Восъчни вещества при извличане на свободна база PSE (със снимки)

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Здравейте отново, приятели. Опитах се да извлека свободната база PSE, като използвах "Универсална техника за извличане: Метод "Straight to Bee". Ще пиша подробно тук със снимки. Накрая получих восъчно вещество. Предварително благодаря на тези, които имат информация по въпроса.

Първо, нека да започнем със съдържанието на хапчетата.

- Ибупрофен
- псевдоефедринов хидрохлорид
- аскорбинова киселина (витамин С)
- Калциев хидрогенфосфат безводен
- кроскармелоза натрий
- Повидон (к-30)
- Разговор
- Микрокристална целулоза (тип 101)
- Силициев диоксид-силоид 244
- Хидрогенирано рициново масло
- Хидроксипропилметилцелулоза Е-15
- Поливинилов алкохол
- Титаниев диоксид
- Хинолин жълт алуминиев лак
- лецитин
- Ксантанова гума
- Сънсет жълт алуминиев лак

Първо, направих изваждане, като следвах точно инструкциите. Изображенията след изваждането са, както следва.

HK8yWu96gT

8rjZeBTbHu

ZU49swJecj

След това, като си помислих, че е минало твърде много време, откакто съм изпробвала тази техника, я изпробвах отново, като я промених малко според моите предпочитания.

Нещата, които промених за себе си, са използването на по-малко ацетон, по-малко царевично нишесте и кипването с петролен етер, преди да го оставя да изсъхне твърде много.

BLZ47601rT

G17Rb203WG

BfCVXPFc3z


Сега искам да премина към моите въпроси.
1- Какво точно представлява восъчното вещество на първите снимки?
2- Ако восъчното вещество е правилно, след това пуснах газ толуол HCl към него, но не видях да падат или да се образуват кристални парчета. Дали съм подал твърде малко газ HCl или трябва да подам повече?
3- Колко време е необходимо, за да кристализира свободната основа? Кристализира ли веднага или трябва да изчакам 12 часа и т.н.?
4- Може ли свободната основа да се използва в реакцията RP/I2 или трябва да я превърна в HCL сол?
5- Засега разполагам с хапчетата, чието съдържание съм записал. Искам предварително да благодаря на опитни и знаещи приятели, ако споделят опита си как мога да ги премахна.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Здравейте -
Не съм сигурен какво е восъчното вещество, предполагам, че е остатък от свързващото вещество/блокерите на хапчетата
Ако обгазявате и сте сигурни, че има нещо, което ще се утаи, продължавате да обгазявате, докато не се образува повече утайка при отделянето на газ през горивото.
Не знам за кристализирането на фребазата.
Фребазата може да се използва в реакция на бреза (метод на разклащане и печене - амоняк и литий). За RP/I2 тя трябва да бъде под формата на киселинна сол. HCl, сулфат, фосфат и др.
На този сайт има много информация за почистването на хапчетата, аз добавих малко от собствения си опит. Екстракцията с ментанол или IPA обикновено е всичко, което е необходимо, за да се изолира ЕП/СПЕ от хапчетата и останалата част от гака. В зависимост от количеството на EP/PSE бих използвал повече и други методи, които ще оставят по-добър продукт. Що се отнася до бързата кутия или две от суджуците, едно изтегляне на алкохол обикновено е достатъчно за намаляване.
 

iceberg

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
Jul 15, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Здравейте, господине, ако сте (сте) опитали метода на разклащане и готвене и сте успели, можете ли да ми помогнете с това? Никога не съм го опитвал и искам да се науча от някой, който е успял преди това. (Хората, които никога не са го опитвали преди, копират и поставят формулярите) Има информационно замърсяване. Благодаря ви.
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Не съм сигурен дали има нещо, което ще се утаи. Така че не знам много за това колко трябва да го газирам. От това, което проучих, се казва, че трябва да го газирам до около Ph4-5. Свободната основа кристализира ли или има восъчен вид? Прилагам снимка на изсушена версия на свободната база, която направих този следобед.

6LXKN14Bcp



Метанолът е химикал, който трудно мога да намеря, но IPA или етанолът са много по-достъпни алкохоли за мен. Казахте, че във форума има по-лесни методи. Прегледах почти всички теми във форума и не можах да разбера за какво точно говорите.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Да, не знам за "по-лесните" методи. Казах, че навсякъде в този сайт има много повече информация за почистването на хапчетата. %91 IPA, който можете да дестилирате или поне да изсушите с епсомови соли, би трябвало да работи добре, макар че ако можете да дестилирате, метанол няма да е трудно да се намери. Какъвто и да е алкохолът, в него не може да има вода, в противен случай ще активирате нещата, от които се опитвате да се отървете. Не знам дали се свързват с амина или как действа, но така или иначе крайният продукт обикновено няма добри резултати.

Проблемът с обгазяването с HCl е, че не можете да прекалявате с него. Когато свърши да утаява сол, тогава е свършено, тъй като не е останал повече продукт за утаяване. Така че, по принцип, газирайте, докато спре да образува сняг.
За да бъдем ясни, вие газирате свободен метамфетамин (или ефедрин/псевдо) във въглеводороден разтвор, или с други думи, вашето базово масло от метамфетамин или ефедрин е смесено с вашия разтворител - нафта, етер, толуол и др.
Когато въвеждате газ HCl, утаявате базовото масло в киселинна сол, когато то стане киселинно и наситено. Киселинната сол не се разтваря в горивото, затова филтрирате. Трябва да промиете със студен, сух ацетон, за да сте сигурни, че примесите са отстранени - тази стъпка е по-важна за метамфетамин след реакция, а не за ефедрин от хапчета. Всъщност не вреди, ако решите да почиствате хапчетата, стига да го направите правилно и да не загубите никакъв (или значителен) продукт. След изплакването с ацетон можете да го рекристализирате, за да заприлича на лед, или можете да го оставите да изсъхне и да го използвате както е.

Предполагам, че на вашата снимка това е утаен ефедрин/псевдоефедрин? Свободната основа не кристализира, тя е била свободна основа - обгазили сте я и сте я превърнали в HCl сол. -- Предполагам, че сте направили точно това.
Ако случаят е такъв, тогава, когато изсъхне, би трябвало да можете да пристъпите към редукция. В противен случай не знам. Не знам дали сте ги почистили правилно, как сте го направили, дали сте премахнали ибупрофена... или какво?
Не съм сигурен как да тествате ЕП/СПЕ, за да сте сигурни, че знаете дали е добре да реагирате ...
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
- Разполагам с 99% IPA. А също и етанол. За всеки случай, ако дехидратираме етанола с натриев сулфат и след това накиснем хапчетата в етанол вместо в метанол, ще получим ли същия ефект?

Методът, от който извлякох това, е "Универсалната техника за екстракция: Техниката "Straight to Bee", намерена в erowid.

- Следващият път ще измеря рН за газифицирането и дали кристалите започват да се образуват веднага след газифицирането или започват да излизат бавно след известно газифициране?

- Това са окончателните изображения на свободната основа, тя има леко восъчна форма. И 300 mg от това вещество се получиха от около 900 mg. Можем ли да приемем с пълна сигурност, че това е свободна основа?

KRjOtZyo46

VFybDSnEwR
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Бих дехидратирал и използвал IPA, но всички те са повече или по-малко взаимозаменяеми за извличане на хапчета.
"Straight to Bee" или straight to base, се отнася за първата(?) стъпка - когато добавите разтвора си NaOH към хапчетата, аминът(ите) излизат като масло (помислете за кокаин в крек).
Идеята е, че оставяте всичко, което не можете да извлечете с въглеводородно извличане (нафта, етер, толуол и др.) След това, когато газирате, оставяте всичко, което не се утаява.

Измерването на рН при газифициране обикновено не е необходимо, освен ако не се изисква от инструкциите. При обгазяване не започва да се утаява веднага, а след минута-две ще изглежда като пухчета дим, излизащи от газовата тръба - снежна топка. Почти съм сигурен, че не можете да прекалите, така че когато не виждате повече утайка да пада, сте приключили.

Ако това е, което излезе след като сте газифицирали, значи не е свободна основа. Това е хидрохлоридна сол - фребазата е маслената форма. Ако това е вашата сол, тя не прилича на това как трябва да изглежда псевдо HCl, звучи като че ли вероятно има много ибупрофен. Разтворете всичко в студена вода и го хвърлете във фризера, извличането на студената вода за отделяне на псевдо и ибупрофена. 30 минути във фризера и псевдоепилитите ще се разтворят във водата, а ибупрофенът ще се събере на дъното като твърдо вещество. Сега можете да го филтрирате, да го изплакнете и да го изпарите и би трябвало да ви остане кристален псевдо HCl сам по себе си.

Цялото това нещо с превръщането в основа е потенциално допълнителна и ненужна стъпка в целия този процес. С тези хапчета, в бъдеще, вярвам, че можете просто да извлечете с няколко безводни тегления IPA, да филтрирате и да изпарите. Ще останете с псевдо и ибупрофен. След екстракцията с IPA направете обикновена екстракция със студена вода на всичко, което е останало след изпаряването на IPA, както е описано по-горе, за да отделите псевдо и ибу. Оставете това да изсъхне, съберете псевдото и ще можете да започнете...
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
- При следващия си опит ще изсуша IPA или етанола, с които разполагам, с натриев сулфат. Доколкото разбирам, ще оставя прахообразните хапчета в него за няколко часа с безводния IPA. След това, след като изпаря IPA, ще добавя толуол и ще го газирам. (Ще направя ли базификация като междинна стъпка?)

- Напълно разбирам процеса на обгазяване и утаяване. Ако екстракцията е правилна и свободната база PSE е в толуол, без да проверявам рН, солта на PSE хидрохлорид ще започне да се образува и утаява в рамките на няколко минути, когато газифицирането приключи.

- Това, което виждате на тези снимки, е това, което екстрахирах от процедурата за екстракция на свободна основа без никакво обгазяване. Това е восъчно, маслено вещество. От това, което сте описали, мисля, че това е свободната база PSE. След като събера всички свободни основи заедно, ще добавя толуол и след това ще газифицирам.

- Нещо, което не разбирам, е екстракцията със студена вода. Дали PSE се разтваря във вода с нормална температура, а не в студена вода? Дали идеята зад това е температурата на разтваряне? Всъщност свободната основа на тази снимка не е хидрохлоридната сол. Казахте, че PSE HCL ще се разтвори във вода. Останалият ибупрофен ще се утаи на дъното като твърдо вещество. Когато добавя вода към тази свободна основа, свободната основа няма да се разтвори във вода. Ако има ибупрофен, как ще го отделя един от друг чрез екстракция?

- Основната ми цел е да образувам директно хидрохлоридна сол. Тъй като хидрохлоридната сол не се образува с няколко метода, които опитах, целта ми е първо да екстрахирам свободната форма на базата и след това да я газирам в толуол, за да образувам солта.

- След няколко изстрела на безводен IPA хидрохлоридната сол ще се разтвори във водата и ако остане, ибупрофенът ще остане като твърдо вещество на дъното. Когато филтрирам и изпаря водата, хлороводородната сол образува ли се на дъното или се изпарява с водата. Тъй като в почти всички процедури, които се опитват да извлекат хидрохлоридната сол, има информация и предупреждения за използването на вода. Когато добавям толуол към PSE, който преминава във водната фаза, PSE преминава през толуола? Ако толуенът се газифицира по-късно или се остави да се изпари, ще успея ли?

- Още веднъж ви благодаря за коментарите, наистина ценна информация и опит.
 

iceberg

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
Jul 15, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Трябва да намалите рН до 3 с дестилираната вода, която използвате като разтворител, след това го увеличих до р13 с разтвор на Naoh и добавих dmc и го разделих. dmc отново е ph5-6, след това изсуших водата в него и го изпарих (казват, че туленът е по-ефективен вместо dmc, но още не съм го пробвал) Опитах с dcm и беше успешно
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Онзи ден беше изпробван нов метод. Една кутия с хапчета беше превърната в прах. И беше добавено около два пъти повече етанол. Остави се да престои 12 часа и се филтрира. Във вътрешността се образувала кристалоподобна структура, но когато тя била проверена със стъклена пръчица, започнала да се разпръсква в етанола като прах. Но котката забелязала нещо. Тя видяла, че по страните на стъкления съд, където бил разтворителят, започват да се образуват кристали. Тя взела количество от кристалите с големина на пръст, сложила ги в устата си и ги опитала. Вкусът беше много горчив. Горчивината не напускала езика ѝ за известно време. Мисля, че този път котката смята, че е на прав път. Сега мисли да го сложи в голям пирексов съд или нещо подобно и бавно да го изпарява. Предполагам, че когато етанолът остане като течност, той не кристализира.
 

NAGAINAGAYOSHI

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 27, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Чували ли сте за теста на чен као?
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Да, направих известно проучване, след като го споменахте. Прост тест за определяне на наличието на ефедрин, псевдоефедрин и др. с помощта на оцетна киселина, меден(II) сулфат и натриев хидроксид. Наистина ми хареса. Прост тест или реакция, която се използва за определяне на наличието на ефедрин или негови производни по много бърз и прост начин. Няма да мога да го изпробвам точно сега, защото не разполагам с меден(II) сулфат. Но се смята, че кристалният материал, който се е натрупал и променил по ръбовете на стъклото, е псевдоефедрин, защото когато се наля безводен ацетон, кристалите започнаха да се избистрят още повече. Освен това той не се разтваря в ацетон.
 
Top