Проблемът с изпаренията

AquaRegis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, момчета,

Търся решение за обезвъздушаване на вредните изпарения през прозореца. Мислех си за канален вентилатор от няколко ръста.
Но все още нямам представа как да го закрепя. Може би има по-добри алтернативи...

Можете ли да ми дадете някакви съвети как сте решили това?
Имам маска за цялото лице, но искам да е възможно най-безопасно.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Ако бях на ваше място, вместо да изпомпвам изпаренията през прозореца, което е много рисковано, щях да водя изпаренията в пластмасов контейнер, напълнен с активен въглен. Би трябвало да има начин кутията да се запечата след употреба, така че изпаренията да имат време да се кондензират там и да не ви тровят извънредно. Много от изпаренията полепват по повърхността на активния въглен, което го превръща в своеобразен филтър като при филтрите за респиратори, които често срещате. По този начин можете просто да сменяте активния въглен често. Избягвайки повечето от произвежданите изпарения.
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Интересувате се от тази конструкция.
Ще помисля за това как да получа подобна конструкция.
Ако и други хора имат предвид такъв план;споделянето е грижа.
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Какво имате предвид под "как да го прикрепя" ? ( не знам проблема, но рамката може лесно да се направи от дърво, метал, pvc тръби,...)
 

AquaRegis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
@Никога не заспивайте
Благодаря за съвета. Повечето изпарения от мен са доста незабележими, като оцетната киселина например.
Намирам идеята ти за много интересна за другите, можеш ли да ми разкажеш повече за това как точно си я реализирал и къде изхвърляш активния въглен?

@alterego
Бих искал да построя прост вид аспиратор и исках да попитам как другите решават цялото нещо. Изграждането на кутията не е проблем, но все още имам въпрос как най-добре да реша предната част, която не е напълно отворена, а има пластмасово стъкло пред нея, например, което също трябва да се отстранява, за да се предпазят стъклените устройства, за да се изгради правилно и където мога да се намеся, ако е необходимо. Но може би просто мисля твърде сложно
 
Top