1,3-benzodioxol z piperonalu

ketonechaser

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Existuje způsob, jak syntetizovat 1,3-benzodioxol z piperonalu?
 

ketonechaser

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Našel jsem nějakou syntézu, může mi někdo říct, zda je platná, nebo ne?

1. Začněte s 10 gramy piperonalu a rozpusťte jej v přibližně 100 ml vhodného rozpouštědla, jako je dichlormethan nebo ethylacetát.
2. Přidejte katalytické množství (např. 0,1-0,5 mol%) Lewisovy kyseliny, jako je chlorid hlinitý (AlCl3) nebo trifluorid boru (BF3). Na 10 g piperonalu můžete použít přibližně 10-50 mg katalyzátoru.
3. Reakční směs zahřívejte pod zpětným chladičem při teplotě přibližně 60-70 °C po dobu přibližně 4-6 hodin. Zajistěte, aby byla reakční baňka řádně vybavena zpětným chladičem a topným pláštěm.
4. Po refluxu reakční směs ochlaďte a opatrně přidejte zředěný roztok hydroxidu sodného (NaOH), aby došlo k hydrolýze cyklického acetalu. Použijte roztok asi 5-10 % NaOH a přidávejte jej po kapkách, dokud pH nedosáhne přibližně 7-8. Udržujte teplotu kolem 0-5 °C.
5. Reakční směs okyselte kyselinou chlorovodíkovou (HCl), aby došlo k protonizaci hydrolyzovaného produktu. Použijte přibližně 5-10 ml koncentrovaného roztoku HCl a udržujte teplotu kolem 0-5 °C.
6. Výslednou směs extrahujte nepolárním rozpouštědlem (např. diethyletherem nebo dichlormethanem), přičemž pokaždé proveďte několik extrakcí přibližně 50-100 ml rozpouštědla, dokud organická vrstva nebude čirá a bezbarvá.
7. Organickou vrstvu vysušte bezvodým síranem hořečnatým (MgSO4) přidáním asi 5-10 g MgSO4, aby se absorbovala veškerá zbývající voda. Nechte působit přibližně 30 minut a poté směs přefiltrujte, abyste odstranili sušící činidlo.
8. Rozpouštědlo odstraňte za sníženého tlaku pomocí rotační odparky nebo prostým odpařením při teplotě 40-50 °C. Zbytek by měl poskytnout požadovaný 1,3-benzodioxol.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
youtube.com/@TOXXIE 👌
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Tohle nakopává k výrobě piperonalu metodou, kterou jsem si vyhlédl, může někdo uvést předpokládaný výtěžek pro tuto cestu. A brácho, kde jsi to sakra zjistil? Díval jsem se na to, že by se z piperonu mohl oxidovat ozonem dopovaným O2.
 
View previous replies…

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Přidání 500 g katalyzátoru kyseliny fosforečné do 2000 ml tříhrdlé baňky, přidání 150 ml methanolu za míchání, zahřátí na 55 ℃, pomalé přidání 50 g piperonylu, po 0,5 hodině pokles, přidání 82 g (0.59mol) urotropinu, zahájení zahřívání na 80 ℃, udržování tepla po dobu 7 hodin, odběr vzorků, provedení analýzy kapalné fáze, ochlazení na 60-70 ℃, přidání 700 ml vody, míchání po dobu 3 hodin, přidání ethylacetátu pro dvojnásobnou extrakci, spojení organických fází, přidání nasyceného roztoku soli k promytí, oddělení organické fáze, přidání 40 g bezvodého síranu sodného k vysušení, filtrování, zahuštění ethylacetátu při 40 ℃ filtrátu a provedení destilace za sníženého tlaku na zbytkové olejové pumpě za účelem získání 31 g piperonalu o čistotě 9 %.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Musím přepsat celé své poznámky, které jsem si udělal počínaje jen černým pepřem, vezměte si, že celá moje kyselina piperinová je teď nesmyslná hmota, která jen hezky voní.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Přidání 300 ml kyseliny octové, 50 g urotropinu a 100 ml vody do 2000 ml tříotvorové reakční láhve postupně za míchání, kapání 90 g piperonylchloridu při teplotě 20 ℃, udržování teploty nejvýše 35 ℃, pokračování v reakci po dobu 1 hodiny při teplotě 40-42 ℃ po skončení přidávání, poté přidání 1000 ml vody, zahřátí na 100-102 ℃, refluxování a hydrolyzace po dobu 2 hodin.5 hodin, odběr vzorků a sledování reakce, ochlazení na 40 ℃ po ukončení reakce, čtyřnásobná extrakce dichlormethanem (vždy 400 ml), spojení, zahuštění dichlormethanu a destilace zbytkové kapaliny za sníženého tlaku olejovým čerpadlem za účelem získání 30 g piperonalu o čistotě 96 %.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Přidání 300 ml kyseliny octové, 50 g urotropinu a 100 ml vody do 2000 ml tříotvorové reakční láhve postupně za míchání, kapání 90 g piperonylchloridu při teplotě 20 ℃, udržování teploty nejvýše 35 ℃, pokračování v reakci po dobu 1 hodiny při teplotě 40-42 ℃ po ukončení přidávání, přidání 1000 ml vody a 0.5 g tetrabutylamoniumbromidu, zahřátí na 100-102 ℃, provedení refluxní hydrolýzy po dobu 2 hodin, ochlazení, zahuštění 300 ml poloviny vody, ochlazení na 40 ℃, čtyřnásobná extrakce pomocí dichlormethanu, pokaždé extrakce 400 ml, spojení, zahuštění dichlormethanu a provedení destilace za sníženého tlaku pomocí čerpadla zbytkového oleje za účelem získání 55 g piperonalu o čistotě 98 %.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Pokud to děláte cestou černého pepře, noste celoobličejový respirátor.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Mám tu tu, kterou nosili příslušníci SAS při obléhání íránského velvyslanectví v Londýně, a další plechovky na ni. A Bro nemohu na těchto synťácích dostatečně poděkovat. Už nějakou dobu jsem mlátil hlavou o zeď nad způsoby oxidace piperinu. Dokonce i na stránkách jako sciencemadness lidé mluví buď o Chemplayers vid nebo o ozonové cestě.

Vše tak, Všiml jsem si, že použití IUPAC nomenklatury byl použit a dává rychlý pohled na google dostal spoustu věcí, které jsem nečetl, budu mít na paměti, že jako tento chem má asi 4 běžné názvy sám!
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Rádi vám pomůžeme 👌
 
Top