Question Ще работи ли този синтез на дмт

6tom

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 26, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
този синтез първоначално идва от "Synthesis of DMT (and analogs) from Tryptamine by Rhodium" аз го разширих повече с повече подробности просто питам дали съм получил всичко правилно, тъй като не съм най-умният в химията, но съм извършвал множество синтези, но не в областта на психеделиците.


1. "Разтворете 15 g формалдехид и 60 g триптамин в 900 ml метанол в еднолитрова колба. Охлаждайте сместа в продължение на 30 минути при температура 50-55 градуса по Целзий, докато тя се охлажда, бавно добавете 25 грама натриев цианоборохидрид, разтворен в 100 ml метанолов разтвор, към разтвора на формалдехида и триптамина с помощта на фуния за добавяне. При смесване !
2. Охладете сместа до стайна температура, след което добавете 7 g ледена оцетна киселина на капки към сместа при разбъркване. Сместа се рефлуксира в продължение на 50-60 часа при 50-60°С.
3. След като реакцията приключи и се остави да се охлади, дестилирайте останалия метанол, докато останете с прахообразен или суров продукт, който трябва да е жълт или кафеникав на цвят.
4.Добавете 500 ml 5% воден амоняк в колбата и разбъркайте добре.
5.Екстрахирайте сместа с 3 x 100 ml дихлорометан. Разделете слоевете с помощта на делителна фуния. Слоят DCM ще бъде на дъното. Изхвърлете водния слой.
6.Комбинирайте всички течения на DCM
7.Измийте DCM с малко вода и отделете долния слой, който е вашият разтвор на DCM
8.Изсушете дихлорометана с 10 г безводен магнезиев сулфат. Изчакайте, докато всичко се утаи на дъното, след което филтрирайте разтвора на DCM през филтърна хартия, за да отстраните целия магнезиев сулфат.
9. Дестилирайте дихлорметана при атмосферно налягане.
1.продължете дестилацията под вакуум, докато се събере диметилтриптаминът. -
11. Прекристализирайте диметилтриптамина от кипящ хексан с добавени няколко милилитра етилацетат. Или можете да го разтворите с DCM и да го рекристализирате, за да получите "по-чист" продукт. "
12.може да се наложи допълнително пречистване !!!
 
Top