Въпроси на Вилгеродт, а калциев фенилацетат?

Mikrobiome

Don't buy from me
New Member
Joined
May 10, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Вилгеродът, на пръв поглед, изглежда като лесно постижим път към фенилоцетната киселина. Макар че морфололинът по принцип е труден за намиране, циклохексиламинът вероятно е следващият най-добър кандидат за тази работа, тъй като не е твърде скъп, наличен и не е наблюдаван.

Въпросът ми е, когато се използва амин като циклохексиламин, има ли риск от образуване на сероводород?

И може ли аминът да бъде възстановен/използван повторно?

Също така, имал ли е някой голям успех с калциевия фенилацетат/калциевия ацетат за превръщането на фенилоцетната киселина в p2p?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте. Имате предвид синтез от ацетофенон?
Можете ли да обясните каква точно реакция имате предвид?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
По мое мнение реакцията на Вилгеродт е много дълъг път за получаване на р2р, което повишава цената на продукта.
 
Last edited by a moderator:

Mikrobiome

Don't buy from me
New Member
Joined
May 10, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Стилът е, imo, най-добрият път напред като човек, който не е химик. Човек може да си купи галони от него супер евтино и той изобщо не е подозрителен.

Не знам точното наименование, но може да се използва амоняк в разтвор и елементарна сяра в автоклав, вместо амин като циклохексиламин със сяра. Мисля обаче, че при използването на амоняк се получава сероводород, който е изключително опасен. Искам да знам дали използването на амин крие същия риск.

Как искаш да кажеш, че Вилгеродт е дълъг път до p2p? За човек, който не е химик, той изглежда прост. Ако приемем, че всичко работи перфектно, получавате фенилацетамид, който се хидролизира до фенилоцетна киселина иррс, след което продължавате по безброй пътища до р2р. Три стъпки, в един идеален свят
 
Top