Синтез на тестостерон от DHEA

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
По-долу е представен синтезът на тестостерон от DHEA, предоставен от Патрик Арнолд. Защитната група е изведена, а методът на редукция е неизвестен.

1. 3β-O защита с TMSCl
2. 17β Енантиоселективна редукция
3. 17β-естерификация
4. 3β-O Депротекция с TBAF
5. 3-О окисление по Опенауер с едновременно пренареждане на алкена в конюгирано положение
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Здравейте. Каква е стойността на поста ви без подробно обяснение?
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Намерението ми беше да започна дискусия за синтеза на тестостерон, тъй като не можах да намеря много информация онлайн. Ако това е неподходящото място за моя пост, се извинявам.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Няма проблем. На ваше място бих заявил ясно намерение в поста :)
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Изглежда, че това може да бъде опростено в процес от 3 стъпки.
1. Окисление на 3-О по Опенауер с едновременно пренареждане на алкена в конюгирано положение
2. 17β Енантиоселективна редукция чрез Saccharomyces cerevisiae (хлебни/пивни дрожди)
3. 17β Етерификация

Не съм открил добиви за андростенедион -> тестостерон, но въз основа на подобни субстрати в "Микробни трансформации на стероиди" вероятно ще бъдат около 70 %.

Микробни трансформации на стероиди. Наръчник. Willium Charney и Hershel L. Herzog. Academic Press, Ню Йорк, 1967 г.

 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Оказва се, че 17β е кинетичният продукт и може да се получи с добра селективност (17α: 3%, 17β: 97%), като се използва само NaBH4.
https://chemistry-europe.onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1002/chem.202100967

Горното изследване показва също, че редукцията на MPV има умерена селективност (17α: 34%, 17β: 66%). Би ми било интересно да разбера дали може да се постигне едновременно окисление и редукция на позициите 3 и 17, като се използва Al катализатор. Бих си представил, че конюгираната 3 кето форма ще бъде облагодетелствана, което ще придвижи реакцията напред.

Повече подробности за окислението на Опенауер за моя собствена справка https://doi.org/10.1002/recl.19370560206
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Биохимикът ме съветва да не консумираме никакви рацемични стероиди, тъй като това може да доведе до необратими увреждания, които ще бъдат забелязани твърде късно.
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Имате ли основания да смятате, че 17α-тестостеронът (епитестостеронът) е токсичен? Това е ендогенен стероид, който съществува в концентрации, приблизително равни на тези на тестостерона.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
По-скоро се притеснявам за функцията му (има по-съвременни тестостеронови модулатори с много по-малко странични ефекти)
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Епитестостеронът е положителен алостеричен модулатор на GABAA рецептора. Той изглежда е невропротективен и високото съотношение тестостерон/епитестостерон изглежда е свързано с аутизма.

SARMs определено са нещо, което разглеждам. Изглежда, че те имат своите недостатъци, като например намаляването на нивата на естроген. След като разбера синтеза на тестостерон, ще разгледам по-селективни за тъканите стероиди като болденон и DHT. Синтезирането на флуорирани SARMs е извън мен в този момент.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Надявам се, че съм участвал в мотивирането ви за по-нататъшно документиране, както аз се гмурках в науката абисарски дълбоко... след това намирах пътя си навън. Харесва ми вашето мислене!
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Вие сте били. Наистина оценявам обратната връзка. Нямам официално образование по химия или фармакология, така че се надявах работата ми да бъде проверена от този форум :)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Страстта е ключова... Ще се опитам да бъда внимателен и да ви помагам винаги, когато
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Заповядайте!
 
Top