Добив или време?

What would you prefer:

  • Increase reaction yield insignificantly (~5-15%)

  • Reduce reaction time and labor intensity, but loose some the product


Results are only viewable after voting.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте! По време на химичните синтези има остатъци от целевите продукти. Те се образуват в резултат на някои манипулации като промиване, разделяне на слоеве, декантиране, подкиселяване (образуване на соли) и др. Такива продукти могат да бъдат събрани чрез допълнителни екстракции, дестилации и кристализации, за да се увеличи незначително добивът на синтеза. Тези манипулации отнемат известно време и удължават целия процес на синтез. Освен това отнема повече време в лабораторията, което е свързано с потенциални скрити рискове.

UPD
В утайката на някои популярни синтези има загуби.
 
Last edited:

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
Ако знаете как да направите, тогава времето не е проблем.
Ако сте направили 3/4mmc 3/4cmc apvp/bkndma 20kg или 100kg е макс. 2 дни направен прах 2макс. седмици направен кристал
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Тази тема 😬 не бих нарекъл 15% незначителна. Предполагам, че може би в Полша, където прекурсорите се стичат като вода по улицата, но тези от нас, чийто задник остава нащърбен в продължение на седмица, докато се надяваме пощата ни да стигне до кутията, ще искат да съберат тези 15 %. Ако трябва да си купя пластмасова заварка за 40 долара на литър и да дестилирам DCM от нея, ще искам да я възстановя. Ако мога да купя литър за 30 долара, вероятно ще го оставя.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Аз 2-та съм на мнение, че 15% е загуба на усилия, време и пари. Виждайки, че оценката на реакцията е такава, каквато е. Според мен 67,1 % от хората наистина изстъргват дъното на бъчвата, след като са извършили синтез и са направили екстракции и т.н., лично за мен 15 % са нищо, когато първата рекристализация може да намали добива на вашия продукт с поне 20-35 %, а може би и повече!
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Това зависи от. Да се занимаваш с утайки, в никакъв случай не си заслужава. Дори в юридическите отрасли утайките са едно от най-трудните неща за справяне. В оригиналния запис той използва само 5 ml 25% разтвор на NaOH. Необходими са около 9-9,3 грама NaOH, за да се унищожи всеки грам Al. Така че около 54-55 грама NaoH (100%), обещавам ви, че няма да остане много утайка.

Също така 65 % е много нисък добив, има по-добри настройки на този метод. Метанолът е много по-добър, зърната Al никога не се фолират и има по-добро съотношение Al/Hg.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Мога да видя от какво зависи това. Точно сега изстъргвам дъното за всеки цент при по-висок риск. Оптимално бих предпочел намаляване на времето и труда, ако искате увеличаване на добива, просто увеличете мащаба.
В случая, когато не става дума за самата обща процедура, а за въпрос на избор дали да отделиш момент за 2-ро или 3-то измиване и това може да стане само тогава и там, съм за. Непрекъснато търся преки пътища и многозадачност - например, ако можете да продължите да работите и да оставите нещо на заден план, след това да се върнете и да измиете отново, а после да добавите това към текущия експеримент. Или пък добавете повторните промивки/екстракции към купчината за рециклиране - или към "утайката" си.
В случая с рециклирането на утайката - запазете 10 или 20 кръга и ги направете наведнъж в свободното си време или когато нещата са напрегнати. Малки количества от продукта ще бъдат загубени при измиването и пречистването, но това няма да се отрази ужасно на общия добив. Общото тегло обаче се повлиява от загубата на примеси, за което аз съм за. Приоритетът преминава от безопасност към качество и след това към ефективност и минимизиране на загубите, поне за мен.
 
Top