Здраве на зъбите и венците

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Здравейте, Аз съм потребител на стимуланти, може би може да се каже и зависим. Употребявам кокаин и амфетамин в зависимост от това за какво ми е необходим - за нощни смени или за клубове. Отнасям се сериозно към психическото и физическото си здраве правя 2 седмици почивка след употреба в продължение на 1 седмица и т.н. И се интересувам да науча повече за здравето на зъбите и венците. Повечето наркотици, както знаем, правят устата ни суха и това е едно от най-важните неща, които трябва да се имат предвид, да се пие повече вода и по-малко газирани напитки и т.н. Както знам от изучаването на биология е, че сатирата е много важна, тъй като убива бактериите, почиства и т.н. Не забравям да пия много вода и да дъвча дъвки без захар, за да поддържам устата си "влажна". Но все още съм малко уплашен, тъй като след употреба, докато съм високо, усещам с езика си, че някои от зъбите ми се движат малко (това е само докато съм под въздействието). Искам да знам дали все още има други неща, които Im липсват и аз може би знам какво. Ако знаете, можете ли да ми кажете какви витамини трябва да приемам за по-здрави зъби и венци? Мисля да си купя капсули с флуорид, добра идея ли е това? И да си мия зъбите поне 2-3 пъти на ден, зависи дали ми е останало малко свободно време, лошо или добре е толкова? И аз съм най-добре да се консултирам с моя зъболекар, но аз запазвам моята употреба частна, тъй като последния път, вярвайки твърде много, ме накара да остана 24 часа в малка стая и имах късмет, че много ppl в съдебната система, дори и шефът на съда, за да не получа присъда от 5 години. Благодаря предварително!
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Купете метронидазол от аптечен магазин, вземайте по 3 таблетки на ден, направете 7 часа между 3 таблетки, например: вземете 1 таблетка след 7 часа вземете 2-ра таблетка и след 7 часа вземете 3-та таблетка, и я вземете след храна, защото метронидазол ще навреди на естомака ви без храна, този медикамент ще убие бактерията в устата ви...
Грижете се за здравето си..
Бъдете в безопасност..
Gus.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
По-скоро сте описали подход за лечение на инфекциозно чревно заболяване (амебиаза, гиардиаза), за което се използва основно метронидозол. Той е мощен антибиотик с много странични ефекти. Това не е нещо, което трябва да се препоръчва на човек, който се интересува от поддържане на здравето на зъбите при употреба на стимуланти.
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Дълго време съм приемал метронидазол за повече от 9 месеца на интервали и не съм имал никакви странични ефекти, посъветвах го въз основа на собствения си опит
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Разбирам. Това е мощно лекарство, както казах по-горе, и със сигурност се случва да е полезно в определени сценарии. Но в обсъждания случай то далеч не е първото място, където трябва да се обърне внимание на антибиотици от този тип. Благодаря ви, че споделихте опита си, той определено може да бъде полезен за тези, които четат форума.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Чудесно е, че правите почивки и се грижите за здравето си. Този подход наистина работи. Що се отнася до зъбите, векторът на мисълта ви също е правилен. Хидратацията, чистотата и профилактиката биха могли да ви запазят здрави за по-дълго време. Съществуват няколко фактора, които трябва да се вземат предвид. Ако ви се струва, че зъбите се движат само по време на прием на вещества, може би това е засилено и променено възприятие на ситуацията. Физиологичните усещания, различни от трезвото състояние, са характерни за стимулантите. Второ, зъбите по някакъв начин се разклащат с възрастта, това се отнася за много хора и зависи от много фактори, като се започне от наследствеността и се стигне до околната среда. Тук добавяме и употребата на стимуланти, затова към профилактиката трябва да се подхожда така, сякаш сте в риск, дори ако иначе зъбната ви история е безупречна (всичко със зъбите в семейството ви е чудесно, в детството не е имало проблеми и т.н.). И накрая, вижте тази статия само по темата, в нея се разказват повече практически съвети: https://mindheal.com/basics/dental-health-for-people-who-use-drugs/
 

Power

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2022
Messages
24
Reaction score
16
Points
3
Така че току-що изтрих това, което написах, защото компанията, която споменах, вече не продава продукта, за който се отнасях, обаче пастата им за зъби е МНОГО добра, заедно с някои други продукти: "hismile" - те всъщност правят добра паста за зъби. не купувайте реплики... Вземете я от hismile.

ОСНОВНОТО нещо обаче: е следното: "Нанохидроксиапатитът (nano-HAp) е синтетична форма на хидроксиапатит - биомиметичен материал, който наподобява минералния компонент на костите и зъбите. Нано-HAp може да насърчи минерализацията на зъбите ида намали свръхчувствителността чрез запълване на дентиновите тубули"

Можете да си купите това нещо под формата на паста за зъби, моята препоръчителна употреба е да измиете зъбите и венците си с обикновена паста или с пастата hismile, след което да не изплаквате, след което отново да измиете зъбите си с пастата nano-HAp и да не изплаквате, така или иначе не трябва да изплаквате, но nano-HAp трябва да "попие" в зъбите ви.

Сутрин и вечер.

- Сила
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Браво, че сте загрижени за здравето на зъбите си.
То е важно.
Този кораб отплава и потъна за мен много отдавна.
Ако мога да дам някакъв съвет, опитайте се да се грижите за венците и зъбите си, няма да съжалявате.
Не бих приемал флуорид (флуоризация на водата, антидепресант). Но това е само мое мнение!!!
За съжаление нямам добър съвет за теб!
 
Top