Какво ще кажете за МетилАмин...

Ditonator228

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Здравейте на всички, връщайки се към факта, че 40% разтвор на мм е забранен в много, възможно ли е да се използва 37% разтвор на мм със синтез на МММ, който ще се промени в процеса на синтез, необходимо ли е да се увеличи количеството на някои други реактиви или да се добавят нови? ?
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Кой изобщо се нуждае от метиламин?

Синтез на MDMA чрез редуктивно аминиране на MDP2P
Използване на алуминиева амалгама и нитрометан


Кому е нужен метиламин?

Следната процедура може да се окаже един от най-големите успехи в областта на химията на MDMA след усъвършенстването и разпространението на процедурата на Вакер за окисление за получаване на MDP2P. Тази реакция се основава на публикуван процес, който досега някак си е убягнал от откриването от подземната химия. Метиламинът вече не е препъни камък в метода на редукционно алкилиране на алуминиева амалгама за производство на MDMA, тъй като тази процедура произвежда този невъзможен за получаване и непостоянен за производство материал на място, по време на редукционното алкилиране на MDP2P до MDMA от много разпространен нитрометан. Когато нитрометанът се подложи на най-простото редуциране, се образува метиламин, така че защо да не се произвежда метиламин едновременно с производството на MDMA, вместо да се занимаваме с отделното му производство?

Нитрометанът е много разпространен материал. Просто отидете на местната писта за драг и вземете един или два галона за допинг на горивото на високопроходимия си автомобил. Той се предлага и в 40% чистота в горивата за RC модели. Просто дестилирайте нитрометана (bp 101°C) от горивната смес на модела и сте готови да работите. Ако в състава на горивото има метанол, част от него ще се дестилира азеотропно с нитрометана, като леко понижава температурата му на кипене, но това не представлява проблем.

И така, как работи цялото това нещо? Толкова е просто, колкото звучи. Алкохолен разтвор на нитрометан и MDP2P се накапва в маса от амалгамиран алуминий, потопен в алкохол, като първо се редуцира нитрометанът до метиламин, което позволява да се образува Шифова основа на амина и кетона, която допълнително се редуцира до желания MDMA.
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Въпреки това, ако само 37% от метиламина. Можете или да го дестилирате, или да направите от него метиламин газ. Бихте могли да добавите нещо, което е разтворимо с вода или с разтворителя, в който се намира, а не метиламин. (Предполагам, че това е вода).

Можете също така да коригирате моларното количество на метиламина, така че да е малко повече от липсващите 3 %. Не, няма да изчислявам вместо вас
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Да, просто отидете500 ml÷37 ×40=540. Променете 500 на количеството, което използвате. Тя вече е60% вода, така че 63% вода няма да има значение.
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Благодаря на Фрит.

За съжаление най-големите ми слабости обикновено са визуализацията на номенклатурата, трябва да я нарисувам, за да я разбера обикновено. и изчисленията на mol. Бих могъл да направя mol, но не искам да го прецакам, че е минало толкова много време, че не искам да си проверявам математиката.
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Стехиометрията може да бъде дяволски сложна, но това конкретно нещо е толкова лесно, колкото казах. Вземете количеството 40% в рецептата, умножете го по 0,4, след което го разделете на 0,37. 100ml ×40=4000 ÷37=108,1. Рецепта, в която се изисква 100 ml 40%, използва 108,1 ml 37% за същото количество молекули
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Да, не, разбирам това. Това мога да го изчисля лесно, но някак си забравих как се изчислява стехиометрия, защото, беше като в гимназията, а това е по-скоро научавам хоби след гимназията и не искам да правя нищо незаконно, но знам как да намеря екзотични глупости като сафрол или нитроетан, които са били изследвани с ЯМР, има ги наоколо и за всеки, който пита, не . Сигурен съм, че ако се поразровя малко, ще мога да го науча отново, но си спомням, че трябва да получите молното тегло на частичното вещество, ако си спомням правилно? Но да, предполагам, че си прав, че в този случай това няма значение.

Обаче наистина трябваше да кажа, че хората трябва да забравят да учат как са "рецептите" и как всичко е свързано. Искам обаче да кажа, че ПРОПОРТИРА за това, че той попита дали е необходимо да се увеличи количеството на някои други реагенти или да се добавят нови? Но той забрави да попита дали ще се отрази на времето, температурата, скоростта на разбъркване и т.н. Разбира се, тази последна част е за него, за да може следващия път по-добре да формулира въпроса си.


Все пак тук има някои образовани хора, включително и аз ( Въпреки това не знам глупости, признавам, че съм самообучен чрез Total synthesis 2 и кошера и съм говорил с хора с магистърски степени, които преподават в колежа, които отиват да знаят по-добре от 3/4 от класа, който преподавам, и не знам глупости, така че не се чувствайте зле. Също така не исках да го давам, защото те наистина трябва да "научат основите", защото рецептата, която следват, може да е неправилна и те трябва самостоятелно да проверят дали стехиометрията е правилна.

Иначе другото ми потребителско име е РЕАЛНИЯТ АБЕ ЛИНКОЛН на wetdreams, бях бивш президент на Съединените щати, преди да ме застрелят. В комата малко преди смъртта ми Хитлер ми предаде тази рецепта за метамфетамин от бъдещето. Към 1 галон метиламин се добавя 1 галон P2P XD
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Търся wetdreams2.ws и wetdreams.ws буквално от години. Публикувал съм я e за това. Имате ли връзка? Не съм химик, просто някакъв задник, който има повече самочувствие, отколкото образование. Прочел съм всеки пост в кошера. Всеки. Една. Прочел съм всеки запис в архива за родий. Прочел съм много от вестника, хиперлабораторията на drugs.org. Никой никога не ме е учил на глупости директно. Почти съм се самоубивал 5 пъти 😄
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Потребителското име беше шега XD

но да, и аз чета все същото XD
 
Top