Уикипедия+Reddit форум, базиран на химията

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Бих искал да видя форум, подобен на този в Уикипедия, където има статии (напр. вещество, синтез) и подобно на Уикипедия ще има раздел за разговори, но бих искал да го видя като в reddit (множество теми за една "заглавна тема"). Би било хубаво, ако всяка тема може да има свои собствени "дъщерни теми" (подобно на discord, ако 2 или повече ppl започнат нова дискусия в канал - нещо като подканали).
Разбира се, темите биха могли да се препращат една към друга (статии към коментари и обратно).
Представете си, че имате на разположение цялата необходима информация за дадено вещество в една статия (от прости неща като точки на кипене до различни синтези, история, доставчици и т.н.)

Звучи трудно да се направи, но повечето статии вече могат да бъдат копирани. Сигурен съм, че има достъпен химически код с отворен код, който да получи всички необходими константи като температури на кипене и т.н., така че бихме могли да създадем стандартен начин за описване на веществата (ако вече няма такъв).

Само си представете! В момента дебилници като мен спамят този форум с несъществени неща, но по този начин в статиите ще попадат само съществени неща (ние ще изчезваме в празнотата на страница 2 и по-нататък).
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Знам какво имате предвид. Но всичко е свързано с формата на предоставяне на съдържанието. Ние използваме XenForo, че има голяма функционалност. При необходимост няма да е трудно да се намери необходимата информация, дори когато форумът ще е препълнен с информация.
 

QuentinTarantolino

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 29, 2021
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Преди всичко: много ми харесаха първите часове в този форум и накрая се регистрирах. С нетърпение очаквам да видя как този проект се разраства.

Не познавам XenForo, тъй като никога не съм използвал този софтуер за форуми. Но какво ще кажете за създаване на подфоруми, напр. за всеки форум в категорията "Технологии за синтез и анализ" и да го наречете "Записи". Тогава можете да преместите най-ценните висококачествени постове в съответния подфорум.

Мисля, че в дългосрочен план бихме имали полза от тази промяна, защото дори функцията за търсене в XenForo да се смята за наистина добра, имайте предвид: Понякога членовете не искат да извършват конкретно търсене, а по-скоро да разглеждат наоколо - търсейки нещо интересно, например нов синтез, който да изпробват.
 
Top