Рацемизация на неактивирани алифатни амини, медиирана от тиил радикали

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Добре дошли

Някои основни положения

Данните, докладвани на Европейската комисия, сочат, че през 2020 г. в Европа са иззети 327 кг AIBN, 525 кг метил тиогликолат, 248 кг димиристил пероксидикарбонат и 2,5 литра тиогликолова киселина.



Обща процедура за експериментите за рацемизация:
0,06М разтвор на амин (100 mg) и
тиол (1,2 еквивалента или 0,2 еквивалента) в бензол се рефлуксира в продължение на 2 h (стехиометрично условие) или 7 h (каталитично
в присъствието на AIBN (когато времето на реакцията е било по-голямо от 2 h, общото количество
от 20 mol% AIBN, се разделя на три равни части, които се добавят последователно на всеки 2 часа).
След концентриране остатъкът се разрежда с HCl (1M) и разтворът се промива с Et2O. На
Водната фаза се базифицира с наситен натриев карбонат и се екстрахира с Et2O. Чистият амин
е изолиран след изсушаване върху MgSO4 и концентриране.


Все още не съм го разбрал. Ако някой го знае, може ли да обясни защо 4 съставки са били иззети.. Два заместителя ли са.. ?? Предполагам, че трябва да сложа снимки на структурите.

Документи и препратки, свързани с тях..
 

Attachments

  • uZUk74wvb5.png
    uZUk74wvb5.png
    132.4 KB · Views: 126
  • NRmE8wp1zK.pdf
    583.3 KB · Views: 400

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Тио
3RAp27cNtC

Тиогликолова киселина

TsTv9AGajy

Метил тиогликолат


Димиристил пероксидикарбонат Предполагам, че това е супер специална база, за да може s да се свърже с кислорода... трябва да проуча още малко

8HixFOVWwk
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
1bmPhKN9As
32AYJUKtMy

Хммм прилича на фунцкия дълго изглежда, че само айбн е общ интилатор и всяка друга съставка е собствен метод.

Thats my pelminary research..you can get aibn from wendylucky havent earched for thioyly yet..

Цялата информация за превръщането на l-meth в l/d-meth.. Липсващата стъпка
Xqm6rnfL1v
 

Attachments

  • zSRUJF49NO.pdf
    96.6 KB · Views: 408
  • WuZiqU3L9y.pdf
    1.5 MB · Views: 428
  • HrWJXc2Qs3.pdf
    1.5 MB · Views: 412
  • VAfkEJtMTW.pdf
    164.5 KB · Views: 398

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Успешно ли се справихте с тази задача?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Мисля, че намерих интересен по-лесен начин за проверка.
Към 1М свободна основа на нежелания изомер добавете 0,2 екв. безводен AlCl3 или FeCl3 и рефлуксирайте при 150С в продължение на 10 часа.
Трябва да намеря малко време, за да го тествам правилно, но изглежда лесно, ако някой може да го направи, моля..
Благодаря.
 
Top