Къде е червеният фосфор?

igotbakingsoda

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Може ли някой да ме насочи в правилната посока за някакъв чист червен фосфор, а също и за доставка на псевдофос, което също би било хубаво
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Използвайте PH Down. pH Down е продукт на фосфорна основа
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Почти съм сигурен, че това е фосфорна киселина, а не червен фосфор.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Наясно съм, но ако целта е червено бяло и синьо... Защо не опитате с хипофосфор (50-100%) и йод, за да направите HI....
3. Реагирайте с калиев йодид с ортофосфорна киселина, възстановете HI(aq) и HI. Химията на фосфора е сложна. Наблюденията показват, че следните реакции са основните:

1) KI + H3PO4(aq) + delta temp--> HI(aq)+ KH2PO4
2) KH2PO4 + KI + delta temp--> HI + K2HPO4
3) допълнителен HI(aq) и HI се получава по време на дехидратацията на калиеви фосфатни соли и полимеризацията на същите при реакция с калиев йодид при висока температура - 400+ºC

Предимството на този метод е, че е безопасен и контролируем и използва негледаеми съставки. Процесът е подобен на обикновена дестилация и изисква само стъклени съдове, каквито обикновено притежава тайният химик. За 10 литра/ден HI(aq) този метод е идеален, като изисква само 22-литрова колба RB и нагревателна мантия. Колба от 12L-10L RB/нагревателна мантия ще произведе 5 литра/ден; колба от 5L RB/нагревателна мантия - 2,5 литра/ден и т.н. Нагряващата мантия е ключов елемент при производството на HI(aq), като маслените и пясъчните вани няма да доведат до достатъчно висока температура. Производителят може да използва 1L ерленмайерова колба с единично гърло 24/40 върху комбинация от бъркалка/нагревателна плоча и да произведе 300-400 куб. см за няколко часа. (Процентът на възстановяване е функция на мащаба. При по-големи мащаби ще се възстановява повече HI(aq) mol/mol на KI. 92% възстановяване mol/mol при скала от 22 литра и повече, за разлика от само 75% при скала от 1 литър. Защо това е така, мога само да предполагам, но все пак е така.)

Сега, за първи път в Кошера, този лесен метод ще бъде обяснен стъпка по стъпка.


 
Top