Какво причинява восъчният метамфетамин?

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Извършвал съм разделяне на изомери! Вече успешно съм кристализирал във вода и съм получавал красиви кристали!
Използвах същия метод, но този път получих странен продукт! Не знам какво съм направил погрешно?
Можете ли да ми кажете какво трябва да направя, за да кристализира нормално?
Трябва ли да екстрахирам отново ФБ метамфетамин и да го направя отново? Или да го кристализирам в други разтворители?
Благодаря ви много!!!
 

Attachments

  • WdQBbcEG8z.jpg
    WdQBbcEG8z.jpg
    2.6 MB · Views: 42
  • HCEyFvqNxt.jpg
    HCEyFvqNxt.jpg
    2.6 MB · Views: 23
  • 8nKmM4uc3p.jpg
    8nKmM4uc3p.jpg
    2.2 MB · Views: 31

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Не знам какъв начин на разделяне сте използвали, но вероятно не е ацетон.
Опитахте ли това? подгответе колбата, превърнете вашия метамфетамин в прах, колкото е възможно по-фин, и го хвърлете в безводен ацетон в колбата. използвайте около 5 ml ацетон за 1 грам. използвайте водна баня над 50, но под 55 с, и нагрявайте колбата, като я разбърквате.
Охлажда се до температура Rt, след което се премества в хладилник за няколко часа, след което се премества в хладилник за 12-24 часа
Проверете резултата.

Ако не се получи, повторете всички стъпки, но добавете малко вода, в зависимост от чистотата 5-10 % от теглото на метамфетамина.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Здравейте, господине, използвах пътя на L-винена киселина за разделяне на изомерите!
Не съм опитвал кристализация в ацетон, аз съм начинаещ и съм правил само рекристализация във вода в малки партиди.
При изпитването успешно получих много красиви кристали.
Сега метамфетаминът и водата са смесени заедно, трябва ли да използвам натриев хидроксид, за да извлека метамфетаминовото масло, да използвам газообразен хлороводород, за да получа хидрохлорид, и след това да рекристализирам в ацетон?
Или трябва да използвам директно този восъчен метамфетамин?
 
View previous replies…

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
можете ли да опишете стъпка по стъпка какво сте направили с какви реактиви и разтворители от началото (когато сте добавили L-винена киселина) до края (когато сте получили маслени кристали)?

Може би се опитвам да отговоря на нещо.

ако е използвана L-винена киселина, не обръщайте внимание на съобщението ми за ацетон: вашият проблем е по-сложен.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Съжалявам, сър!
Разтворих L+ винена киселина във вода, след което добавих метамфетаминово масло, разбърках до получаване на твърдо вещество и след това филтрирах вакуумно сместа от винена киселина и метамфетамин, след като я оставих за 24 часа.
Получената течна част беше добавена с разтвор на натриев хидроксид за извличане на D-мета.
След това метамфетамин хидрохлорид се утаява с помощта на газообразен хлороводород.
Разтворете метамфетамин хидрохлорид в дестилирана вода в съотношение 1:1, загрейте до 108 градуса и изчакайте кристализацията!
Предишният тест е бил нормален,
но този път получих този восъчен кристал.
Претърсих цялата информация във форума и някои хора казаха, че това е така, защото метамфетаминът е рацемичен.
Има и хора, които казват, че стойността на рН, аз измерих стойността на рН, около 5.
Друг въпрос е, че при измерване на стойността на рН, капнете течността върху тестовата хартия и течността ще има 3 различни цвята след дифузия. Най-външният цвят е около 10, вторият слой е 5-6, а първият слой е 1-2.
Изгубих представа, нямам професионални познания и не разбирам от химия.
Току-що разтворих малка част от восъчен метамфетамин и екстрахирах метамфетаминово масло с натриев хидроксид и го правя отново.
Защото усещам, че никой няма да ми даде отговор.
Както и да е, благодаря ви
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
мръсно ли е метановото масло или дестилирано? може да има някакъв колоид вътре. противоположният изомер също може да бъде уловен.

Преди да обърнете останалите си неща към базата, направете следното:

подгответе колбата, превърнете метамфетамина в прах, колкото е възможно по-фин, и го хвърлете в ацетон (99%) в колбата.
Използвайте от 5 до 10 ml ацетон за 1 грам. пригответе водна баня с температура над 50, но под 55 °С и загрейте колбата на водна баня, като я разбърквате, и бавно добавяйте малко вода. контролирайте теглото на водата, това е важно!!! Не добавяйте повече от 20 грама вода за 100 грама от вашата сол.
оставете я да се охлади до температура Rt.
преместете в хладилника за няколко часа, а след това във фризера.

След това ще направя екстракция на основата, този път основата ще бъде доста чиста. и отново подкиселявам с л-винен карбонат. по-добре използвайте д-винен карбонат, ако можете да го получите.
 
Last edited:

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Няма дестилация. При разделяне на изомери не трябва да се замърсява прекалено много след киселинно-основната екстракция.
Предполагам, че може да става въпрос за проблем с рН.
Какво трябва да бъде правилното рН на водния разтвор на метамфетамин?
Благодаря ви много!
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Тъй като бързах, се опитах да извлека основата и да коригирам стойността на рН до <3 със солна киселина. Загрейте до 130 градуса и налейте 5 пъти по-голям обем ацетон. И промийте праха със замразен ацетон. След като изсъхне, го разтворете във вода 1:1, загрейте и изпарете и охладете. След охлаждането метамфетаминът върху термометъра е все същият восъчен кристал. След пълното охлаждане в бехеровата чаша не се утаяват кристали.

Две други части от различни партиди вече имат красиви кристали!

Нямам възможност да преценя какво се е объркало.
Утре ще тествам вашия метод!
Благодаря ви много, господине
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
още една подробност

Контролирайте теглото на водата това е важно!!! Не добавяйте повече от 20 гр. вода за 100 гр. от вашата сол.

Имам предвид, че добавяте вода в колбата бавно, докато цялата мета се разтвори. НО не добавяйте повече от 20 г вода за 100 г метамфетамин. НИКОГА!!! Ако все още виждате нещо твърдо на дъното на колбата в този момент, обзалагам се, че това не е метамфетамин, а натриев хлорид.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
@G.Patton

Господине, помогнете ми! Благодаря ви много
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
JtioiUF.jpg
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Изглежда, че моят рацемичен кристал с по-ниска чистота има същата форма като вида на кристала в експеримента. Колко време е необходимо, за да се разтопи и замръзне във вътрешността на тръбата? Можете ли да го сравните с Ice D и да дадете информация?
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Изглежда, че има някои прилики, а отговорът, който намерих във форума, също е заради рацемизацията!
Но си спомням, че аз самата съм правила разделяне на изомери.
Сега не съм в студиото. Може би ще мога да ви дам отговор след няколко дни.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Образувал се е колоид и вие сте уловили "лошия" си изомер в него.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Прав сте, днес сложих извлеченото метамфетаминово масло в хладилника, за да го охладя, и тогава на дъното на бехеровата чаша се появиха някакви плаващи вещества, мисля, че това трябва да е колоидът, който казахте.
Ще екстрахирам маслото по вашия метод.
Мога да ви съобщя резултатите след няколко дни. Трябва да купя някои неща.
Благодаря ви, господине.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Прав сте, днес сложих извлеченото метамфетаминово масло в хладилника, за да го охладя, и тогава на дъното на бехеровата чаша се появиха някакви плаващи вещества, мисля, че това трябва да е колоидът, който казахте.
Ще екстрахирам маслото по вашия метод.
Мога да ви съобщя резултатите след няколко дни. Трябва да купя някои неща.
Благодаря ви, господине.
 
Top