Възможен ли е синтез от L-фенилаланин до амфетамин?

TotalNoob

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 27, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
UN89sHABih


Съжалявам за вероятно глупавия въпрос, аз съм пълен нудист в областта на химията. Могат ли експертите да ми обяснят как се заменя карбоксилната група с метилова група? Може ли дрождите да бъдат генетично модифицирани, за да извършват синтеза? Знам, че има някои ензими като N-алфа метилтрансферази, които биха могли да постигнат това, но вероятно това е нещо друго. В противен случай някой друг вече щеше да е направил това, нали? Искам да кажа, че тялото ни само по себе си трансформира L-фенилаланин -> L-тирозин -> L-DOPA -> допамин, нали така?

С уважение
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Това е един от нерешените проблеми на органичната химия на забранените вещества. Сега не разполагаме с лесни методи за това.
L-фенилаланин -> амп
 
Last edited:

beetlebb

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
35
Reaction score
28
Points
18
Strecker Разграждане на аминокиселини (АК) до кетони е това, което търсите.

J. Org. Chem. 29, 1424 (1964)
 

Attachments

  • buXlQ6Sh40.pdf
    818.4 KB · Views: 1,135

Pussy_Kurt

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2022
Messages
6
Reaction score
10
Points
3
Друг път е окислението на фенилаланин до фенилацетонитрил и след това, след много стъпки P2P ... знаете
 

serialz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2022
Messages
29
Reaction score
34
Points
13
Незначителни продукти от разграждането на Стрекер на фенилаланин и фенилглицин


"Оксидативно декарбоксилиране на аминокиселини. Аминокиселина (5 mmol) и калиев пероксидисулфат или глиоксал (5 mmol) се разтварят в 500 ml вода и сместа се нагрява в апарат на LikensNickerson [19] в продължение на 1 h, а дестилатът се екстрахира със 100 ml диетилов етер. Разтворителят се изсушава над безводен натриев сулфат, концентрира се до 500 ml, като се използва колона на Снайдер и слаба струя азот, и се анализира чрез методите GC/FID и GC/MS. Водната фаза се екстрахира с две порции от 50 ml и две порции от 25 ml диетилов етер. Комбинираните екстракти се изсушават, концентрират и анализират, както е описано по-горе. Една аликвотна част (1 ml) от водната фаза се изпарява във вакуумен изпарител, остатъкът се дериватизира с разтвор на диазометан в диетилов етер, концентрира се до 1 ml и се анализира чрез GC/FID и GC/ MS."

При тази реакция фенилаланинът или фенилглицинът реагират с калиев персулфат, за да генерират съответно фенилацеталдехид и бензалдехид като основен продукт.


Източник:
Adamiec, J., Rössner, J., Velíšek, J. et al. Minor Strecker degradation products of phenylalanine and phenylglycine. Eur Food Res Technol 212, 135-140 (2001). https://doi. org/10.1007/s002170000234
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Можете да се опитате първо да редуцирате фенилаланина до фенилаланинол, а след това да се опитате да използвате литиево-алуминиев хидрид (AlLiH4) за по-нататъшна редукция, което е осъществимо, и има някои по-сложни електрохимични методи за постигане на това преобразуване, Но практическата стойност не е висока
 
Top