Синтез на пропилхекседрин от циклохексилбромид

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Здравейте. Можете да използвате циклохексилбромид, за да го поставите в реакция с етил ацетоацетат, за да получите етил 2-циклохексил-3-оксобутаноат. След това можете да превърнете междинния продукт в циклохексил-2-пропанон. След това реагирайте на Циклохексил-2-Пропанон с метиламин във воден разтвор на етанол и направете редукционно аминиране с Алуминиев галинстан (Al/GaInSn), за да получите свободен Пропилхекседрин. След това го филтрирайте през фуния на Бюхнер и възстановете Galinstan за бъдеща употреба, докато изсушавате филтрираното вещество с магнезиев сулфат. След това пуснете мехурчета HCl, за да получите Propylhexedrine HCl.
 

Attachments

  • POd1ehCAFc.jpg
    POd1ehCAFc.jpg
    41.2 KB · Views: 163

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Циклохексилбромид може да се получи от циклохексанол и хидробромна киселина с помощта на катализатор от цинков хлорид. Също така CHX2P (циклохексил-2-пропанон) може да реагира с метиламин, за да се получи циклохексил-2-пропанон метилимин, и да се редуцира във вода със 70% етанол, за да се получи пропилхекседрин. Вземете една бира!
 

Attachments

  • evnthZ0iHo.jpg
    evnthZ0iHo.jpg
    27.3 KB · Views: 98

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
А маслото от свободна база Propylhexedrine може да реагира с газа HCl, за да създаде Propylhexedrine HCl. Оцветете го в синьо, лилаво, цвят на вино, оранжево, цвят на сирене, жълто, зелено и най-важното - цвят на бира (жълто + кафяво + намек за оранжево).
Определено с цвят на бира!
Вземете бира!
 

Attachments

  • QRv2Owxlf4.jpeg
    QRv2Owxlf4.jpeg
    24.9 KB · Views: 77

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Има видеоклипове за синтез на газообразен водород (H2) от разредена етанолова вода (EtOH + H2O) и дори 40% етанолова вода (EtOH + H2O) с помощта на екологична, екологично чиста, нетоксична алуминиева амалгама Galinstan. Въпросът сега е дали тя може да редуцира двойните връзки на имините, за да образува амини. Може би синтез на изопропиламин на свободна основа от ацетон и излишък на амоняк в етанолова вода, като се използва нетоксичен алуминиев галинстан (Al/GaInSn). Може би синтез на Propylhexedrine freebasefrom Cyclohexyl-2-Propanone and Methylamine condensed into Cyclohexyl-2-Propanone Methylimine using Non-toxic Aluminum Galinstan amalgam (Al/GaInSn) in ethanol water. След това се реагира на свободната база на пропилхекседрин с газ HCl, за да се получи пропилхекседрин HCl. Освен това Galinstan (течна метална сплав от галий, индий и калай) е забавна за игра като цяло. Може да се използва амоняк вместо метиламин, за да се получи Norpropylhexedrine.

Пропилхекседринът е 1/4 от силата на Аддерал.
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Можете да подобрите синтеза на Пропилхекседрин фрибаза от Циклохексил-2-Пропанон. Добавяте Метиламин, 70%+ Етанол, Селцерова вода (Въглеродна киселина) и Мравчена киселина и Калиев формат, както и рН около 5 и 20°C до 30°C за няколко часа. Също така добавете Паладий върху въглерод и Алуминиева амалгама Галинстан. Въглеродната киселина се разпада на Водороден оксид (H2O, вода) и Въглероден диоксид (CO2), осигурявайки инертна атмосфера от въглероден диоксид. Или можете да промиете колбата с аргон или азот. H2CO3 --> H2O + CO2. Комбинацията от алуминиев галинстан и паладиев катализатор върху въглерод е от съществено значение за редукционното аминиране. Алуминиевият галинстан сам по себе си няма най-висока ефективност. Така че добавянето на 500 mg 5 % до 10 % паладий върху въглерод е важно. Накрая паладият ще бъде амалгамиран в сплавта Galinstan (Gallium, Indium, Tin). Галинстанът е за многократна употреба и можете да го реамалгирате с алуминиево фолио, като го нагреете с горелка в тигел и го разбъркате с пръчка или гърба на лъжицата.
 

Attachments

  • 4swFhUOL8Z.jpeg
    4swFhUOL8Z.jpeg
    38.2 KB · Views: 31
  • UXKwPBOdlh.jpeg
    UXKwPBOdlh.jpeg
    30.4 KB · Views: 31
  • JgmydjHPOD.jpg
    JgmydjHPOD.jpg
    59.8 KB · Views: 31
Top