Триптамин към ДМТ

Blacky

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 15, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, знам, че има огромно количество въпроси по този въпрос. Наистина много се опитах да реша този въпрос самостоятелно. Опитах се да прочета Клайденс по органична химия, да науча за общите процедури и така нататък. Единственото нещо, което научих, е как да използвам правилно лабораторното си оборудване, но не и как да измислям собствен синтез

Имам нужда от ясен отговор. Имам всичко, освен натриевия цианброходрид. Не разполагам и със STAB. Чувал съм, че можеш да направиш STAB лесно, но никога не съм чувал повече от това, че "се прави от ацетична киселина и натриев борохидрид" (това не е достатъчна информация).

Чувал съм, че е възможно да се направи dmt от триптамин чрез натриев борохидрид. Просто трябва да се поддържа ниска температура на реакцията. Но какъв е точният брой градуси? Какво е "ниска температура на реакцията"??? 0 градуса по Целзий? 10 градуса по Целзий? 5 градуса по Целзий?

Буквално прегледах всяка публикация за родий по този въпрос. Някои хора казват, че успешно са го направили, други казват, че няма да се получи. На какво да вярвам? Бих казал, че просто ще го изпробвам, докато проработи, но нямам оборудване, с което да различа nmt от dmt, а и опитите, докато проработи, ще са скъпи.

Така че имате ли някакви отговори на този въпрос? Възможно ли е и ако да, как?
 

pingu

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
7
Reaction score
8
Points
3

iLLCiD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 28, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Както циано, така и stab са ненужни, нормалното boro работи добре. Една ледена баня със солена вода е достатъчно добра, дръжте термометър в колбата за реакция и следете добавянето на боро, за да не позволите температурата на реакцията да се повиши.
 

iLLCiD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 28, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Тънкослойната хроматография, (ТСХ) е добър начин за наблюдение на хода на реакцията, качествените междинни продукти и нивата на продуктите. Трябва да разгледате това, ако не сте запознати, както и колонната хроматография и вакуумната дестилация, като и двете са възможности за пречистване на крайния продукт с цел отстраняване на nmt/триптамин/срастване на странични продукти. Спомням си също, че видях нещо за метод, използващ сух лед, още навремето в Nexus. Ако си спомням правилно, теорията е за адукт на CO2 в амина.
 

highTEMPO

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Проверете синтеза на Шулгинс в тихал. Преминава през четвъртична аминова сол, ако си спомням правилно. По-добре от редукционното аминиране тук, мисля, че може да се започне с реакция на триптамина с излишък от метил йодид, след което да се разцепи една от метиловите групи
 

Hailstorm

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Публикувах един удобен за кухнята метод, подходящ за начинаещи. Търсете метил тозилат.
 
Top