) може да се използва по-често за пречистване.
-Бавно добавете NaOH, като разбърквате, докато се достигне ph 14. гранули или предварително приготвена луга. Образува се маслен слой. Амперна основа
-Отделят се двата слоя с помощта на разделителна фуния.
-Прибавете същото количество петролен етер към горния слой на амперната основа и го разклатете в разделителната фуния.
-Отцедете долния слой (вода).
-Добавете малко MgSO4, докато престане да се слепва.
-Потопете разтвора в ледена кутия за 3 часа
-Филтрирайте MgSO4.
-Петролният етер се изпарява при 40°С.
-Разтворете маслената основа, която остава, в ацетон.
-Бавно се добавя сярна киселина, разредена с ацетон, до PH6.
-Филтрирайте амперната сол

Ако оцветяването все още е видимо, промийте с ледено студен ацетон и филтрирайте отново, докато стане снежнобяло.

Резултатът е много чист продукт.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Аз също съм си играл със същия проблем, но в по-големи обеми и за по-дълго време, за да видя какво ще се случи.

Промих добре амфетамина си с 99,9% IPA, след това го изсуших и го взех във воден разтвор.
Сложих много повече вода (колбата е 1 литър) и използвах около 20 г "амфетамин".
Това спира образуването на "желе".

Загрях дестилирана вода в микровълнова печка и добавих веществото, докато то вече не се разтвори, след което го оставих настрана и съм го оставил да се охлади бавно, без да се движи. Това образувание ми прилича на кофеин.
VCnSDL3JyM


Yh2xpK3zRE

След като съм доволен, че растежът е спрял, ще филтрирам и изпаря и ще видя какво ще остане и какво мога да заключа от него...
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Да, това е причината за кофеина.
 
Top