Уилям Дампиер 4ММС Той е хавр

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Уилям Дампиер ми даде следния синтез на 4ММК. Разговаряхме до и от, но от петък h hasn4 popped over wh9ch is unlike hi. gone and I have not been able to ask for his advice / help because I feel something is not right in what I'm doing. the ingredients and method are stated below. стигнах до етапа, в който добавих еднакво количество дейонизирана към DCM и след това добавих киселина до 5ph,,, СЛЕДВАЩАТА ЧАСТ НЕ БЯХ СИГУРЕН, така че проверих нивото на PH на горния слой след добавянето на киселината и разклатих добре, след което направих PH проверка само на водата? СЪЩО ТАКА, КОГАТО ДОБАВЯМ КИСЕЛИНА И ТЯ ДОСТИГНЕ 5PH, ТРЯБВА ЛИ ДА ПРОДЪЛЖА ДА РАЗКЛАЩАМ ECM, 4MMC И DEIRONISED

Бях казал, че когато PH достигне 5PH, 4MMC ще се изхвърли от DCM и ще се влее във водата, но не съм сигурен дали е така или не

ИЗЧАКВАМ "4mmc WAYER ДА КРИСТАЛИЗИРА В МОМЕНТА, но не знам дали има някакъв 4MMC във водата, за да го направя. Кристализирам, не съм сигурен какво да направя.


Не съм ли пропуснал да се справя с проблема?

СЪСТАВКИТЕ И МЕТОДЪТ, КАКТО СА ПОДАДЕНИ ОТ УИЛЯМ ДАМПИЕР липсва ли етап като разклащане

Уилям Дампиер ми даде следния синтез на 4MMC. Разговаряхме до и от, но той си отиде и аз не успях да поискам съвета му / той бутилката за набор а.ой y от 4m.e

Метод на Уилям Дампие:
1. Добавете 50 g100 g200 g BK в колбата (BK - твърдо вещество. Трябва да работите с него с ръкавици. Използвайте фуния за колбата. До следващите стъпки няма да е зле да направите снимка на BK в колбата. 2. Добавете дихлорметан (150 ml300 ml600 ml мин.) и разбъркайте, докато целият BK се разтвори. Може да се подпомогне разтварянето чрез нагряване на колбата. За нагряване използваме съд с гореща вода, нагревателна мантия за колбата или котлон с магнитна бъркалка. Смесвайте, като разклащате колбата ръчно или с разбъркване с горна бъркалка или магнитна бъркалка. Не нагрявайте сместа на температура, по-висока от 40*С. 3. Когато всичко е разтворено, добавете 100 ml200 ml400 ml воден метиламин. Това е вонящ отровен газ във водата, който мирише на развалена риба. Лесно можете да го разберете по миризмата му, но не ви съветвам да го вдишвате. Можете да проверите с индикаторна хартия, тя ще бъде алкална. Добавяйте метиламин бавно, за да избегнете прегряване. 4. Когато добавите целия метиламин, загрейте сместа до 35-40*С. Ако сместа вече е с такава температура, просто я поддържайте. Добавянето на метиламин, смесването и загряването трябва да отнемат общо 3 часа. След изтичането на това време налейте чиста вода и я отделете от слоя дихлорметан. Ако дихлорметановият слой мирише на развалена риба, повторете изплакването с чиста вода. 5. След това ще направим подкиселяване, има няколко начина. За популяризиране ще ви препоръчам един от любимите ми маршрути. Той отнема повече време, но дава добри резултати. Необходими са ни чиста вода и стъклени съдове за кристализация. Добавете чиста вода към промития слой дихлорметан (не повече от същото количество, като количеството на самия дихлорметан) и при добро разбъркване добавете солна киселина до pH = 5. След това отделяме водния слой в стъклен съд, така че дебелината му да е 1-1,5 cm. Оставяме я на стайна температура на тъмно място, без капак. Не е необходимо да се разбърква. DCM се поставя във фризера. Очаквайте кристализация
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Здравейте
Ще ви отговоря, докато чакате отговора на Уилям.
По време на процеса на подкиселяване се измерва рН на сместа. Ако при разбъркване рН е 5, процесът е завършен.
След подкиселяването трябва да оставите слоевете да се отделят. След това е необходимо да се отдели слоят DCM от водния слой. Запечатайте слоя DCM и го поставете във фризера. Изсипете водния слой в дълбок съд и го оставете да кристализира. При изпаряването на водата ще се образуват кристали.
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Това се прави, за да се провери дали 4mmc остава в DCM.
 
View previous replies…

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Гадно, вече го изхвърлих.
По-добре ли е да се използва DCM, отколкото етилов ацетат? В моята страна е много по-лесно да се получи етилов ацетат
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
В моя списък за синтезиране на 4mmc етилов ацетат е в края на списъка
Списък на разтворителите:
Толуол
DCM
Бензол
О-ксилен
Етилацетат
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Значи всеки от тях може да се използва и няма особена разлика в качеството на продукта или синтеза?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Разтворителите не оказват решаващо влияние върху качеството на крайния продукт. Методите за синтез и пречистване са съобразени с избраните условия.
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Значи не е необходимо да поставяте слоя DCM с 4mmc във фризера преди подкиселяването?

Какво се случва, когато имам разлики в температурата. Например половин час имах 35 градуса, а известно време имаше 37 градуса. През цялото време очаквам температури.
Трябва ли да балансирам тези промени в температурата, като променям времето за реакция?
(Например, когато температурата е близо до 38 градуса, времето за реакция е малко по-кратко, а когато температурата е близо до 35 градуса, времето за реакция е малко по-дълго) ?

Благодаря ви много, момчета. :)
 
Top