Вакуумна смазка...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Съжалявам, че правя толкова много наистина опростени постове - всъщност не мога да повярвам, че iv съм стигнал дотук, без да знам някои от тези неща, но хей, живей и се учи, нали?

И така, каква грес използвате за ставите си?

Търсих вакуумна грес и изглежда, че е безумно скъпа - една от единствените туби, които видях на eBay, която изглеждаше, че е продуктът, от който се нуждая, беше като 60 паунда за туба... и дори не съм сигурен, че това е правилното нещо....

Това е за съединенията под рефлукс, като се използва етанол като разтворител - за момента, но ех, знае ли се какво ще свърши с рефлукса... ами, аз главно знам всъщност. Доста фенетиламини, триптамини (макар че с тях не се рефлуксира толкова много) и психеделични амфетамини (вероятно не толкова много, тъй като те обикновено са супер дълготрайни!)

Предстои ми да извърша нитроалдол/Хенри RXN на 2,5-ДМОБА, използвайки етленедиамин като катализатор - макар че това не е от огромно значение за въпроса ми! Нещо като...

Това е един от онези въпроси, които наистина ще бъдат използвани за всеки път, когато правя дестилация или рефлуксһттр://....

Спомням си, че съм чел практическо производство на MDMA чрез Strike? Мисля, че поне е Страйк... може да е била книгата на чичо Фестърс, но в една от по-известните книги за тайно производство се казваше, че трябва да се използва вазелин, но доколкото разбрах, когато просто дестилирах етанол (с доста ниско налягане), се виждаше, че се топи, така че не знам защо го предлагаше!
Може би просто е имал предвид вместо това за вакуумните маркучи/гнездовите съединения - наистина не съм го чел оттогава!

Както и да е, чудех се какво използвате вие, които не работите в истинска лаборатория... Казвам "истинска", което означава регистрирана с всичко необходимо, БЕЗ да се налага да купувате и да рискувате свободата си за това!

Всъщност, ако мога да си го купя и е евтино, ако се използва в истински лаборатории, вероятно е по-добре, но има някои неща, които ние, простосмъртните, не можем просто да си купим!
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Така че като нормално използвам никакъв, тъй като ако дестилирате smt, разтворителят или каквато и да е гадост трябва да го направи малко мокър и фугите не са трудни за разлепване, също така някои разтворители или неща могат да разтворят смазката или да я атакуват, като евентуално замърсят продукта. Можете също така да използвате тези тефлонови съединения или просто тефлонова лента, но propper dow high vac grease не си заслужава, освен ако не използвате schlenk или smt, ако искате грес, просто използвайте вазелин или моторна грес или smt. надявам се, че това помага малко :D bdw, ако съединението е заклещено, бавно загрейте съединението с духалка и след това го оставете да изстине, докато леко го дърпате.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
По принцип не използвайте грес, ако работите с разтворители като ацетон или корозивни гадости като бром или димящ азот, това няма да направи нищо, освен че може да ви накара да имате грес в продукта си.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
А, знаете ли какво, всъщност не е толкова свързано с това, че се забиват, колкото ме притеснява това, което може да се изпуска и да създава миризма.
Има обаче една история защо - мисля, че бях малко прекалено притеснен, когато правех първата си реакция с Хенри/нитроалдол.

За първи път от известно време насам правя реакция при рефлукс, тъй като се занимавам със студена редукционна анимация на триптамин. Това, както и работата с нитрометан, просто ме изплашиха и си помислих, че смазването на ставите ще направи разликата, когато оставиш горната част отворена така или иначе lol Разбирам, че има кондензатор и така технически нещата не би трябвало да избягат, но също така не бих искал да дишам тази гадост!

Аз съм около половината от реакцията и досега е добре - изглежда точно като прекурсора на 2,5-DMA, който видях, че един човек изпълнява тази стъпка в YouTube (вярвам, че се е опитвал да направи това и се е прецакал и е добавил нитроетан вместо това lol)
Така или иначе, това ми даде интересен трик, който да изпробвам... това все пак е извън темата

Но да, това е по-скоро защо попитах... това е готино repurposed расте вентилатор да насочи въздуха навън така или иначе сега и просто нещо като го настроите в тази стая, проверете го на всеки 15 или така, за да се уверите, че всичко е наред и не съм мъртъв.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Не, не, просто не ги залепвайте, защото винаги ще се измъкнат от съединенията. вазелин или не, ако искате да е запечатано, просто използвайте тефлонова лента или тези неща за съединенията от птфе, но, ако искате, аперативът се смазва сам, когато се рефлуксира или дестилира.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Добре, добри неща, ще избягвам да се подмазвам - както съм правил и без това!!! Хаха, всъщност дори избягвам маслени бани поради тази причина, просто защото МРАЗЯ да се омазнявам по всичко! И то винаги е навсякъде....
Затова се радвам, че не казвате: "Да, трябва ти мазнина!"
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Слушайте, че имате нужда от нещо там. Ако не е така, най-малкото изказване на каквото и да било ще го заключи окончателно. Вакуумната смазка е ф Вакуумна дестилация, вакуумна десикация, вакуумен рефлукс... неща под вакуум. Нужна е само точка с размер на грахово зърно. Когато не използвам вакуум, използвам шапчица, от която имам 20 бройки наоколо, или някакъв восък и го разтривам върху глазурата много силно. Прилепването е толкова плътно, че изтичането не е проблем, след като сте го сглобили правилно. Обикновено се използва прекалено много и се получава бъркотия. Достатъчен е слой с дебелина 0,01 mm.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
60 лири за цяла туба вакуумна грес е добра сделка. Ако действате спокойно и не я размазвате прекомерно навсякъде, подобна туба ще ви стигне поне за година (година на ежедневна работа със стъклото). За повечето любители една тубичка е всичко, от което ще се нуждаят някога. Можете да използвате бял вазелин или техническа грес, но те могат да омърсят продукта ви или просто да изкипят и да създадат течове, когато се използват с определени разтворители (например dcm обикновено разтваря гадната грес много бързо).

Лабораторната вакуумна грес не само е направена да издържа на химикали, така че да не изкипи, но и няма да реагира с други химикали. Гресът трябва да бъде основно оборудване за всеки, който: а) купува скъпа стъклена посуда или б) извършва някакъв вид вакуумна дестилация. Количеството на залепнали стъклени съединения върху стъклото след дестилация, което ще срещнете без грес (или при използването на по-евтините варианти), ще бъде огромно. След като счупите парче, което ви е струвало над 100 евро, опитвайки се да извадите от него адаптер за термометър, тогава ще се върнете назад и ще се потупате по главата, че не сте похарчили 60 евро за правилната грес.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Напоследък съм счупил твърде много стъкло. Все пак имах и някои успехи при разглобяването му. Фризерът работи по-добре от топлината за мен Слагам вода на шевовете и загрявам стъклото, след което го вкарвам във фризера, водата замръзва и воала, разглобява се
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Вземете топлинен пистолет. Такъв, какъвто се използва за търкане на бои, топчета и получаване на LCD дисплей с температурата.
1) Вече можете да проверявате ВР на крайните си продукти.
2) Използвайте топлинния пистолет, за да пуснете горещ въздух върху съединението. Трябва бавно, бавно да видите как се образуват мехурчета и се изравняват. Поставете стъклото с главата надолу, но не прекалено високо (или използвайте одеяло на пода), така че стъклената запушалка или каквото там сте залепили да изпадне. Продължавайте да издухвате горещия въздух, докато не изпадне.

С професионален топлинен пистолет това не би трябвало да отнеме повече от 15 мин. най-много за подобни ситуации.
Искам да повторя това, което казах, купете вакуумната смазка, тя ще ви спести много болка и загубено време.
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
@Loki12 е прав. Мога да добавя, че добрите стъклени съединения ще ви спестят още повече мазнини, време и оборудване.
Нещо като DURAN® вероятно би било прекалено, но не би трябвало да има никакви пропуски и луфтове, така че процедури като обикновена дестилация биха могли да се извършват без никаква грес.

За мен единствено изливането на вряла вода директно върху съединението работи добре всеки път, всеки друг метод, който дава по-бавно повишаване на температурата, не би могъл да осигури достатъчен температурен градиент между външното и вътрешното съединение.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Но е наистина страшно да тичате с нищо в ставите. Те са шлифовани, разбира се, и пасват толкова плътно, че средна по размер прашинка ще го заключи здраво, ако няма нищо върху ставата. Винаги слагам НЕЩО върху него. Ще натъркам шибана свещ на стойката има. Шапчица каквото и да е, за да се създаде дори пространство с размер на микрон между стъклото
 
Top