Какво мислите за моята сигурност?

LegendsNeverDie

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Здравейте,

Използвам публична гореща точка + виртуална машина + Tails + Tor

Сигурен ли съм? Благодаря ви.
 

pingu

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
7
Reaction score
8
Points
3
Да. Опашките в него самия на флашка трябва да са достатъчно добри. Но ми харесва вашата настройка ;)
 

commando

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Виртуалната машина компрометира сигурността ви, защото трябва да се съобразявате с операционната система на хоста. Бихте били по-сигурни само с опашките.
 

thch

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Съгласете се, че ВМ е ненужна, просто използвайте опашки. Ако можете, изпробвайте и Qubes и Whonix.
 

Drsmurf

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 1, 2023
Messages
15
Reaction score
19
Points
3
Ако говорите за PC, тогава бих предложил да не използвате виртуална машина, а просто да инсталирате tails или whonix на флашка, както беше споменато по-рано.

Ако сърфирате в DW от мобилния си телефон, тогава бих предложил да си вземете Google pixel и да инсталирате GrapheneOS 3-те приложения за чат съобщения, които бих казал, че са един вид безопасни за използване, са session, Atox и xabber с OTR plug in. Всички те предлагат криптиране от край до край
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Вие сте в безопасност :) Тъй като използвате Tails, можете да пропуснете и виртуалната машина, няма да ви е необходима и допълнителна VPN услуга IMO
 

justonr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Просто опашките и тор трябва да са готови за работа
 

HarryGrady

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 18, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Използването на публична гореща точка може да добави допълнителен слой анонимност, а комбинирането ѝ с виртуална машина, Tails и Tor със сигурност помага за запазване на поверителността. Важно е обаче да помните, че никоя система не е напълно сигурна. Уверете се, че практикувате и добри навици за сърфиране, като например избягване на подозрителни връзки и използване на силни, уникални пароли. Освен това поддържането на софтуера ви в актуално състояние е от решаващо значение за отстраняване на евентуални уязвимости. Като цяло изглежда, че сте на прав път, но винаги бъдете бдителни и следете най-добрите практики за онлайн сигурност.
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
75
Reaction score
46
Points
18
Мисля, че виртуалната машина може да бъде пропусната, ако използвате опашки, но не забравяйте да използвате добра VPN услуга за достъп до Tor, мога да ви препоръчам Mullvad VPN, работи чудесно! Настройката ви е добра, но както @HarryGrady вече каза, основополагащо е да имате отлични навици за сърфиране. Мога само да добавя, че използването на два различни компютъра, един за нормалния ви живот и един за съмнителните неща, може да бъде наистина добра идея. :)
 
Top