Каква е настоящата ви ситуация със снабдяването с реактиви?

What is your current situation with the reagents procurement?

  • Not synthesizing

  • Looking for suppliers

  • Order from China

  • Buy in the darknet

  • Have my own supply chains


Results are only viewable after voting.

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Всеки синтез изисква химически реактиви. Най-необходимите за нашите цели вещества са контролирани.
Много лаборатории попадат в полето на огледа на правоприлагащите органи по време на покупките, така че всеки подземен химик трябва стриктно да планира доставките си, основавайки се на основния критерий - безопасността.
Преобладаващата част от доставчиците работят само с юридически лица, като по този начин изключват дори възможността за продажба на физически лица със съмнителни цели.
При тези трудни условия какви са възможностите за закупуване на реактиви?

На първо място е необходимо да разделите необходимите вещества на подозрителни и безопасни.

Безопасните реактиви са вещества, използвани навсякъде за различни цели, които не са включени в никакви ограничителни списъци. Например алкали, алкохоли, някои киселини, метали, някои разтворители.

Подозрителните реактиви са включени в ограничителни списъци или са отбелязани като прекурсори за синтез на наркотици. Примери за такива вещества: нитроетан, фенилнитропропен, 4'-метилпропиофенон, фенилацетон, сафрол, пиперонал, ерготамен, ацетон, солна и сярна киселина.

Безопасни реактиви могат да се намерят в аптеките, магазините за химикали и железарията. Големите лаборатории могат да закупуват такива реактиви чрез фиктивни фирми в големи количества, без да предизвикват подозрения.

Всичко е много по-сложно при подозрителните реактиви. Можете да използвате различни подходи, за да разрешите този проблем.

1. Получаване на подозрителни реактиви от безопасни. Например концентрация на сярна киселина от течност за акумулатори. Дестилация на ацетон за бои. Извличане на ерготамен от лекарства. Синтез на нитроетан от безопасни реактиви.
2. Поръчка на такива вещества от Китай. При този вариант може да има проблеми с митническото оформяне на товара.
3. Покупка в даркнет. В списъка на ВВ са представени продавачите на прекурсори.
4. Използване на фиктивни компании за еднократни сделки. Този подход е най-труден и може да се използва само от големи лаборатории.
5. Потърсете работа или намерете контакти в предприятие, което има достъп до реактиви.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Много информативен. мислех, че съм дал достатъчно мисъл за това, преди ръка. не осъзнах, че някои от това, което купих, може би са подозрителни. мисля, че ще променя моя'''mo'' тук и ще прекарвам повече време във форума, отколкото време, в което се натъпквам с химия от интернет източници. направих това само защото трябва да развия силна основна основа за гарантирани причини за безопасност. безопасността е многостранна. пропуснах смисъла на упражнението....благодаря за информацията.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Аз съм в САЩ. Около година преди това реших да се гмурна в Тъмната мрежа. Всъщност преди да открия Breaking Bad, наех стая в една къща (мазето), която просто си викаше "тайна лаборатория"!
Снабдявах се с повечето от реактивите си, като ги поръчвах от ebay или lab alley. Най-съмнителните бяха от чуждестранни доставчици на химикали, които се рекламират в ebay. PCl5, бензалдехид и 4-метил-2,5-диметоксибензалдехид (прекурсор за 2C-D и DOM (STP).

Но СЕГА, когато много от тях са достъпни чрез този сайт, направих 2 поръчки за химикали. Първата беше за един килограм метиламин HCl от nitrohemis. Той така и не пристигна, но отново не използвах Escrow.

Втората поръчка беше за прекурсори на 4-mmc, амфетамин и метамфетамин. Друг доставчик, чиято репутация беше доказана тук. Отначало той се оплака от съмнителните доставки, с които моята страна се сблъсква напоследък. Бях зажаднял за тези синтезатори, затова му казах, че ще се откажа от Escrow.

Поръчах (доста малка поръчка - 5 артикула с общо тегло ~4 кг) на 19 януари. Изпратиха я сравнително бързо чрез USPS (US Postal Service) и ми изпратиха номер за проследяване. Никога не съм поръчвал нищо от Европа, камо ли от Полша. Последната активност беше забелязана на 31 януари. На около 2/7/2023 г. страницата за проследяване се промени на следното: (вж. приложеното .).

От 2.7.2023 г. насам няма промяна.

Минаха 6 седмици. Това типично ли е за поръчките от ЕС до САЩ?

Има ли някой от САЩ, който да е поръчал химикали от Европа? Би било чудесно, ако можем да започнем тема, която да се състои от това как са протекли поръчките на производители от различни държави, поръчващи от различни доставчици.
 

Attachments

  • va0hRdKLPZ.JPG
    va0hRdKLPZ.JPG
    75.9 KB · Views: 499

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Може би не разбирам нещо... Може би можете да ми обясните как отказът от ескроу се отразява на скоростта на доставката?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Мисля, че в САЩ е най-добре да се поръча от Канада. Ще споделя с вас контактите си:
Ако е необходимо, те ще донесат за вас поръчка от Европа или Китай и вече ще я изпратят до вашия град по по-бърз начин. Доколкото ми е известно, между САЩ и Канада има проста митническа услуга.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Всъщност той отказваше да ми изпрати пратка заради това.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Той отказва доставка до САЩ заради ескроу или просто отказва доставка до САЩ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, за кого говорите?
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
От ImOutAlso
06 Mar #7
plancklongТой отказва доставка до САЩ заради ескроу или просто отказва доставка до САЩ?

Той каза, че на клиентите от САЩ им е необходимо прекомерно много време, за да получат пратките си, поради текущото затруднение в доставките, и че е празничен сезон. Не усетих, че има проблем с ескроу, а само, че парите му ще бъдат вързани за толкова дълго време.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Получих добри пари за малко хлорофенил магнезиев бромид :D
 

Suriv01

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 9, 2023
Messages
23
Reaction score
71
Points
18
Deals
16
u може да поръчате от мен чрез ескроу и аз изпращам до САЩ
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Направете обявата си в съответствие с правилата на форума в BB Market или Listing и спрете спама тук, за да избегнете бан.
 

Suriv01

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 9, 2023
Messages
23
Reaction score
71
Points
18
Deals
16
Лошото ми е, че съм нов няма да се случи отново
 

Djdrama

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 28, 2023
Messages
25
Reaction score
6
Points
3
Ще бъда щастлив
 

Cajun Gopnik

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
За ваше сведение ...поръчах натриев хипофосфит от Полша и изглеждаше, че е задържан завинаги на митницата в Ню Йорк, но в крайна сметка пристигна без проблеми.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Имам фирма. Фирмата ми позволява да откривам сметки с големи доставчици на химикали, а също така по една нелепа вратичка ми позволява да притежавам и купувам прекурсори на взривни вещества и отрови без лиценз. Имам услуга за препращане на пощата на изплащане, така че не е необходимо да имам жилищен адрес. Сметките на доставчиците на химикали са в друга европейска държава, по-малко вероятно е да се задълбочат в нещо в друга държава. Ако си купите твърде много ацетон от местен доставчик, ще ви докладват. Купете твърде много от чуждестранен доставчик и те просто "щом това напусне страната, вече не е наш проблем".

Повечето неща обаче купувам от местни доставчици за любители и "промишлени" доставчици. Моят борохидрид се поръчва до дома ми само на името на моята компания, за да мога да си върна ДДС, те така или иначе биха го изпратили на физическо лице.
 

Sue

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 12, 2023
Messages
26
Reaction score
15
Points
3
Тази тема върна спомените ми. Уау, как са се променили нещата...
 

Johnny_Hammersticks

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 8, 2023
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Здравейте на всички!

И така, някой поръчвал ли е от някой от доставчиците на пазара с добри резултати?
 

Brumer.com

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2023
Messages
9
Reaction score
17
Points
3
Здравейте на всички! 🙌

Ако търсите надежден доставчик на трудни за намиране химикали, Брумер е правилният избор. Brumer е надежден доставчик.
Вече са налични нитроетан, метиламин, бензалдехид, метилпропиофенон, 2-бромо-4-метилпропиофенон, 2-йодо-4-метилпропиофенон. Доставка в цял свят! гъвкави условия на плащане, сигурна доставка. Ние се съобразяваме с желанията на клиентите и дори предлагаме отстъпки!
Ще ви дам най-добрата оферта. Пишете ми
 
Top