Ще работи ли редукцията NaBH4 / CuCl2 за ТМА?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Здравейте, момчета,

Iv правих няколко b-нитростирена (главно), но направих и нитропропен, съответстващ на TMA, тъй като така или иначе правя мескалин.
Планирам да продължа да редуцирам нитростирените чрез NaBH4/CuCl2, но ми е интересно дали това би било подходящо за редукцията на 3,4,5-TMO-нитропропен до крайния TMA, който търся?
Chatgpt казва, че е добре, но след това няколко пъти ми е давал съмнителни съвети 🤣

Благодаря
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Ами работи за P2NP към амин, така че би трябвало да работи и за други нитропропени. Въпреки това на The Vesp има публикация, в която се пише, че за DOM, TMA-2, редукцията има проблем с кристализацията. Вземете някакво масло, което не кристализира. (може да е неправилен избор на сол)

Постът обаче е само от един член. Предлагам ви да се регистрирате в The Vesp. и да отделите време за проучване и търсене там.

Ето съответния пост:

Трябва да работи IMO.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Интересно - мисля, че ще се получи. Със сигурност си заслужава да се опита... Имам LAH, но съм малко уплашен да го използвам на този етап TBH, но предполагам, че най-лошото, което се случва, е да объркам тези 5 г нитропропен и да направя повече - имам като 480 г от изходния алдехид, така че meh.

Това е по същество това, което си мислех, така или иначе lol
Ще опитам първо в мащаб от 1 г, предполагамһттр://....

За да бъда честен, първо ще опитам да редуцирам мескалина с този метод, така че ще видим - ще актуализирам, когато имам повече новини по въпросаһттр://....
 
Top