Успешно използване на метиламин HCL в синтеза на 4MMC

HizenBurger

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
Наскоро се сблъсках с проблем с доставките на 40% разтвор на метиламин, затова тръгнах по пътя на HCL, за да продължа производството.
Търсих навсякъде тук и в интернет, за да намеря инструкции как да използвам M HCL вместо M40% за реакцията.
След много неуспешни или много слаби опити за добив с информация, намерена предимно тук и в reddit, намерих метода, който работи за мен перфектно.
Не съм никакъв експерт по химия, но както е казал самият Айнщайн: "Безумието е да правиш едно и също нещо отново и отново и да очакваш различни резултати".
Ето моята формула за използване на Methylamine HCL за замяна на 40% разтвор
>40 g M-HCL в 100 ml вода (дейонизирана)
>17 g NaOH в 50 ml вода (дейонизирана)
>Добавете бавно целия M-HCL, за да се смеси, малко след това бавно добавете NaOH, докато се достигне PH12
>Да се продължи нормално, както ако беше добавен M40%
Това, което открих, е, че инструкциите и съветите в други публикации са прекалено строги по отношение на алкалното разтваряне на NaOH, което освобождава металамина от HCL.
Веднага след като се въздържах от добавянето на големи количества разтвор на NaOH, започнах да получавам много по-добри добиви.
След толкова много неуспешни опити, следвайки съветите, които прочетох, реших да наблюдавам PH по време на целия процес и установих, че при добавянето на толкова много NaOH PH става алкално, далеч от PH скалата.
Бавно добавях малки количества разтвор на NaOH, докато реакционната смес достигне около PH12
При PH12 беше ясно, че сместа произвежда газове с начина, по който реагира с лакмусовата хартия
Моето мнение е, че сместа е била алкална и е изгаряла продукта, моля, не забравяйте, че не съм експерт по всички тези химически неща и намерих начин, който работи за мен.

Също така използвах толуол или ксилол за разтваряне и извличане
в моята реакция вместо NMP беше използван DMSO

Надявам се, че този метод може да работи за някой друг, който има проблеми с използването на Methylamine HCL за реакция.
 

Pauling

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Здравейте, от какво имате метиламин?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Здравейте, вече публикувах за производството на метиламин от метиламин*HCl тук.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Забравили сте да споменете мащаба, в който работите.
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Работя с МА HCl + алкален разтвор, получих добри резултати.
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Добре, тогава колко използвате 2b4m ??
 

Mehdi

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2023
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Здравейте, бихте ли ми изпратили процеса 4mmc, който сте решили?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
направен като едно видео xD
 
Top