Синтез на MDMA от пиперонилметилкетон (PMK) с формамид и LAH

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
RpsDHNMr5E

1. Формамид (65 g) и ПМК (23 g) се рефлуксират при 190 *С в продължение на 5 h.
2. Разтворът се прави основен и се екстрахира с диетилов етер.
3. Етерният разтвор се промива с разредена сярна киселина, изплаква се с вода и накрая се изсушава над безводен натриев сулфат.
4. Обемът на диетил етера се намалява, за да се получи бистър жълт разтвор на N-формил-3,4-метилендиоксиамфетамин (N-формилMDA).
5. Той се добавя на капки към LAH (2,5 g в 100 ml диетил етер, изсушен с натрий) и се рефлуксира в продължение на 3 h.
6. Излишъкът от LAH се разгражда чрез добавяне на вода и получената смес се филтрира, а утайката се промива с диетилов етер.
7. Промивките и филтратът се комбинират и се екстрахират с разредена сярна киселина.
8. Водният разтвор се алкализира с разреден натриев хидроксид и се екстрахира с диетилов етер
9. Разтворителят се изпарява, като се оставя кехлибарено масло от суров MDMA.
10. След като обемът на органичния разтворител се намали, остатъкът се третира с газообразен хлороводород, за да се получи желатинова кафява утайка от нечист MDMA хидрохлорид.
 
Last edited by a moderator:

DeepSpace9

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 15, 2022
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Бихте ли желали да разгледате някои от тези стъпки на лаически език, както и инструменти?
2) "направен основен" чрез добавяне на основни соли? за понижаване на ph? извлечен с помощта на какъв инструмент?
3) процесът изисква какво оборудване, за да се изсуши над безводен натриев сулфат? Как изглежда това визуално?
Предполагам, че трябва да поискам директно съобщение, повечето от това може да се разбере по-добре, като се знае какво оборудване е необходимо за изпълнение на функциите.

Простете ми липсата на подходящо образование.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Не съжалявайте :)
Трябва да добавите разтвор на основа, например разтвор на NaOH/KOH във вода (~40%), да използвате индикатор за рН, за да наглеете рН (~12 е подходящо).
Трябва да добавите безводен натриев сулфат към органичен разтвор. Това вещество ще абсорбира остатъците от вода от органичния разтворител.

Освен това погледнете частта за често задавани въпроси на лабораторията, там има много информация, която да научите. Тя ще ви помогне!
 
Last edited by a moderator:

DeepSpace9

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 15, 2022
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Сладко! Благодаря ви,
случайно да имате списък на лабораторното оборудване, което ще е необходимо за това преобразуване на pmk? :)))) :)
 

DeepSpace9

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 15, 2022
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Бихте ли споделили списък на необходимото за това оборудване? От нулата?
 

DeepSpace9

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 15, 2022
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Тези връзки са изтекли :/
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Опитайте отново. Те работят.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Звучи чисто. Мога ли да попитам какъв е бил резултатът? Ако си спомням правилно, това е стар синтезатор
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Някакви предпазни мерки около LAH в по-голям мащаб? напр. около добавянето на вода към него?
Ще работи ли добре 10 пъти в колба от 2000 мл?
Мога ли да сложа останалия остатък в чиния от пирекс и да го смеся с HCL 32% и IPA и да замразя утайката?
Има ли някакви сериозни опасения за безопасността при тази процедура?
Очаквани добиви?
 
Last edited:

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Колко етер се използва за извличане?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Висока опасност от пожар в условия на влага. Някои разтворители в този синтез могат да бъдат заменени, за по-голяма безопасност. Но тогава за синтеза е необходимо да се добави дестилация в някои етапи (етап 2-4). Можете да извлечете с етер, но реакцията с LAH се извършва в THF или 1,4-диоксан. Обемът на колбата не бих използвал повече от 10 литра. Без значение колко е модифицирана реакцията, основната задача е да се избегне влагата. Съвършено сухо оборудване, сух въздух в помещението и пожарогасител под ръка. Ако сте готови за тази реакция, можете да пишете в лично съобщение, ще ви посъветвам подробно. Също така можете да пишете въпроси тук.
 
Last edited by a moderator:

Germanium

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2022
Messages
23
Reaction score
4
Points
3
Възможно ли е да се синтезира метамфетамин чрез използването на този метод?
 
Top