Редукция по Wolff-Kishner, широкомащабна, осъществима или просто самоубийство?

victorplum

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Според заглавието: Опитвам се да измисля стереоселективен синтез, но съм заседнал в един момент, в който трябва да премахна карбонил. Превръщането му в алкохол би довело до изчезване на целта за селективност. Сега, където и да потърся информация, това са само хора, които предупреждават, че предпочитат всеки друг начин е приложим, и предупреждават за канцерогенните свойства на хидразина (+ съхраняването му при 200+ °С, докато той е достатъчно летлив дори при стайна температура + кипящ разтвор на KOH). Увеличаването му в мащаб 100+g изглежда нещо, което много малко хора биха направили: има ли начин да не умре? Аз също нямам лаборатория, така че не мога да направя това дори под качулка (е, все пак трябва да се построи, но по бюджетни причини качулка обикновено се добавя само когато има нужда от нея)

Алтернатива би бил Клеменсен, но той изисква живак. Наистина, как бих могъл да премахна този шибан кислород, без да се налага да пиша завещание за всеки случай?
 

highTEMPO

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Не бих направил редукцията на Волф-Кишнер, освен ако не разполагате с подходяща лаборатория. Хидразинът е ракетно гориво. Не бих се притеснявал за рак, имам бутилка с пясък в лабораторията си и на етикета пише, че може да причини рак. Що се отнася до премахването на кислорода, бихте могли да редуцирате с никел на Рани, като първо реагирате на карбонила с етандитиол, но и тази реакция може бързо да излезе извън контрол. Успех
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Този трябва да бъде мащабиран само внимателно и постепенно... Виждал съм успешна микровълнова реакция, но предполагам, че бихте могли да направите няколко партиди наведнъж и да анкетирате смесите за обработка, така или иначе трябва да се прави при малко зареждане на реактора. Кетонът, който се опитвате да отстраните, ли е?
 
Top