Синтез на LSD-25 от монохидрат на лизергинова киселина

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,018
Points
93
1. Суспензия от 3,15 g монохидрат на d-лизергинова киселина и 7,3 g диетиламин в 150 ml чист хлороформ се загрява за рефлукс.
2. След като лизергиновата киселина се разтвори (няколко минути), сместа се охлажда до мястото, където рефлуксът е спрял, като се отстранява топлината.
3. Преди сместа да се охлади допълнително, се добавят 2 ml фосфорен оксихлорид с такава скорост, че да се получи рефлукс (около 2 min).
4. В допълнение се прави рефлукс за още 4-5 min, докато се получи разтвор с кехлибарен цвят.
5. Охлажда се до стайна температура и сместа се промива с 200 ml 1М амониев хидроксид.
6. Хлороформният разтвор се изсушава с MgSO4 (това трябва да стане след разделянето), филтрира се и се концентрира чрез изпаряване във вакуум при температура 38 *С (в нито един момент температурата не трябва да надвишава 40 *С).
7. Остатъкът се разтваря в минимално количество метанол и се подкиселява с прясно приготвен разтвор на 20% малеинова киселина в метанол (не воден), за да се утаи LSD в неговата малеатна форма.
8. Филтрирайте пухкавите бели иглички, промийте със студен метанол и изсушете на въздух, за да получите 2,2 g LSD, който не се нуждае от по-нататъшно пречистване.
E12RQ4yVgI
 
Last edited by a moderator:

Altair

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 29, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Мога ли да използвам винена киселина вместо малеинова киселина?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Най-вероятно да, при положение че регулирате до подходящата моларност, за да имате правилни резултати... друг момент е, че хората използват L-винена киселина, за да получат D-LSD
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Въпросът е къде може да се поръча фосфорен оксихлорид.

Поне в САЩ смятам, че той е силно наблюдаван по тази причина, както и че се използва за нервнопаралитични газове, мисля
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
това наистина е много добър въпрос... В Европа да речем е по-лесно да се срещне, но все пак е трудно моята я изхвърлиха, но някой, който я има, може да бъде така любезен да изпрати една ампула от 5-10 мл. имате и ограничение за диетиламина, което не е проблем там, където съм аз... да не говорим за основната съставка, която изглежда не мога да срещна, колкото и да се опитвам (дългият уморителен път да си играя с бромокриптин ме вкара в болница, а финалният Гриняр, последван от хидролиза, е инсинуиран, но не е намерен реален запис)
 
View previous replies…

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Много съм несигурен, но мислех, че може да се произведе диетиламин от DEET, много разпространен репелент срещу насекоми. Това обаче вероятно е ограничено до малки мащаби
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Наистина се съмнявам, че самият репелент за насекоми е полезен или че е измислена процедура за хидролизирането му с цел получаване на диетиламин и по-малко интересната 3-метилбензоена киселина, която може би би могла да послужи като реактив за някоя друга химия. Не съм сигурен в това, което казах по-горе, така че моля да го проверите, но това е единствената цел, за която се сещам (диетиламинът е наблюдаван прекурсор в САЩ, но не и там, където се намирам, така че мога лесно да се сдобия с някакъв)
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Тук трябва да не се съглася. Виждал съм редица процедури за това, като се използва хидролиза на база. Това не е много ефективно, но ако човек не може да се сдобие с DEA, е жизнеспособна възможност. Ето линк към една такава процедура, има и куп теми за sciencemadness.
https://www.reddit.com/r/TheeHive/comments/sdccnp
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Не мога да сметна, че схващам какво има за несъгласие, тъй като се развихрих само върху горния коментар. диетиламин мога да си набавям свободно без лиценз и той не представлява никакъв проблем там, където се намирам.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
"Наистина се съмнявам, че самият репелент за насекоми е полезен или че е разработена процедура за хидролизирането му с цел получаване на диетиламин" в коментара ви точно над моя, където споделих процедура, която е разработена за хидролизирането на DEET в диетиламин.
Ако можете да получите диетиламин свободно, имате повече късмет от повечето от нас, за съжаление. :(
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Вероятно съм избързал с прочитането на публикацията ви
 

mxtlrr_chem

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 29, 2022
Messages
18
Reaction score
5
Points
3
В стъпка 6 изисква ли се изпаряване en vacuo или е възможно да се изпари чрез обикновено нагряване?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Да. Използва се за отстраняване на кислорода от реакционния съд и за понижаване на температурата на кипене на хлороформа, така че да не се налага да се нагрява толкова дълго или толкова силно, колкото при атмосферно налягане.
LSD и неговите прекурсори са много реактивни с кислород и топлина и лесно се подлагат на разграждане, ако не се работи правилно.
 

mxtlrr_chem

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 29, 2022
Messages
18
Reaction score
5
Points
3
Изглежда, че е необходимо скъпо оборудване (ротативка), за да се извърши това, поне от това, което разбирам. Може ли това да се направи без ротовап и да се постави вашата вакуумна камера в отоплението?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
да, или просто можете да свържете вакуумна помпа към съда за сушене с помощта на газов адаптер
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Какъв е CAS номерът на монохидрата на d-лизергиновата киселина?
Благодаря ви !!!
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Може ли някой да извърши този синтез? Смятам, че мога да си набавя всички необходими химикали за него. Ако някой може да го направи, ще предоставя всички необходими химикали. Рецептата изглежда проста, въпреки че теоретично не е така. Колебая се дали да се опитам да го направя сам, защото химикалите са много скъпи. Това ще бъде един от най-щастливите дни в живота ми, ако някой ми сътрудничи.
 
Top