Синтез на β-фенетиламин

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Знам, че това е законно вещество, но е буквално невъзможно да се намери какъвто и да е източник в клиринговата мрежа за това как да се синтезира това в домашни условия. Как да синтезираме β-фенетиламин/β-фенилетиламин/фенетиламин HCl в домашни условия? Благодаря ви.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Странно, написах b-phenylethylamine Synthesis в Google и получих 6 маршрута
 
Last edited:

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Благодаря ви, виждал съм всички тези неща. С изключение на първото, те изглеждаха невъзможни за изпълнение, освен ако нямаш истинска лаборатория с всички фантастични химикали - ако имах, нямаше да задавам въпроса.
След това идва първият документ, който споменахте. Макар че бензилов цианид не е буквално невъзможно да се получи; реакцията изисква високо налягане на водорода, което отново изисква високопрофилно оборудване (предполагам?).
Зададох въпроса, за да видя дали има по-лесни начини, възможни за изпълнение в домашни условия. Някои от синтезите на амфетамини изискват минимално оборудване и достъпни химикали, надявах се, че има такъв начин и за b-фенилетиламина.
Така че, ако например някога сте го синтезирали или сте виждали синтез, който отговаря на "критериите", които току-що обясних, ще съм благодарен за помощта.
Гугълването на въпроса беше сред възможностите и опитите ми.
Благодаря ви
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Можете да го синтезирате съвсем лесно. Ако искате да получите информация как да го направите само с помощта на ОТС, ето я.
1. Можете да получите бензалдехид от някои бадемови ароматизатори, само проверете етикета (ще трябва да го дестилирате) или можете да получите масло от горчив бадем (вероятно не е необходима дестилация). Вземете малко NaOH от отварачка за канализация, нитрометан от rc гориво (ще трябва да го дестилирате) и HCl. Направете корекция за стехиометрията, но следвайте тази процедура: https://www.orgsyn.org/demo.aspx?prep=CV1P0413. Бих препоръчал да го прекристализирате. Сега, след като имате нитростирен, ще трябва да го редуцирате. Най-лесният начин ще бъде с живак. Ако можете да си купите живак директно, направете това. Ако не, купете накланящи се ключове или някакъв друг продукт, който съдържа живак. Вземете малко азотна киселина или я направете. Използвайте я, за да направите живачен нитрат. Има някои чудесни източници онлайн за тази реакция. Сега направете редукция на Hg/Al върху вашия нитростирен. В интернет има много примери за тази реакция. Извършете работата си и просто така сте готови!
2. Купете бензилов алкохол. Виждал съм го да се продава като разтворител на няколко места. реагирайте с HCl, за да получите бензилов хлорид. Има много видеоклипове на тази реакция в youtube. След това ще направите всяка цианидна сол, която искате. В интернет има много препратки за това как да си направите цианид. Просто бъдете внимателни! Сега ще влезете в реакция с цианида и бензилхлорида. Потърсете в Google kolbe nitrile synthesis за примери и за това какви разтворители да използвате. Сега вече имате бензил нитрил! Той може да бъде редуциран и с Al/Hg.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
HsV4d81z6r

Ето и най-лесния синтез от него. Какво ще ми размените за него? Аз наистина имам това, което седи тук. Забравих какво платих за него, но по-малко от 20 долара
 

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Благодаря ви. Ако бях в САЩ, с удоволствие щях да си купя това от вас. Видях и други такива в интернет, но моята страна вероятно няма да разреши вноса. Ето защо се опитвам да го синтезирам.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Не можах да намеря нито едно нещо, което да правя с него, освен да синтезирам някакъв карфентонилов аналог. Ако знаете за нещо друго, моля, кажете ни.
 

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Не съм експерт, но доколкото знам, няма много неща, които бихте могли да направите с това нещо. А и разполагате с 500 грама, което е доста много. Ако не сте отворили опаковката (личи от снимката, че не сте го направили), просто бих го продал онлайн. Не е незаконно, така че ако поставите цена, по-ниска от стандартната, ще се справите. Иначе е приятен и безопасен стимулант за консумация, ако това е вариант за вас. Не превишавайте 1 грам на ден и 3 грама на седмица.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Повярвайте ми, направих проучването. Без МАОИ-В не издържа достатъчно дълго време in vivo, за да направи нещо. MAOI-B са много по-трудни за намиране от tan A. В крайна сметка ще измисля нещо, което да направя с него. Предполагам, че е Fent. Днес видях, че мога да го диметилирам с ацетон, като получавам диметилфенетиламин Schaffer bas, имин, азо. Не съм сигурен как да го нарека, но при пренареждане на 1,2 може да се превърне в метамфетамин
 

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
@psy Уау, не очаквах толкова полезен коментар тбх. Много благодаря, определено ще го направя. Ще публикувам актуализациите си тук, ако някой има нужда от тях и в бъдеще.
 
  • Like
Reactions: psy

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Абсолютно най-лесният начин би бил просто декарбоксилиране на фенилаланин. Това може да се извърши с кетонен катализатор и разтворител с висока точка на кипене. Това би било много по-лесно, ако единствената ви цел е да направите грах. Забравих, че това е възможно, когато написах последния си пост.
 
Top